امکانات کاربری

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1212
بازدیدها: 465469
جواد
| بازدیدها: 170

با سلام ب شما دوستان گرامی خدا قوت با این صبرتون میخواستم بدونم من ب همسرم گفتم تو عروسی حق نداری برقصی چون من راضی نیستم. که تو عروسی فامیلش که عروسی داییش هست برقصه خواهش میکنم منو راهنمایی کنید تا ب همسرم یه جوری بگم بفهممه این کار گناه هست و درک کنه ممنونم ازتون

پاسخ :

رقص زنان در شرایط فعلی که فتنه انگیزه جایز نمی باشد اگر در حضور مردان باشد مطلقا حرام است و در حضور زنان باشد باز نا جایز است چون در آن زنان فاسقه و فاجره حضور دارند ، ممکن است با کشف عورت همراه باشد، آوازخوانی زنان با صدای بلند که به گوش مردان می رسد نیز یکی دیگر از امور فتنه انگیز است . لذا تنها چیزی که جایز است دف زدن است نه طبل زدن آنهم بدون صدای زنان . همچنین توجه داشته باشید عکس گرفتن و فیلمبرداری که توسط خود زنان در مراسم انجام می شود از امور حرام می باشد . همسرتان را نصیحت کنید که بجای لهو و لغو تقوا اختیار نمایند و به فکر روز آخرت باشند ، روزی که انسانها دسته جمعی پشیمان خواهند شد و آن روز روز حسرت نام دارد و خواهند گفت : رَبِّ ارْجِعُونِ (99) لَعَلِّی أَعْمَلُ صَالِحًا فِیمَا تَرَکْتُ کَلَّا إِنَّهَا کَلِمَةٌ هُوَ قَائِلُهَا وَمِنْ وَرَائِهِمْ بَرْزَخٌ إِلَی یَوْمِ یُبْعَثُونَ . سوره مومنون . پروردگارا ! مرا ( به دنیا ) باز گردانید . تا این که کار شایسته‌ای بکنم و فرصتهائی را که از دست داده‌ام جبران نمایم . نه ! ( هرگز راه بازگشتی وجود ندارد ) . این سخنی است که او بر زبان می‌راند . در پیش روی ایشان جهان برزخ است تا روزی که برانگیخته می‌شوند.

به ایشان بگویید خدا و رسول را بر افراد فامیل و دائی ترجیح دهید چرا که روز قیامت اینها نمی توانند جلوی عذاب الهی را بگیرند ، الله و رسول تنها وسیله نجات هر انسانی هستند و خواهند بود و بایستی آنها راضی شوند، اگر همه دنیا فاجر باشند دلیل نمی شود ما هم فاجر باشیم و حضرت رسول صلی الله علیه وسلم می فرماید : لاطاعة لمخلوق فی معصیة الخالق ، در جایی که معصیت خالق(خداوند ) صورت میگیرد حق ندارید از مخلوق اطاعت کنید، مخلوق حتی اگر نزدیکترین افراد باشند. دنیا و لذت های دنیا موقتی هستند و نباید انسان دانا زندگی جاویدانه اش را بخاطر دنیای نا پایدار خراب کند .

از طرفی ، عروسی که در آن منکرات باشد نبایستی شرکت کرد از جمله منکرات ارگ ، رقص مختلط زنان و مردان، آواز زنان، شراب وو ... می باشد یعنی با وجودی که شرکت در مراسم عروسی که دعوت شده است واجب می باشد ولی اگر منکرات باشد نبایستی شرکت کرد و با لحنی ملایم و عرض معذرت شرکت نکند مگر اینکه بخواهد با حضورش جلوی منکرات را بگیرد، همینطور نصیحت شما به همسرگرامی باید با لحن ملایم و دلسوزانه باشد.

| ۲۴ دی ۱۳۹۴

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com