امکانات کاربری

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1213
بازدیدها: 478482
خواهر مسلمان
| بازدیدها: 135

سلام علیکم با توجه به آیات (۴۶تا۴۹)سوره مبارکه اعراف درخصوص اهل اعراف چندین نظر متفاوت هست با این اوصاف دقیق ترین نظر در مورد اهل اعراف. که چه کسانی اند چیست؟ “جزاکم الله خیرا

پاسخ :

وَبَيْنَهُمَا حِجَابٌ ۚ وَعَلَى الْأَعْرَافِ رِجَالٌ يَعْرِفُونَ كُلًّا بِسِيمَاهُمْ ۚ وَنَادَوْا أَصْحَابَ الْجَنَّةِ أَنْ سَلَامٌ عَلَيْكُمْ ۚ لَمْ يَدْخُلُوهَا وَهُمْ يَطْمَعُونَ / سوره اعراف آیه 46 ترجمه : و ميانشان حايلي است ، و بر اعراف مرداني هستند که همه را به ، نشاني شان مي شناسند و اهل بهشت را آواز مي دهند که سلام بر شما باد اينان هر چند طمع بهشت دارند ولي هنوز بدان داخل نشده اند.

اصحاب اعراف چه کسانی هستند ؟

اقوال متفاوتی در خصوص اصحاب کهف توسط مفسرین ذکر شده است ولی صحیح ترین قول این است که اصحاب اعراف گروهی از مومنین هستند که اعمال نیک و بد شان مساوی هستند ، چون اگر اعمال حسنه بیشتر باشند به بهشت برده می شوند و اگر اعمال سیئه ی بیشتر باشند به جهنم برده می شوند و اما زمانی که هر دو مساوی باشند در این صورت جزو دسته ی اعراف قرار میگیرند که تکلیف شان را خداوند روشن ساخته است و آن این است که به لطفش آنهارا مدتی بعد وارد بهشت می گرداند ، این دیدگاه حضرت حذیفه ، ابن مسعود ، ابن عباس رضی الله عنهم است . و حدیثی از پیامبر خدا صلوات الله علیه موید این مطلب است که اولین مفسر قرآن هستند .

موضوع:قرآن و حدیث ,
| ۲۴ اسفند ۱۳۹۴

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com