امکانات کاربری

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1213
بازدیدها: 475079
| بازدیدها: 611

سلام به شما عزیزان ، سوال بنده در مورد مشکلی هست که بین من و همسرم بوجود اومده و جواب شما رو هر دوی ما با هم مشاهده میکنیم و جوابتون واقعا برای من که مذکر هستم بسیار تاثیر داره … ما چند سال هست عقد کردیم و همسر من ( خانم ) عضو انجمن سینمای جوان هست و یه سری همکار داره که آقا و خانم هستن … سن خانم بنده ۲۹ سال هستش و واقعا من به ایشون اعتماد و اطمینان دارم و خودم با اینکه اهل نماز و روزه و قرآن هستم و حج رفتم شاید خدایی نکرده لغزشی انجام بدم در آینده ولی مطمئن هستم همسرم با توجه به شناختی که این چند سال ازش پیدا کردم اهل هیچ چیز غیرشرعی نبوده و نیست انشاالله … اینم بگم که من دو سال از خانمم کوچیک تر هستم … همسر بنده عضو این انجمن هست و مشغول فیلمسازی ( کارگردان هستن ایشون ) ، و مسلما باید با یک سری آقا و خانم ( فیلمبردار و صدابردار و … ) در ارتباط باشه ، ولی یکی دو نفر از این آقایون هستن که در شرف ازدواج هستن و همسر من میگه من به اینها به چشم برادر نگاه میکنم و یا اونها منو خواهر خودشون میدونن، همسرم به اینها زنگ میزنه یا اونها زنگ میزنن ، به هم پیامک میدن ، درد و دل میکنن و این چیزها … با وجود اعتمادی که به همسرم دارم بعد از چهار و نیم سال تلفن همراهش رو برای اولین بار چک کردم! خب در پیام ها همسرم به این دو نفر میگه مثلا علی جان ! یا اونها همسرم رو با اسم کوچیکش صدا میزنن ، یا در چند تا از پیام ها دیدم که اونها به همسرم گفتن عزیز دل ! خواهر نازنین ! عزیزم ! و …! خب من بخاطر این مسئله به مشکل برخوردم … همسرم میگه اونها دهه هفتادی هستن ، آدمای ساده ای هستن و تو فکر میکنی هر کسی از این کلمات استفاده کنه منظور خاصی داره در حالی که داری اشتباه فکر میکنی ، یا اونها در شرف ازدواج هستن و همسرشون رو خیلی دوست دارن و … ! ولی بهش گفتم اینها بهونه هست !!! نمیدونم واقعا الان من خیلی بیش از حد غیرت و تعصب دارم روی همسرم یا حسود هستم به قول خودش ! یا دیدگاهم به قول همسرم نسبت به کسانی که با هم در تماس هستن دیدگاه جنسیتی هست فقط ! از شما واقعا یه مشاوره میخوام چون میتونم اگر مشکل از من هست خودم رو تغییر بدم ، ولی گیج شدم و واقعا نمیدونم آیا مشکل از منه ؟!!! چون من خودم با جنس مخالفم اصلا ارتباط برقرار نکردم بعنوان همکار و دوست و این چیزها … چون نسبت به همسرم تعهد دارم و ایمان دارم به اینکه اگر من راهی رو کج برم فردا روز دنیا داره مکافاته و تاریخ تکرار میشه و همین اتفاق برای همسرم میفته ، ایمان دارم به آیه قرآن که زنان پاک برای مردان پاک و بالعکس ! من به خانمم هم گفتم که وقتی کسی با کسی همکار هست و همکاری میکنه باید حد و مرز رو هم رعایت کنه ، خب من دوست ندارم همسرم رو با اسم کوچیک کسی صدا کنه ( منظور آقایون هستن! آیا این دیدگاه من افراطی هست ؟! ) یا مثلا ما مد کردیم روز امروز که من با فلانی خواهر و برادر هستم ! من میگم خواهر و برادر باید از یک شکم باشن ، این دیدگاهم اشتباه ؟! یا یه پسر یا مرد که ساده هست و روستایی هست و نمیدونم میخواد ازدواج کنه چرا به همسر من بگه عزیز دل ، عزیزم ، نازنین ، جیگرتو و … ؟!!! همسرم میگه اینا تکیه کلام اون شخص هست !!! واقعا آیا طبیعی هست که منم به خواهر اون پسر یا زن اون پسر بیام بگم خوبی نازنین ؟ خوبی عزیزم ؟!!! نمیدونم واقعا من مشکل دارم یا مشکل چیز دیگه ای هستش … ممنون میشم منو از این حالت در بیارین! سپاس فراوان

پاسخ :

برادر گرامی ، بسیار طولانی نوشتید سوالات طولانی در این قسمت مجاز نیست واین بار استثناء پاسخ داده می شود .

