توشه سفر به آخرت را کامل کن

اگر پادشاه جهانی بازهم گدای خدایی

دارایی دنیا دوستان همیشگی تو نیستند

در محضر خدا گناه نکن

با تزکیه و اصلاح نفس خود را آراسته بگردان

زندگی، یک امانت است در دست تو

دوستان عزیز وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیاز دارد کمک های خود را از طریق آدرس vaislamah.com/donate واریز کنید هر چقدرکه باشد ارزشمند است، آدرس را بجای کلیک تایپ یا کپی نمایید ×
پیوندهای محبوب

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1596
بازدیدها: 1179183
شعیب
| بازدیدها: 742

سلام
لطفا هدف خدا از خلقت انسان رو توضیح دهید
خدا به اعمال انسان احتیاج ندارد از طرفی قوانین سفت و سختی تعیین و در نهایت در دادگاهی که خودش بپا کرده. و خودش قاضیست انسان را محاکمه و تعداد قلیلی را با منت به بهشت روانه میکند؟
من به پوچی رسیدم لطفا دلایل قوی و محکم برام بنویسید.

پاسخ :

خداوند بشر را فقط برای یک هدف آفریده است و آن عبودیت اوست و بس . 

چنانچه فرموده است : «وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِیَعْبُدُونِ» من جن و انس را نیافریدم جز برای این‌که عبادتم کنند. (و بدین‌وسیله به قلّه کمالات راه یابد.)

برای خداوند عبادت ما سودی ندارد اما برقرار ارتباط و صمیمت با الله مهم است چرا که او ناظر است تا خوب را از بد شناسایی کند ، چنانچه فرموده است :

«الَّذِی خَلَقَ الْمَوْتَ وَ الْحَیاهَ لِیَبْلُوَکُمْ أَیُّکُمْ أَحْسَنُ عَمَلاً» یعنی ، خداوند مرگ و حیات را آفرید تا شما را بیازماید که کدام یک از شما بهتر عمل می‌کنید و او شکست‌ناپذیر و بخشنده است.

در مواجهه با نصایح الهی به این حقیقت پی می بریم که جهانی که در آن زندگی می کنیم قرارگاه ما نیست بلکه گذرگاه ما است و جهان آخرت سرای آرام و دائمی ماست هر شخصی بایستی به این حقیق تفکر کرده و به آن برسد و الا نخواهد توانست خود را قانع سازد .

در قوانین الهی سفتی و سختی وجود ندارد ، اگر 70 سال عمر شخص باشد خداوند 70 سال به او غذا می خوراند، نوشیدنی می نوشاند ، پوشیدنی می پوشاند و بلکه او را از بهترین نعمت ها بهره مند می سازد لذا انسان ها همه غرق در عطایا و هدایای او هستند و الله تعالی از بشر نخواسته است که کوه را بکنند و یا به کره ماه خود را برسانند بلکه عبادتی خواسته است که باعث پاکی ، راحتی و آرامش او در زندگی می شود، سپس بهشتی را به او عنایت می فرماید که اگر تمام دنیا طلا بشود و بخواهند با آنها بهشت را خریداری نمایند هرگز نخواهند توانست .

شما توجه دارید در عالم فعلی اگر از یک شام دوست خودتان تناول بفرمائید برای راضی کردن دوست خود مکررا و با الفاظ متفاوت تشکر می نمائید! حالا بنگرید که تشکر از خدا در قبال نعمت های 70 ساله چه میزان خواهد بود ؟

انسانهایی وجود دارند که 50 سال بدترین معصیت را در حق الله و زیر نگاه او مرتکب می شوند اما او به قدری مهربان است که افشا نمی کند و در ده دقیقه توبه کردن و عذر خواهی بدون هیچگونه پارتی بازی، 50 سال روسیاهی انسان را محو می گرداند ، در حالیکه طبق قوانین کشورهای دنیا مجرم را در اولین ساعات ارتکاب جرمش دستگیر و بسزای اعمالش می رسانند .

اگر الله در حق شما لطف نمی کرد الان وجودی در جهان نداشتید اما او لطف کرد و شما را آفرید و بهترین اعضا و جوارح را به شما عنابت کرد که با هیچ قیمتی نمی توان یکی از آنها را خرید .

بدون شک خداوند خودش قاضی روز قیامت است چون خود الله مهربان ترین مهربانان است و مهربانی الله نظیر ندارد همان اللهی است که بارها و بار در کنار ذکر گناه می فرماید که من بخشنده و مهربان هستم ! ، مطمئنا اگر کسی دیگری قاضی قیامت باشد بهشت خالی می ماند مگر شما روزانه شاهد نیستید که آدم ها چقدر یکدیگر را چقدر نفرین کرده و مورد غضب قرار می دهند اگر قدرت الهی دست بشر بود همین دنیا را تبدیل به جهنم می کردند.

برای درک بیشتر این مطلب را بخوانید

موضوع:عقیده ,
| ۱۴ دی ۱۳۹۵

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید *

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com