پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران ارجمند؛ به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا ابتدا سوال خود را در سایت جستجو نمایید ×
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1753
بازدیدها: 1544587
| بازدیدها: 449

من یک دختر افغانم و در رشته خبرنگاری لیسانس دارم و در یکی از حوزه های دینی در کابل طلبه بودم و حدود دو سالی خواندم اما بنا بر مشکلات اقتصادی نتوانستم ادامه بدم . و مجبور شدم کار کنم اما احساس بدی دارم و شب ها مدرسه ام را در خواب می بینم، حد اقل اگر امکانش می بود که از طریق آنلاین ادامه می دادم اما نمی دانم در اسناد هایم شاید مشکلی بود نتوانستم عضویت در جامعه المصطفی آنلاین بگیرم می شود به من مشوره دهید تا چه کنم تا هم بر خانواده کمکی کرده باشم و هم از دینم دور نشم اگر چه کتاب های دینی را مطالعه می کنم… خواهان مشاوره شما هستم.
پاسخ :

اینکه در کابل حوزه علمیه برای خواهران وجود دارد خبر خوشی است امیدواریم این حوزه علمیه خواهرانی با ایمان، دیندار و خدمتگذار برای قرآن تحویل جامعه افغانستان بدهد .
مطمئنا تحصیل دوساله در حوزه بسیار ناقص است و لازم است شما تحصیلات دینی تان را به اتمام برسانید ، علم نا قص دینی خیلی مفید نیست ، مگر اینکه نصاب دو ساله ای برای آموزش بخشی از علوم دینی را تشکیل داده باشند، شما توکل بر خداوند بکنید و تقوا را بیشتر نمایید الله تعالی می فرماید کسی که تقوا اختیار نماید خداوند روزی اورا از جائی فراهم می کند گمان نمی برد و بهترین عمل برای شما خدمت به قرآن کریم است شما می توانید زنان و دختران محل را قرآن بیاموزید و این عمل شما در آینده رونق خواهد گرفت، در کنار قرآن احکام و فقه، سیرت و بخشی از تاریخ را تدریس نمایید چرا که این نیاز هر یک از مسلمانان است و ماهانه مقداری شهریه از شاگردان دریافت کنید. همچنین وعده خداوند است کسی که دین اورا یاری نماید خداوند اورا یاری خواهد کرد، و در وعده خداوند شکی وجود ندارد. زمانی که کار شما رونق گرفت برای خودتان همکار انتخاب کنید و برای اولیاء شاگردان و زنان محل جلسه وعظ و ارشاد تشکیل دهید.  توجه داشته باشید که برای خودتان التزام به واجبات دینی و ظاهر اسلامی مطابق با قرآن حیاتی است.
از طرفی کار کردن زن در بیرون از خانه در هر شرایطی جایز نیست، مثلا زمانی که پدر یا برادر در قید حیات باشند زن خانواده شرعا نمی تواند بیرون منزل کار کند . واگر اینها در قید حیات نبودند و دختر خانواده برای امرار معاش مجبور به کار کردن بود، باید در محیطی کار کند که مردانه نباشد و فقط زنان حضور داشته باشند .
زیرا ما مسلمانان برای کسب رضایت الله و نجات اخروی و آبادانی زندگی دنیوی خود مکلفیم تا پیرو قرآن باشیم .

| ۲۰ شهریور ۱۳۹۴
برچسب ها :

یک دیدگاه بگذارید

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com