پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1728
بازدیدها: 1444005
جواد
| بازدیدها: 630

سلام ب استاد گرامی چند وقت هست که ب این فکرم که خداوند متعال آیا روح هست یا جسم هست یا یکی از فرشتگان هست خواهش میکنم جواب این سوال رو بدید باتشکر از شما عزیزان.

پاسخ :

این فکر شما صحیح نیست و نباید در این خصوص کنجکاوی نمود چرا که بعضی اوقات ممکن است انسان را به کفر برساند ما مامور نیستیم در این باره بدانیم و اصلا ذات خداوند برای هیچ کس بطور کامل مشخص نیست و علم اندک ما از درک ذات الله تعالی قاصر است .

ابتدا این اصل را بایستی فهمید که خداوند نه مثال دارد و نه نظیر ، بطور مطلق هرآنچه که ما میدانیم و در حیطه فهم ما داخل است خداوند شبیه و نظیر هیچکدام از آنها نیست، و به این دلیل است که می گوئیم خداوند بی مثل و بی مثال است لذا مثال زدن برای خداوند جایز نیست و همچنین خداوند را شبیه کسی از مخلوقات مانند فرشتگان و یا انسانها دانستن حرام و ضد قرآنی است. در قرآن آمده است : اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ، یعنی خداوند نور آسمان و زمین است ، حال اگر بگوئیم الله تعالی همان نوری است که ما آن را میدانیم و می بینیم این تشبیه خداوند به مخلوقات می شود و جایز نیست . لذا پاسخ صحیح این است که الله نوری است غیر از نوری که ما میدانیم و وجود و اعضای خداوند بلا کیفیت و بدون هیچگونه شباهتی با مخلوقات هستند .

موضوع:عقیده ,
| ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com