امکانات کاربری

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1212
بازدیدها: 473797
محمد
| بازدیدها: 73

من می خوام برم حوزه طلبه شوم ولی مادر و پدر با اینکار مخالف و می گویند باید دکتر شوی ولی من دکتری و هاکار دنیایی و هر کاری که انسان را از خدا دور کنه. به الله پناه می برم وخودتون وضع دانشگاه ها و مدازس را می دونید چکار کنم؟

پاسخ :

شما می توانید هم به تحصیلات دینی و هم دنیوی بپردازید کسانی که هر دو علم را کسب نمایند در امر خدمت به دین مبین اسلام موفق تر خواهند بود و البته خادم شدن برای دین اسلام را ما پذیرفته شدن در نزد خداوند می دانیم و کسی پذیرفته خواهد شد که آن را از خداوند قلبا طلب نماید و الله تعالی کسانی را که قلبا و از روی اخلاص و نه ریا خدمت کردن به دین اسلام را طلب نمایند حتما می پذیرد و این بزرگترین سعادت در زندگی بشر است که نصیب هر کسی نمی شود . و اگر چنانچه فقط مسیر تحصیل علوم دنیوی برای شما انتخاب شد آنگاه کسب علوم دینی در حد تشخیص حلال و حرام برای شما واجب است ، تصمیم شما تصمیم شایسته ی است و سعی کنید پدر و مادر را راضی کنید . اما اگر والدین شما به تعهد دینی شما اهمیت قایل نیستند در این خصوص می توانید از آنها پیروی نکنید چون اهتمام به واجبات دینی حکم الهی است و هیچ کس نمی تواند مانع شود .

در هر صورت و در نقطه ی یک مسلمان باید خداوند را حاضر و ناظر بداند، تقوا اختیار نماید و در اطاعت و عبادت الله اهتمام ورزد .

| ۱۶ اسفند ۱۳۹۴

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com