توشه سفر به آخرت را کامل کن

اگر پادشاه جهانی بازهم گدای خدایی

دارایی دنیا دوستان همیشگی تو نیستند

در محضر خدا گناه نکن

با تزکیه و اصلاح نفس خود را آراسته بگردان

زندگی، یک امانت است در دست تو

دوستان عزیز وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیاز دارد کمک های خود را از طریق آدرس vaislamah.com/donate واریز کنید هر چقدرکه باشد ارزشمند است، آدرس را بجای کلیک تایپ یا کپی نمایید ×
پیوندهای محبوب

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1596
بازدیدها: 1178324
سینا
| بازدیدها: 848

سلام و خسته نباشید
من یه مشکلی برام پیش اومد بعد دعا کردم و گفتم خدایا اگه کارم درست بشه استمنا رو ترک میکنم و نماز صبح ام رو همیشه بموقع میخونم. حالا کارم الحمدلله داره درست میشه. حکن چنین عهد و دعایی چیست؟؟اگه من یک بار تحت فشار قرار بگیرم و این کار)استمنا) را انجام دهم یا یک بار خواب بمانم و نماز صبحم قضا شود ایا خداوند از من غضب میگیرد؟

پاسخ :

شما با خداوند عهد بستید که مشکلم حل شود دست از فلان گناهم می کشم و حال مشکل تان بر طرف شده است ، این عهد در حکم نذر کردن است بنابر این شما نذر کرده اید و نذر شما بر ترک معاصی می باشد بایستی به ترک آن مقید باشید و اگر این عهد را شکستید بر شما کفاره یمین لازم می گردد به دلیل این حدث (و من نذر نذرا لا یطیقه فکفارته کفارة یمین. ابوداود)  هر کسی نذر کند و قادر به انجامش نباشد کفاره آن کفاره یمین است .

و آن به سه صورت است 1_ آزاد کردن غلام 2_ سه روز، روزه گرفتن 3_ به ده نفر غذا دادن ، اولی که نا ممکن است می توانید یکی از دو روش دیگر را برای کفاره سوگند انتخاب نمایید . 

توجه داشته باشید که وفای به نذر زمانی واجب است که آن را به زبان آورده باشید و در صورتی که چنین عهدی را به زبان نیاورده اید و فقط در دل نیت کرده اید وفا به آن واجب نیست .

موضوع:سوگند و نذر ,
| ۲۵ مهر ۱۳۹۵

دیدگاه بسته است.

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com