امکانات کاربری

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1213
بازدیدها: 480775
| بازدیدها: 631

سلام اگر کسی از چند بار گناه توبه کند و واقعا باهمه وجودش پشیمان باشد خدا تا عذاب ندهد نمیخشد؟. درست است؟ خدا حتما انقدر عذاب میدهد که زندگی جهنم شود برای فرد و روزی هزار بار پشیمان گذشته باشد بعد ببخشد؟ پرسش دومم این است که ایا دعایی برای کوتاهی عمر و فرارسیدن مرگ وجود دارد ؟ چون من خیلی اززندگی سیر شده ام هر کاری را میخام شروع کنم هر امید و ارزویی را در دلم بزرگ میکنم که با ان امید زندگی کنم و تلاش کنم با شکست و ناراحتی مواجه میشوم. اگه خودکشی هم گناه نبود حتما این کارو میکردم. ولی اگه کسی واقعا زندگی رو نخاد چه خوب و چه بد باید چیکار کند

پاسخ :

هر چقدر گناه کرده باشی ، توبه واقعی و صادقانه کنی خداوند می بخشد فرقی نمی کند که بار چندم باشد توبه صادقانه توبه قلبی است که در آن با خداوند عهد می بندی که دیگر سمت گناه نروی .

و سپس به واجبات دینی خودرا ملتزم می کنید و هیچگاه نماز و روزه را ترک نمی کنید دنبال مسیر حرام و مال حرام هم نمی روید و به استغفار بپردازید، حداقل روزی صد بگوئید ( استغفرالله ربی من کل ذنب و اتوب الیه ) دلیل افسردگی گناهان هستند و توبه و استغفار باعث محو گناه و محو افسردگی خواهند شد و همینطور اجتناب از امور حرام .

تاکید می شود مصایب و گرفتاریهای زندگی با استغفار از بین می روند

توصیه می شود برای ادامه پاسخ روی لینکهای زیر کلیک کنید 

استغفار، شکننده قفل ها است

معصیت و دوری از خداوند علت گرفتاری‏ها و مصائب امروزی است

موضوع:عقیده ,
| ۲۲ شهریور ۱۳۹۴

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com