پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1647
بازدیدها: 1306449
فاطمه
| بازدیدها: 518

سلام خسته نباشید با شرمندگی دختری هستم که با پسری که به قصد ازدواج به من نزدیک شد رابطه داشتم و حالا که فهمیدم قصدش ازدواج نبوده و فقط برای ارضای جنسی. به من نزدیک شده ترکش کردم خیلی پشیمونم گناهی که هرگز فکرش رو نمیکردم مرتکب شدم .ممکنه خداوند گناه منو ببخشه؟
سوال دومم اینه ک خواستگارای خوبی دارم اما نمیتونم با دروغ و عذاب وجدان فریبشون بدم آیا باید حقیقت رو بهشون بگم ؟

پاسخ :

خواهر گرامی، ارتباط و دوستی با نا محرم حرام است حتی اگر قصد ازدواج داشته باشند ، دوستی با نا محرم مقدمه ی برای فحشاست دقیقا همین موردی که برای شما اتفاق افتاده است . یک مسلمان همواره بایستی تقوا اختیار نماید و از منکرات و فساد بپرهیزد . توجه داشته باشید کسی که در جستجوی دوستی و زنا باشد از دید شریعت شایستگی برای زندگی مشترک را ندارد و نباید چنین شخصی را برای زندگی گزینش کرد چرا که خوشبختی انسانها در اطاعت از خداوند و پرهیز از گناهان است مگر اینکه صادقانه توبه کند و و اجبات دینی از جمله نمازها را در اوقات معین شان بخواند .

توصیه می کنیم برای حمایت از خود و زندگی آینده تان توبه صادقانه کرده و بسوی خداوند با ترک گناه و اطاعت از او، برگردید ، پشیمانی شما از گناه امر پسندیده ایست امید است که الله مهربان گناه تان را ببخشد و خوشبختی دنیا و آخرت را نصیب تان بگرداند .

به خواستگارتان حتما جریان را متذکر شوید و اگر به هر صورتی پنهان کاری کنید شما گنهکار می گردید چرا که فریب دادن جایز نیست کسی که فریب می دهد از امت محمد رسول الله (ص) نسیت .

برای آشنائی با روش توبه از گناه زنا اینجا کلیک کنید

برای آشنائی با حکم دوستی با نا محرم اینجا کلیک کنید

برای آشنائی با بهترین انتخاب شریک زندگی اینجا کلیک کنید

| ۲۲ آبان ۱۳۹۵

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com