توشه سفر به آخرت را کامل کن

اگر پادشاه جهانی بازهم گدای خدایی

دارایی دنیا دوستان همیشگی تو نیستند

در محضر خدا گناه نکن

با تزکیه و اصلاح نفس خود را آراسته بگردان

زندگی، یک امانت است در دست تو

پیوندهای محبوب

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1618
بازدیدها: 1246166
پژمان
| بازدیدها: 367

سلام من پسری ۱۵ ساله ام سوالم این است آیا در این سن عمل خود ارضایی گناه کبیره محسوب می شود؟. چون در این سن برخی از هورمون ها تازه فعال می شوند واقعا کنترل کردن خود سخت است باتشکر

پاسخ :

پسر و دختر زمانی که به سن بلوغت می رسند شرعا به انجام وظایف آسمانی خود مکلف می گردند و آن انجام واجبات دینی و ترک گناهان می باشد و از این لحظه ببعد اگر واجبی ترک شود و یا ارتکاب معاصی صورت پذیرد در اعمال نامه او توسط فرشتگان مکتوب می گردد و این روال ادامه دارد تا زمانی که فرشته مرگ به سراغ انسان می آید و تنها پس از مرگ پرونده اعمال او بسته می شود ، این فرد با توجه به اعمالی که کسب کرده است یا ختم بخیر گشته و یا ختم به شر . لذا برای انجام معاصی و ترک واجبات پس از سن تکلیف بهانه پذیرفته نمی شود و این شیطان است که برای اغوا ساختن مسلمان بهانه تراشی می کند تا فرد را با خود به آتش جهنم واصل گرداند .

خود ارضایی در هر سنی حرام است .

نیازهای انسان و یا تمناهای نفسانی انسان زیاد هستند و باید دانست که دنیا محل بر آورده سازی تمناها نیست بایستی خداوند را در دنیا پرستش کرد تا در آخرت خواهشات بصورت کامل بر آورده شوند .

نگاه خود را از نا محرم حفظ کنید ، از تلفن همراه خود و اینترنت استفاده نادرست و خلاف شرع نداشته باشید و از دوستان بد و ارتباطات نا جایز اجتناب ورزید انشاءالله مشکل آسان خواهد شد .

| ۱۹ آذر ۱۳۹۵

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com