امکانات کاربری

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1213
بازدیدها: 475463
باران
| بازدیدها: 168

باسلام من خیلی ترسو هستم هیچوقت نمیتونم جواب بدگویی و بدرفتاری دیگران رو بدم,اللخصوص خانواده همسرم. وقتی میفهمم یکی قصد توهین یا تحقیر منو داره,یا کلأ حرفی که دوس ندارم رو به من بگه بسیار مضطرب میشم و سعی میکنم هرطور شده اون مکان رو ترک کنم,اصلأ نمیتونم جواب دیگران رو بدم,انگار لال میشم و دست و پام و صدام میلرزه,از این اخلاقم بسیار بیزارم و خیییلی برام مسأله ساز شده طوری شده که خواهرشوهرم براحتی ازم سوء استفاده میکنه و براحتی همه حرف حتی جلو جمع بهم میگه, چطور این مشکلمو حل کنم؟
من ۲۸سالمه,درخانواده ای مرد سالار بدنیا اومدم,دوخواهر و یک برادر دارم که متأسفانه هرچهارتامون همین مسألرو داریم.

پاسخ :

پرسش شما بزرگوار دو بخش دارد یکی مربوط به مشاوره است و بخش دیگرش مربوط به حکم شرعی این مسئله است. برای اینکه مشکل تان در برخورد با دیگران حل شود و قدرت بیان پیدا کنید یا همان اعتماد به نفس را افزایش دهید نیاز به مشاوره دارید و ما فرصت این را نداریم اما در حد خلاصه دو مطلب زیر را که شمارا در این خصوص راهنمائی می کنند خدمت شما معرفی می کنیم لطفا به دو مطلب زیر مراجعه کنید و نکته مهم دیگر  برای شما این است که هنگامی که با برخورد ناخوشایندی ازسوی کسی مواجه می شوید 1- عصبانی نشوید 2- جدی نگیرید 3- شتابزده عمل نکنید تا همین مقدار خود پاسخی برای طرف مقابل شما خواهد بود که ممکن است اورا در ادامه دادن با شما نا توان سازد.

اما حکم شرعی :

یکی از حقوقی زن بر شوهرش زندگی باالمعروف با همسر است ، شوهر حق ندارد به همسرش ناسزا بگوید، پرخاشگری کند و بلکه بایستی با محبت برخورد نماید از آنجایی که خود شوهر حق ندارد با همسرش بد رفتاری کند خانواده او که اصلا چنین حقی نمی توانند داشته باشند نه مادر نه پدر و نه خواهران او . اما اگر چنانچه زن کوتاهی دارد شوهر در ابتدا بایستی اورا با زبان خوش نصیحت کند و نصیحت راه کار است اما به هیچ عنوان ایراد سخنان کنایه که سازنده نیست حق شوهر نیست. و در وحله دوم شوهر می تواند از همسر به دلیل ناشزه بودنش ( نافرمانی ) قهر کند. و اگر زن ناشزه نیست شوهر برای انجام این کارها شرعا مجاز نیست.

شما بد رفتاری خانواده شوهر را با مراجعه به بزرگان فامیل حل نمایید آنها باید پا در میانی کنند و مشکل را حل نمایند و اگر برای خودتان مقدور نیست از طریق خانواده خود اقدام نمایید.

۵ روش تقویت اعتماد به نفس چیست ؟

اعتماد به نفس از منظر قرآن و سنت

حقوق زن بر شوهر از دیدگاه اسلام

حقوق شوهر بر زن از دیدگاه اسلام

حقوق مشترک بین زن و شوهر

| ۶ دی ۱۳۹۴
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com