امکانات کاربری

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1212
بازدیدها: 468639
| بازدیدها: 592

به نام خدا و سلام به شما عزیزان … بنده چهار سال قبل با دختری عقد کردم و به هم محرم شدیم و صبر کردیم تا درسمون تموم بشه و شغل و موقعیتی کسب کنیم و … بعد ازدواج کنیم … سال گذشته بود که رفتیم دفترخونه و سند ازدواج هم گرفتیم و ثبت شناسنامه کردیم فقط بهمن ماه قرار بود مراسم عروسی رو بگیریم که دعوایی بین خانواده دو طرف پیش اومد و پدر دختر گفت ما دیگه دخترمون رو به شما نمیدیم … پسر هم که بنده باشم طلاق ندادم و به هیچ وجه هیچ وقت طلاقی نخواهم داد … اینقدر همسرم رو دوست دارم که چندین نفر رو پیشنهاد دادن برای ازدواج مجدد اما قبول نکردم…
خانواده دختر از موضع خودشون بیرون نمیان و نمیدونم واقعا میخوان چی رو ثابت کنن که به دختر گفتن اگر بری دیگه فرزند ما نیستی … ( پدر دختر چنین حرفی زده ) و دختر که همسر بنده باشه هم به من میگه ما بلوچ هستیم و پدرم باید اجازه بده و اقوام اگه بفهمن که من با تو اومدم دیگه روی من چه حسابی میکنن و از این حرف ها ! راستش دیروز من با همسرم بصورت مخفیانه بیرون بودیم … برای خودم هم غیر قابل تحمل هست که با همسر خودم که اسمش در شناسنامه من هست بصورت مخفیانه و با ترس و لرز برم بیرون !!! خلاصه همسرم حرفی به من زد و گفت آیا من الان که با تو هستم دارم به پدرم خیانت میکنم ؟!!! از شما عزیزان و اساتید گرام خواهشمندم که جواب این سوال همسرم رو شما بدید ! آیا غیر از این هست که پس از اینکه زن به عقد مرد در آمد سرپرست او شوهرش هست و دیگر باید موجبات رضایت شوهر را فراهم کند نه پدر و مادر ؟! لطفا پاسخی ارائه کنید که همسرم متوجه بشه آیا داره به پدرش خیانت میکنه یا منی که شوهرش هستم!

پاسخ :

با انجام عقد شرعی روابط برای زن و شوهر حلال می شود هر چند عروسی برگزار نشده باشد و البته مقاربت قبل از عروسی شایسته نیست . با این حال زن تا زمانی که عروسی انجام نشده و در خانه پدر می باشد صاحب اختیار او پدر می باشد نه شوهر و به محض انجام عروسی دیگر دختر به همسرش سپرده شده و اختیارات از پدر به شوهر منتقل می گردد .

سوال شما مشاوره است تا سوال شرعی لازم است نکاتی در این خصوصی یادآوری گردد ، مشکلات خانوادگی را حتما قبل از عروسی بر طرف کنید و هرگز به زندگی همراه با مشکلات و نا رضایتی تن ندهید که باعث پشیمانی خواهد بود ، فرقی نمی کند سر نخ مشکل از کدام سو بوده است اما حل آن لازم است ، هم نژاد نبودن مهم نیست در صورتی که هم مذهب هستید راه حل برای شما وجود دارد .

| ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com