امکانات کاربری

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1213
بازدیدها: 476459
| بازدیدها: 694

با سلام بنده هنگامی که در حال جدا شدن از همسرم بودم به خواستگاری دختری رفتم . دختر از موضوع زندگی بنده و طلاق همسرم اطلاع داشتند ولی گفتند تا طلاق انجام نشده به خانواده اش نگویم .

بنده هم به خواستگاری دختر رفتم و خانواده اش بنده رو قبول کردند . قرار شد عقد کنیم  که نکردیم چون گفتیم شاید پدر و مادرش از موضوع مطلع شوند .

الان مدتی از این ماجرا می گذره و من و این دختر با هم رابطه جنسی داریم و خانواده ایشان و خانواده خودم هم از این موضوع مطلع هستند و با نیت زن و شوهری بوده و ما رو زن و شوهر می دونن .

بتازگی توانستم از همسر سابقم طلاق بگیرم و قرار شد عقد رسمی انجام بدیم و صیغه نکاه رو بخونیم .میخواستم بدونم این مدتی که با این دختر رابطه داشتم و هر ۲ خانواده هم اطلاع داشتن و با نیت ازدواج بوده ، گناهی محسوب میشه یا خیر ؟

ممنون

پاسخ :

هر گونه ارتباط قبل از عقد رسمی و شرعی، ارتباط با نا محرم محسوب می گردد و هر نوع ارتباط با نا محرم حرام می باشد ، دوستی با نا محرم مقدمه ای برای فحشاست و عاقبت آن زیان بزرگی برای زندگی طرفین خواهد بود، اطلاع خانواده ها از روابط (نامشروع) مشروعیت به آن نمی بخشد و حرام خدا توسط خانواده ها حلال نمی شود همانگونه که خانواده ها روز قیامت نمی توانند گناه کسی را بر دوش بگیرند.  همینطور تصمیم قطعی برای ازدواج  نمی تواند عقد شرعی تلقی شود ، عقد از خودش ارکانی دارد که هر کدام از آنها فوت شود عقد باطل می شود ، مانند نماز که اگر رکنی از آن فوت شود نماز باطل است .

علاوه بر این پاسخ ، توصیه می شود زندگی تان را با پاکی شروع کنید زندگی که با پاکی شروع شود مستدام، پایدار و با نشاط خواهد بود ، زن پاک برای مرد پاک و مرد پاک برای زن پاک شرط خوشبختی است . یکی از دلایل نا بسامانی های زندگی زناشویی وجود گناه و فساد اخلاقی می باشد .

اکنون که از شما گذشته ، راه حل توبه کردن و بازگشت بسوی خداوند است توبه بر هر دو شما مانند روزه واجب می باشد، به کثرت استغفار نمایید تا خداوند از گناهان تان درگذرد و زندگی را که قصد تشکیل آن را دارید از هر گونه بلا و گرفتاری نجات دهد .

عقد شرعی چیست ؟ و ارکان آن کدام است ؟ برای دریافت پاسخ به لینک زیر مراجعه نمایید .

دعای خطبه یا صیغه ی عقد و محرمیت وشرایط آن چگونه است؟

| ۹ تیر ۱۳۹۴
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com