توشه سفر به آخرت را کامل کن

اگر پادشاه جهانی بازهم گدای خدایی

دارایی دنیا دوستان همیشگی تو نیستند

در محضر خدا گناه نکن

با تزکیه و اصلاح نفس خود را آراسته بگردان

زندگی، یک امانت است در دست تو

دوستان عزیز وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیاز دارد کمک های خود را از طریق آدرس vaislamah.com/donate واریز کنید هر چقدرکه باشد ارزشمند است، آدرس را بجای کلیک تایپ یا کپی نمایید ×
پیوندهای محبوب

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1597
بازدیدها: 1181643
| بازدیدها: 1795

پرسشگر لیلا با سلام من عاشق پسری شدم چه دعائی بخوانم و یا چکار کنم بهش برسم لطفا راهنمائیم کنید . با تشکر فراوان از شما .

پاسخ :

ابتدا لازم است تا بر نفس خود و احساسات خویش مسلط شوید و تسلط بر تمناهای نفس با کنترل نگاه های نا جایز متحقق می گردد و اگر نگاه های نا جایز کنترل نشود این جریان به یک نفر و دو نفر محدود نمی شود و فرد تا آخر عمر دچار گناه می گردد حتی پس از ازدواج ، لذا از داشتن زندگی آرامبخشی محروم شده و دائما در افسردگی بسر خواهد برد .
تمایل به جنس مخالف برای همه افراد امر طبیعی است و ادامه دادن به نگاه ها و فکر زیاد به نا محرم این تمایل را تشدید می کند که انگیزه جنسی و شهوانی در آن مهم ترین دلیلش است و فرد را به مرحله ای می کشاند که از آن بعنوان عشق نام می برد اگر شما پرسشگر محترم از هم سن وسالان خود این سوال را جویا شوید همه در جواب خواهند گفت که ما عاشق شدیم طبیعی است که دختران دانشگاهی که در کنار پسران در طول سال نشستند هرگز نمی توانند از این هوس اجتناب کنند، این اتفاق به مجرد بودن افراد ربطی ندارد در افراد متاهل همانطوری که اشاره شد در اثر رعایت نکردن موازین شرع اسلام، تمایلات جنسی و تمناهای نفس پیش می آید ، و بسیاری از مبتلایان به تخیلات جنسی گرفتار بیماریها می شوند و حفظ نگاه تنها راه سلامت روحی روانی فرد است که می تواند از نشاط زندگی و از ترقی درکار و تحصیل خود بهره ببرد .
راه حل دوم برای افراد مجرد این است که از خداوند همسری نیک وشایسته را مطالبه نمایند تا خوشبختی آنان تضمین گردد این یعنی تصمیم عاقلانه و مفید، پس نبایستی همسر را بر اساس هوس و از خیابان انتخاب نمود . از طرفی نباید فراموش کرد که در بین خواهران مجرد آن دسته موفق تر هستند که به عفت و پاکی خویش ارزش قایل هستند چرا که مردان نسبت به همسرانی که در طول جوانی حرمت خویش و همسر آینده و امانت داری را رعایت کرده اند علاقه فراوانی نشان میدهند طبعا چنین دخترانی در انتخاب شدن و خوشبختی در اولیت هستند .
کسی که با خداباشد خداوند هم با اوست و خداوند صابران را دوست دارد .

موضوع:آداب و اخلاق ,
| ۹ شهریور ۱۳۹۴

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید *

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com