پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1724
بازدیدها: 1438687
یحیی
| بازدیدها: 766

آیا زن و مرد که جدا شدن بعد از گذشته پنج سال باز هم یکدیگر را می خواهند وخودشان برای رسیدن به یک دیگر دست به کار شوند شخصی پیدا کنند با آن حلاله کند . و بعد مرد قبلی ازدواج کند اشکالی دارد( زن و مرد دوتا از این راه راضی باشند)

پاسخ :

اگر مرد همسرش را یک یا دو طلاق داد و در مدت عده پشیمان شدند مرد می تواند همسرش را بدون عقد و مهر جدید نزد خود بازگرداند ، اگر عده ی زن به پایان رسید پس از آن زن و شوهر با یکدیگر نا محرم شده و بایستی جدا شوند و اگر تصمیم گرفتند مجدد باهم زندگی کنند لازم است مجدد عقد کرده و مهر جدید مقرر نمایند دقیقا مانند ازدواج اول . و اگر مرد همسرش را سه طلاقه کرد در این صورت برای هم حرام شده و مرد نمی تواند اورا نزد خود بازگرداند و اگر چنانچه مایل به زندگی مجدد در کنار هم بودند تنها روشش این است که زن با اختیار خود با مرد دیگری ازدواج کرده و آن مرد با اختیار خود آن را طلاق دهد یا بمیرد در این صورت می تواند با مرد اولش ازدواج کند . اما اینکه فردی را بعنوان محلل بگمارند با زن عقد کند و سپس برای یک شب همبستر شود و سپس طلاق بدهد این کار حرام می باشد و رسول الله صلی الله علیه و سلم این عمل را نفرین کرده است : لعن الله المحلل والمحلل له . یعنی ، خداوند محلل و کسی‌که برای او محلل‌ گرفته می‌شود یعنی شوهر اولی‌، هر دو را نفرین‌کرده  است‌ . پس نباید چنین کرد و رضایت زن و مرد دردی را دوا نمی کند .

| ۲۴ فروردین ۱۳۹۵
برچسب ها :

یک دیدگاه بگذارید

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com