پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1742
بازدیدها: 1497580
| بازدیدها: 627

سلام خسته نباشیدچه موقع جایز است که نماز را قطع کنیم چون در نماز خیلی وسواس دارم گاهی اوقات که نمی تونم کلمه ای رو با تجوید بگم مجبور میشم چن بار تکرارش کنم. و اگه این تکرار کردنام از چنتا بیشتر شه نمازم رو قطع میکنم و دوباره شرو می کنم یا مثلا تو تکبیر اولی اگه الله اکبری که گفتم به دلم نشینه قطع میکنم دوباره شرو میکنم گاهی هم واسه تلفظ برخی حروف صدام بلند میشه که فک کنم به بغل دستی هام اذیت میکنه.
خسته نباشین.

پاسخ :

شما وسواس دارید و مشکل شما فقط داشتن وسواس است و راه حل برای شما این است که وسواس را کنار بگذارید . توجه داشته باشید که وسواس در عباداتاز جانب شیطان ایجاد می گردد تا بنده مومن را آزار برساند زمانی که شیطان موفق نمی شود مومن را از راه دیگر از انجام عباادت باز دارد باه وسواس متوسل می شود در چنین حالتی شما موظفید به شیطان جواب رد بدهید و اینطور بگوئید که من خداوند را هر طور که مایلم می پرستم هر طور شکه شده و به این صورت تمیرین کنید تا مشکل از بین برود . این را بدانید خداوند عمل مخلصانه بنده را هیچگاه ضایع نمی کند یعنی عملی که فقط هدف در آن خدا باشد ضایع نخواهد شد و برای کسانی که واقعا در عبادات نقایص دارند خداوند به مقدار صحیحش پاداش میدهد و یا حد اقل فرض را از ذمه او ساقط می گرداند مگر اینکه رکنی از ارکان ترک شود که انشاءالله برای شما چنین نخواهد شد  و نماز شما صد در صد صحیح خواهد بود.

فقط زمانی که رکنی از ارکان نماز ترک شود نماز را اعاده می کنند مثلا تکبیر تحریمه ترک شود، قرائت قرآن ترک شود رکوع و سجد ترک شوند ، قیام ترک شود که اینها ترک نمی شوند.

موضوع:نماز ,
| ۲۶ مهر ۱۳۹۴
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com