پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1647
بازدیدها: 1306473
شعیب
| بازدیدها: 791

سلام
لطفا هدف خدا از خلقت انسان رو توضیح دهید
خدا به اعمال انسان احتیاج ندارد از طرفی قوانین سفت و سختی تعیین و در نهایت در دادگاهی که خودش بپا کرده. و خودش قاضیست انسان را محاکمه و تعداد قلیلی را با منت به بهشت روانه میکند؟
من به پوچی رسیدم لطفا دلایل قوی و محکم برام بنویسید.

پاسخ :

خداوند بشر را فقط برای یک هدف آفریده است و آن عبودیت اوست و بس . 

چنانچه فرموده است : «وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِیَعْبُدُونِ» من جن و انس را نیافریدم جز برای این‌که عبادتم کنند. (و بدین‌وسیله به قلّه کمالات راه یابد.)

برای خداوند عبادت ما سودی ندارد اما برقرار ارتباط و صمیمت با الله مهم است چرا که او ناظر است تا خوب را از بد شناسایی کند ، چنانچه فرموده است :

«الَّذِی خَلَقَ الْمَوْتَ وَ الْحَیاهَ لِیَبْلُوَکُمْ أَیُّکُمْ أَحْسَنُ عَمَلاً» یعنی ، خداوند مرگ و حیات را آفرید تا شما را بیازماید که کدام یک از شما بهتر عمل می‌کنید و او شکست‌ناپذیر و بخشنده است.

در مواجهه با نصایح الهی به این حقیقت پی می بریم که جهانی که در آن زندگی می کنیم قرارگاه ما نیست بلکه گذرگاه ما است و جهان آخرت سرای آرام و دائمی ماست هر شخصی بایستی به این حقیق تفکر کرده و به آن برسد و الا نخواهد توانست خود را قانع سازد .

در قوانین الهی سفتی و سختی وجود ندارد ، اگر 70 سال عمر شخص باشد خداوند 70 سال به او غذا می خوراند، نوشیدنی می نوشاند ، پوشیدنی می پوشاند و بلکه او را از بهترین نعمت ها بهره مند می سازد لذا انسان ها همه غرق در عطایا و هدایای او هستند و الله تعالی از بشر نخواسته است که کوه را بکنند و یا به کره ماه خود را برسانند بلکه عبادتی خواسته است که باعث پاکی ، راحتی و آرامش او در زندگی می شود، سپس بهشتی را به او عنایت می فرماید که اگر تمام دنیا طلا بشود و بخواهند با آنها بهشت را خریداری نمایند هرگز نخواهند توانست .

شما توجه دارید در عالم فعلی اگر از یک شام دوست خودتان تناول بفرمائید برای راضی کردن دوست خود مکررا و با الفاظ متفاوت تشکر می نمائید! حالا بنگرید که تشکر از خدا در قبال نعمت های 70 ساله چه میزان خواهد بود ؟

انسانهایی وجود دارند که 50 سال بدترین معصیت را در حق الله و زیر نگاه او مرتکب می شوند اما او به قدری مهربان است که افشا نمی کند و در ده دقیقه توبه کردن و عذر خواهی بدون هیچگونه پارتی بازی، 50 سال روسیاهی انسان را محو می گرداند ، در حالیکه طبق قوانین کشورهای دنیا مجرم را در اولین ساعات ارتکاب جرمش دستگیر و بسزای اعمالش می رسانند .

اگر الله در حق شما لطف نمی کرد الان وجودی در جهان نداشتید اما او لطف کرد و شما را آفرید و بهترین اعضا و جوارح را به شما عنابت کرد که با هیچ قیمتی نمی توان یکی از آنها را خرید .

بدون شک خداوند خودش قاضی روز قیامت است چون خود الله مهربان ترین مهربانان است و مهربانی الله نظیر ندارد همان اللهی است که بارها و بار در کنار ذکر گناه می فرماید که من بخشنده و مهربان هستم ! ، مطمئنا اگر کسی دیگری قاضی قیامت باشد بهشت خالی می ماند مگر شما روزانه شاهد نیستید که آدم ها چقدر یکدیگر را چقدر نفرین کرده و مورد غضب قرار می دهند اگر قدرت الهی دست بشر بود همین دنیا را تبدیل به جهنم می کردند.

برای درک بیشتر این مطلب را بخوانید

موضوع:عقیده ,
| ۱۴ دی ۱۳۹۵

یک دیدگاه بگذارید

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com