امکانات کاربری

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1212
بازدیدها: 471120
| بازدیدها: 181

سلام خسته نباشید عیدتون مبارک می خواستم در مورد یکی ار رابی های صحییح بخاری بدونم سمره ابن جندب چطور فردی با چه گذشته ای بوده و آیا این که پیامبر اونو نفرین کرده حقیقت دارد و سر انجامش چی می شود با سپاس

پاسخ :

رسول الله صلی الله علیه وسلم امام الانبیاء و دین او کامل ترین دین و یاران او بهترین مومنین در تاریخ بشریت بودند، این سه خصوصیت کنار هم و زیبنده هم هستند ، پیامبریک نفر بود و 23 سال پیامبر بود و سپس از دنیا رحلت فرمود اما دین او به تمام نقاط دنیا گسترش پیدا کرد و جهانی با نام جهان اسلام  در کره خاکی اعلام وجود کرد همه اینها به برکت وجود یاران با وفای رسول الله بود، باید بپذیریم که رسول الله موفق ترین پیامبر بود دیدگاهی که به صحابه تهمت میزنند از دید آنها پیامبر فقط دارای 5 یا اندکی بیشتر صحابه شایسته بوده است و ما عکس این دیدگاه را داریم و آن این است که رسول الله موفق ترین پیامبر بود و دارای بیشترین و بهترین تربیت شدگان بود ،  و خدای مهربان آخرین دین را قوی ترین دین قرار داده است که در هیچ دینی از ادیان قبلی مومنینی مانند صحابه وجود نداشته که دین شان را به تمام نقاط دنیا تبلیغ  کنند وجان و مال شان را فدای خدا و رسولش کنند . موردی که ذکر کردید مانند سایر تهمتهاست به اصحاب رسول .

رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود بهترین قرن قرن من هست و سپس قرن بعدی و سپس قرن بعدی، یعنی شایسته ترین انسانها همان انسانهایی بودند که توسط رسول الله مسلمان و توسط او تربیت شدند و پائین ترین صحابه از بهترین های این زمان خیلی بهترند و هرگز آن شایستگان دیگر نخواهند آمد . ابوبکر رضی الله عنه بعد از پیامبران الهی به اتفاق علماء بهترین انسان روی زمین بود و سپس عمر رضی الله عنه بهترین هستند . و همینطور بقیه صحابه ، آنها زمانی که اسلام را پذیرفتند با انواع گناه و محبت دنیا دل کندند و تمام فکر و هم شان حمایت از رسول الله و پیشرفت اسلام بود  که حضرت سمره بن جندب رضی الله عنه یکی از آنها بود و خدمات بزرگی به امت اسلامی کرد چرا که سنتهای رسول الله را حفظ وبه ما منتقل کردند و امروزه مسلمانان جهان هر سنتی که سمره بن جندب رضی الله عنه آن را نقل کرده عامل باشند ایشان در پاداش ومزد او شریک هستند و ما مسلمان ممنون او هستیم . این فضل عظیم نصیب هر کسی نمی شود . قرآن و سنت صحابه را صراحتا تایید فرموده است .

برای اطلاعات بیشتر وارد لینک زیرشده و سپس مطالب هر کدام را بخوانید

اصحاب کیا بودند ؟ کلیک

| ۱ مرداد ۱۳۹۴

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com