پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

دعای حضرت رسول در غدیر

اللّٰهُمَّ وَالِ مَنْ وَالَاهُ وَعَادِ مَنْ عَادَاهُ

خدایا! دوست داشته باش هر که را که او را دوست دارد

و دشمن بدار کسی را که با او دشمنی می‌کند

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1674
بازدیدها: 1367745
فاطمه
| بازدیدها: 444

سلام علیکم
من نوجوان ۱۶ ساله هستم میخوام بپرسم چرا موسیقی حرام است اصلا نمیشود گوش نداد الآن ما در عصر فناوری و نو هستیم مگر میشود گوش ندهیم من اگر به دوستانم بگویم. من گوش نمیدهم مرا مسخره میکنن،
قبل از این حرفام من خیلی مذهبیم آهنگ های قرآنی و مذهبی عربی هم گوش میدهم علاقه زیادی به گوش دادن قرآن و اشعار و سرودهای قرآنی دارم. موسیقی دنیایی هم گوش میدهم ولی بعد از سه چهار بار گوش دادن سرم درد میگیرد و احساس بدی پیدا میکنم بنابراین قطعش میکنم و یا قرآن و یا موسیقی های قرآنی گوش میدهم آیا نمی شود مثلا گاهی اوقات گوش داد و من به خاطر گوش دادنم به موسیقی های دنیایی میروم جهنم؟

پاسخ :

موسقی حرام است به دلیل اینکه خداوند حرامش کرده است، هر آنچه را که خداوند حرام فرموده است نمی توان استفاده کرد . اطاعت از خداوند در هر عصر و زمانی همراه با تمسخر بوده است و خواهد بود حتی در زمان خود رسول الله (صلی الله علیه و سلم) تمسخر دیگران سبب نمی شود حکم الله تعالی نقض شود و حرام او نادیده گرفته شود . مهمترین پیشرفت بشر آن است که از نگاه خداوند پیشرفت کند و کم عقل ترین بشر آن است که از نگاه خداوند کم عقل باشد و افت کند .

اما حکمت حرام بودن موسقی چیست ؟

موسقی برای روح و روان انسان مضر است، انسان را به سوی فساد اخلاقی می کشاند، موسیقی در سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک اثر داشته و تعادل روان را بر هم می زند و به دنبال آن سلامتی بدن را تحت فشار قرار می دهد. گاهی آنچنان تعادل اعصاب را از بین می برد که جذب، دفع، هضم، ترشحات، ضربان قلب و فشارخون و مایعات دیگر را مختل ساخته و شخص را به امراض فراوانی نزدیک می کند. و بدین جهت الله اورا تحریم فرموده است از جمله مضرت موسقی این است که شهوت را تحریک می کند که نتیجه آن فساد و فحشا می شود همانطوری که شاهد هستید اهل موسقی فاسد تر از دیگران هستند لذا شایسته ی یک مومن متقی نیست که مانند آنها باشد آنها راه شیطان را انتخاب نموده اند، خداوند آنهارا نمی پسندد بلکه بنده متقی را می پسندد .

توجه : سرودهای دینی بدون موسقی گوش دهید و تنها راه آرامش گرفتن، گوش دادن به تلاوت قرآن است .

برای آگاهی بیشتر در باره حکم موسقی اینجا کلیک کنید

| ۱۸ آبان ۱۳۹۵
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com