پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1647
بازدیدها: 1306683
محمد
| بازدیدها: 107

سلام علیکم شخصی تعمیرکار موبایل هست بعضی از مشتریان موبایلهای خود را برا تعمیر آورده و تا یکسال دنبال شون نمی آیند تعمیرکار موبایل رو تعمیر میکنه. و وسایل میخره حالا چونکه مشتریان دنبال موبایلش نمی آید آیا میتونه موبایلش رو بفروشه ، پول وسایلش رو بدهد ،لطفا جوابو ارسال کنید جزاک الله خیرا

پاسخ :

شما تعمیرکاران تلفن همراه و سایر تعمیرکارانی که وسایل مشتری را جهت تعمیر تحویل می گیرید پس از انجام تعمیر وسایل مشتری، اگر چنانچه آنها جهت پس گرفتن امانات خود به شما مراجعه ننمودند، دو راه حل پیش رو دارید :

1_ تا مدت طولانی منتظر بمانید تا شاید برگردد و اگر امیدتان از برگشت مشتری قطع شد آنگاه می توانید کالا را بفروشید و سهم خود را بردارید و ما بقی مبلغ را هم می توانید صدقه بدهید و هم می توانید نزد خود نگهدارید تا مالک آن برگردد . و اگر مالک ، زمانی برگشت که شما تلفن همراه را فروخته و پول آن را صدقه داده بودید در این حالت شما شرعا موظف به پاسخگویی خواهید بود یا خود آن کالا و یا قیمتش را به مالک پرداخت نمایید.

2_ اقدام قانونی نمایید، به این صورت که به دادگاه و قاضی مراجعه کرده ، قاضی مهلت تعیین می کند و پس از گذشت مهلت اگر مالک آن برگشت از عهده شما خارج می باشد، مالک مشکل خود را با مراجعه به قاضی حل نماید.

| ۲۶ تیر ۱۳۹۶

یک دیدگاه بگذارید

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com