برای یک مسلمان لازم است  که معنی مسلمان بودن را درک نماید، اسلام قانون زندگی و راهنما و چراغ زندگی است ، زندگی بدون راهنما جهالت است  و زندگی بدون چراغ، زندگی در تاریکی است هر دو مورد آن به هدف نخواهند رسید .

زمانی که یک مسلمان به خداوند ایمان می آورد قضیه ختم نمی شود بلکه ایمان آوردن به معنی پذیرش احکام آسمانی اوست، همانطور که یک فرد وقتی وارد یک کشوری می شود اطاعت از قوانین آن کشور بر آن شخص لازم الاجراء است اطاعت از قوانین الهی پس از ایمان آوردن به همان شیوه است .

دین مبین اسلام برای مسلمانان خط و نشان تعیین فرموده است و هیچ فردی حق ندارد از خط قرمز الهی عبور کند اگرتمردا عبور کند می تواند کسی مانع هم نمی شود اما عواقب خطرناک اخروی برای او مهیا شده است ، یعنی عذابهای دردناک را برای خود خریده است ، همانطور یک فردی از ملت از قوانین کشوری خودش در دنیا تخطی نماید با مجازات روبرو می شود ، و هیچ راه گریزی هم ندارد اما اگر راه گریزی در دنیا برای مجرمین باشد امکانش هست، ولی در آخرت هیچ قدرتی نیست که از مجازات الهی فرار کند !

پس همانطور که عرض شد زمانی که ایمان آوردیم قوانین الهی بر ما فرض می شوند بدون هیچ جای تردیدی ، حالا این قوانین چه هستند ؟! خوب لازم است احکام الهی را بدانیم تا عمل کنیم وقتی یک مسلمان از احکام الهی بی اطلاع باشد زندگی او مانند زندگی در جهالت قبل از اسلام است ویا زندگی در تاریکی است ، لذا توصیه جدی می شود احکام الهی را فرا بگیرید تا روز قیامت منجر به حسرت نشود ، دنیا محلی است برای زراعت آخرت چرا این فرصتها باید از دست بروند، اگر توانستی تمام جهان را تسخیر کنی اما نتوانستی به قوانین الهی پایبند باشی هیچ فرقی با هلاک شوندگان نداری .

 از طرفی این را باید بدانیم قوانین شرع اسلام تندروی ندارند و اسلام دین تندروی نیست و بلکه اسلام دین صیانت از ابرو، حفاظت از کیان خانواده و حفاظت از حریم انسانهاست . کسانی که مسئله تندرو بودن را به میان می کشند از جانب شیطان الهام می شوند یعنی این شیطان است که آنهارا با این فریب تندرو بودن در گمراهی تثبیت می کند چرا که شیطان نمی خواهد تنها به جهنم برود وبلکه شیطان قسم خورده همراه با خودش انسانهای دیگر را هم به جهنم ببرد .

اما اصل پاسخ :

قرآن مقدس دستور فرموده است به زنان و مردان مومن که هرگاه نا محرمی را دیدند سرشان را پائین بگیرند، یعنی این یکی از دستورات آسمانی است و هرکسی که چه مرد و چه زن با دیدن نا محرمی سرش را پائین نکرد مرتکب معصیت خالقش شد و برای او گناه ثبت گردید و تا زمانی که از این گناهش توبه نکرده است این گناه منتظر مجازات اخروی می ماند وهرگز از پرونده او حذف نخواهد شد چه بپذیرد و چه نپذیرد .

حکمتها :

از فلسفه این فرمان الهی این است که اگر به نگاه به نا محرم ادامه دهد محبت او در قلبش داخل می شود، دو ساعت بعد یکی دیگری را تماشا می کند و فردا یکی دیگر را و همینطور این گناه میرود تا به فساد می رسد ، استفاده از کلمات حرام از همینجا شروع می شوند، کلمات حرام کدام هستند ؟ هر کلمه ای محبت آمیزی برای نا محرم حرام است مانند عزیزم، نازنین وو... و اگر فردی با این وضع عادت کند آینده او تباه می شود و او از همسر خودش در زندگی زود خسته می شود و نمی تواند داشتن یک فردی بنام همسر را در خانه تحمل کند چرا که او با دوستی های خیابانی عادت کرده است و تنوع را نمی تواند از دست بدهد، دوستی با نا محرم هرنقطه ای که باشد دوستی خیابانی نامیده می شود و این شخص همانطور که نمی تواند همسری وفادار باشد،  نمی تواند مادری پاک برای فرزندان خودش باشد و زندگی فرزندان با این مادر بر باد می شود چرا که مادر اولین معلم کودک است .

