امکانات کاربری

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1212
بازدیدها: 462718
علیرضا
| بازدیدها: 183

سلام علیکم به کرات در نصوص روایی سنی و شیعی دیده ام که رسول اکرم (ص) یهود را بابت احداث مسجد روی قبر اولیاءشان لعن فرمودند. اما الله تعالی در سوره ی مبارکه ی کهف می فرماید “قال الذین غلبوا علی أمرهم لنتخذن علیهم مسجدا” و الله تعالی سکوت فرموده واین کار آنان را تقبیح نمی کند.آیا در این صورت صحت آن روایات زیر سوال نمی رود؟

پاسخ :

نقل این تکته از داستان برای تائید آن نمی باشد بلکه این تکه در ادامه داستان اصحاب کهف ذکر می گردد که به معنی تائید آن نیست و فقط بیان داستان است . و کسانی که اقدام به ساخت مسجد کردند مسیحیان بودند و به دلیل همین اقدام رسول الله صلی الله علیه و سلم آنهارا لعنت کرد همانطوری که شما در متن پرسش به آن حدیث اشاره دارید و سخنان رسول الله ص تفسیر برای قرآن هستند و از این حدیث معنی آیه تبیین می گردد .

حتی اگر عملکرد آنها درست بوده باشد بازهم برای ما سند نمی باشد چون دین اسلام که آخرین دین است تمامی عقاید ادیان قبلی را منسوخ می گرداند، و ما عقاید مان را از احکام قرآنی و سنت نبوی اخذ می کنیم نه از عملکرد یهود و نصاری ، چنانچه مشخص است آیه احکامی را اعلام نمیدارد بلکه داستان شجاعت اصحاب کهف را ذکر می فرماید 

پاسخ بیشتر در لینک زیر موجود است

چرا بر قبر امام بخاری و شافعی وو .. گنبد ساخته شده است ؟

موضوع:قرآن و حدیث ,
| ۳۰ دی ۱۳۹۴

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com