امکانات کاربری

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1213
بازدیدها: 480333
| بازدیدها: 621

سلام ببخشید حدیث “از نشانه های قیامت این است که زن سوار کار شود”صحت دارد؟. در زمان صحابه زنها سوارکاری کرده اند؟رانندگی زن چه حکمی دارد؟

 

پاسخ :

حدیث چنین است (لعن الله الفروج علی السروج) خداوند فرج هایی را که بر زین های اسب گذاشته شود نفرین کرده است باید گفت این حدیث جعلی است و قابل استناد نمی باشد . حال سوال میشود که آیا سوارکاری برای زنان جایز هست یا خیر ؟

بله جایز است و زنان با شرایط می توانند سوار اسب بشوند پس سوارکاری برای زنان طبق شرایط جایز است . زمانی که زن  سوار  روی اسب خودرا به مردان نمایش دهد جایز نمی باشد و اگر سوارکاری او برای ضرورت بود مانند رفتن به جهاد  رفتن به حج و شوهرش با او همراه بود و زن پوشش اسلامی را رعایت می کرد جایز است و منعی ندارد.

همچنین برای زنان سوارکاری با شتر و الاغ منع شرعی ندارد و بلکه در حدیثی رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمودند ؛ بهترین زنان زنان قریش هستند که شتر سوار می شوند.

و اما رانندگی با ماشین برای زن :

حکمی که در مورد اسب سواری زنان است برای رانندگی زنان هم هست یعنی با شرایط جایز است ، و اگر خوف فتنه و فساد باشد حرام است و اگر خوف فتنه، فساد و لهو هم نباشد و ضرورت باشد ایرادی ندارد.

| ۱۵ مهر ۱۳۹۴

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com