وقتی نگاه به نا محرم حرام است حرف زدن با او بیشتر حرام می باشد و پیامک بازی با نا محرم طبق فتوای علماء مانند این است که زن با آن نا محرم در یک اتاق خالی خلوت نموده است !، و این سخن را کسی نگوید پس این همه آدم ها که موارد مذکور را رعایت نمی کنند همه باید مجازات بشوند، بله در این هیچ شکی نیست اگر خداوند اکثر مردم را به جهنم ببرد هیچ باکی ندارد و از او کسی نمی پرسد، و طبق فرموده قرآن اکثر مردم حق را نمیدانند و تعداد اندک شان میدانند .

یکی از دلایل افزایش طلاق این است که جوانان صلاحیت خودرا برای تشکیل زندگی قبل از ازدواج با ارتباطات نا مشروع از دست میدهند، چرا که با ارتباطات نا مشروع آن الفت و مهرورزی به همسر فنا می شود و در حالی وارد زندگی می شوند که تمام احساسات شان قربانی ارتباطات نا مشروع شان شده است و برای همسر چیزی نمی ماند لذا آرزوها برآورده نمی شوند و این نقطه آغازین آه آه است ، زن موجود لطیف و حساسی است هرگاه به مرد اول عشق بورزد فرد محبوب او همان شخص خواهد بود ،  لذا دو راه بیشتر نمی ماند ، یا باید نا سازگاری را تحمل کنند یا جدا شوند، برای همه محسوس است استانهایی که کمترین مراعات موازین شرعی را دارند دارای بیشترین طلاق هستند و استانهایی که بیشترین مراعات شرعی را دارند دارای کمترین طلاق  در کشور هستند.

در خصوص سخنان اخیر ، ما گزارشهایی متعددی از هم وطنان دریافت کرده ایم .

آیا کار کردن زن در بیرون از منزل جایز است یا خیر ؟ برای پاسخ به لینک زیر بروید

آیا از نظر اسلام زنان می توانند در بیرون از منزل کار کنند؟

زن با چه شرایطی می تواند در بیرون از منزل کارکند ؟ برای پاسخ به لینک زیر بروید

اصول و ضوابط کار برای زنان

چرا نگاه به نا محرم حرام است ؟ برای پاسخ به لینک زیر بروید

آیا نگاه کردن به نا محرم حرام است ؟

اگر نگاه به نا محرم از روی هوس نباشد چه، حرام است؟ به لینک زیر بروید

آیا نگاه به نامحرم اگر از روی هوس نباشد و محبت باشد جایزاست؟

آیا گفتن خواهربرادر ارزش شرعی دارد؟ برای پاسخ به لینک زیر بروید

آیا دو نامحرم می توانند بعنوان خواهر وبرادر دوست باشند؟

حکم استفاده از کلمات محبت آمیز برای نا محرم، به لینک زیر بروید

حکم کلمات محبت آمیز برای نا محرم

آیا زن و مرد نا محرم می توانند باهم اختلاط کنند ؟ برای پاسخ به لینک زیر بروید

دیدگاه اسلام در مورد اختلاط زنان و مردان

برای درک دلیل انحراف جونان به لینک زیر بروید

علل انحراف جوانان

سوء استفاده جنسی از زنان در محیط کارایران، در لینک زیر

سوء استفاده جنسی از زنان در ایران

لباس و آرایش زن چگونه باشد، در دو لینک زیر

راهنمایی‌های ارزشمند درباره لباس و آرایش زنان(۱)

راهنمایی‌های ارزشمند درباره لباس و آرایش زنان(۲)

عذاب زنان بی حجاب

عذابها برای زنان بى حجاب

در چنین شرایطی توبه کردن واجب است، باید مسلمان به خدایش برگردد و استغفار نماید تا شاید از گناهان او درگذرد

به هر دو لینک زیر مراجعه کنید

فرصت توبه را از دست ندهید

چگونه باید توبه کرد ؟

| ۲۳ خرداد ۱۳۹۴

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com