امکانات کاربری

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1212
بازدیدها: 463884
احمد 
| بازدیدها: 187

با سلام خدمت شما زحمت کشان راه خدا به خصوص جناب احمد در حال حاضر مهاجرت به کشورهای اروپای در این دو سه سال رو به رشد است. و مردم به علت های گوناگون به کشورهای اروپای مهاجرت میکنن که شاید خود شما هم بی اطلاع نباشید
سوال بنده این است که آیا مهاجرت به اروپا از نظر دین اشکالی ندارد با تو جه به فرهنگ و روش زندگی مردم اروپا و مسایل دیگر که خود شما بیشتر آگاه هستین که مسلمان چطور در این کشورها زندگی کند که به آخرت خود آسیب نرساند؟
و غذاهای که در این کمپ های که به مهاجران داده میشود حکمش چیست خودشان میگویند حلال است
و دولت به مهاجران حقوق میدهد تا زمانی که در کمپ یا خانه ای که برای مهاجران در نظر گرفته میشود میدهد آیا این پولی که داده میشود حلال است با تشکر از شما عزیزان.

پاسخ :

ابتدا این نکته لازم به ذکر است که هر مسلمانی می تواند در هر جای دنیا زندگی کند و نفس سفر به هیچ کشوری منع شرعی ندارد.

مهاجرت به سرزمین های غیر اسلامی یا به قصد تحصیل صورت میگیرد، یا هدف از مهارجرت فرار از ظلم و ستم است و یا دعوت بسوی الله تعالی می باشد و چنین مهاجرت هایی منع شرعی ندارد، آنچه که مهم است حفظ دین و احکامات الهی هستند لذا هر کشوری که بعنوان وطن اقامت و زندگی انتخاب می شود لازم است که در آن دیار به واجبات دینی ، حلال و حرام ملتزم باشد و مغلوب هوا و هوس نگردد و اگر به دعوت دینی بپردازد که بسیار پسندیده و عمل بزرگی نزد خداوند است.

و اگر چنانچه در این راستا در دیار غیر مسلمانان از سوی آنها حمایت مالی ، غذایی و بهداشتی شد می تواند استفاده نماید همچنین در صورت اشتغال می تواند حقوق خویش را دریافت نماید ، توجه داشته باشد که در امور حرام مشغول بکار نشود.

غذای ناجایز از جمله ذبیحه ی مشرک و گوشت حیوانات حرام گوشت به هیچ عنوان نمی تواند استفاده نماید چون حرام می باشند

| ۲۹ بهمن ۱۳۹۴

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com