امکانات کاربری

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1213
بازدیدها: 474051
| بازدیدها: 719

با سلام جوانی ۲۹ ساله هستم ک ختنه نکردم میخواستم بدونم-ختنه نکردن چه حکمی دارد و چه تاثیری بر نماز و روزه و رابطه جنسی دارد؟

 

پاسخ :

قول راجح در مورد ختنه مردان این است که واجب می باشد چرا که رسول الله صلی الله علیه و سلم در احادیث متعددی به کسانی که اسلام را می پذیرفتند دستور می داد ختنه شوند و دستور شارع برای وجوب می باشد ، ختنه نکردن شیوه زندگی غیر مسلمانان است و حضرت رسول الله فرمودند هرکس خودرا با قومی تشبیه کند از آن قوم شمرده می شود .

در ختنه ی مردان دو مصلحت نهفته است: یکی بهداشتی و دیگری شرعی؛ و چنانچه پوست اضافه‌ی آله‌ی تناسلی مردان برداشته نشود این امر منجر به بیماری و التهاب و سوزش می‌گردد. همچنین پس از خروج ادرار در آن قسمت از پوست آله، ادرار جمع شده و زمانی که شخص حرکت می‌کند اندک اندک خارج شده و موجب نجس شدن لباس و بدن او می‌گردد در حالیکه برای نماز پاک بودن بدن و لباس شرط است و خواندن نماز را دچار مشکل می کند با این حال فردی که ختنه نشده اگر برای هر نماز اقدام به نظافت بدن و لباس کند نماز او صحیح است اما همانطور که گفته شد ختنه واجب است و فرد در هر سنی که باشد می تواند با مراجعه به پزشک خودرا ختنه کند .

موضوع:آداب و اخلاق ,
| ۲ شهریور ۱۳۹۴

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com