پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1745
بازدیدها: 1505803
صالح
| بازدیدها: 340

باسلام خدمت شما بزرگواران من چند سال هست نامزد دارم و پدر و مادرش بعد از مدتی که از نکاح ما گذشت با من بد شدند و دخترشان را نیز به بد رفتاری با من. تشویق مینمایند و حالا راهی جز طلاق و جدایی ندارم اما من نمیخواهم طلاق بدهم و قصد دارم قبل از طلاق نامزدم را برای مدتی بدزدم و رابطه زوری همراهش داشته باشم تا اگر دادنی هستند بدهند اما در غیر آن آن موقع طلاق میدهم. سپاسگزارم

پاسخ :

این کار بر خلاف اخلاق و معاشرت اسلامی که در قرآن آمده است می باشد . الله تعالی فرموده است : فَإِمْسَاكٌ بِمَعْرُوفٍ أَوْ تَسْرِيحٌ بِإِحْسَانٍ(البقرة: 229) . امام ابن جوزی در (زادالمسیر) این فرموده الله تعالی را چنین ترجمه کرده است : واجب است بر شما که همسران تان را با نیکی و خوشی نگهدارید و حق شان را رعایت کنید و یا بطور شایسته آنها را رها سازید.
ممکن است والدین همسر شما برای عملکرد شان دلایلی موجه و شرعی داشته باشند اما روشی که شما در واکنش به آن انتخاب می کنید شرعی و موجه نمی باشد و از طرفی اساس زندگی مشترک بایستی رضایت طرفین باشد نه ناخوشنودی . و اگر چنانچه آنها دلیل موجهی ندارند آنهامتضرر خواهند شد نگرفتن مهریه و پرداخت هزینه های شما از جمله آنهاست ، زن و شوهری که تفاهم ندارند و یا مناسب هم نیستند جدایی بطور نیکو بسیار بهتر از آن است که در زندگی آتی خود زجر تحمل کنند و فرزندان شان در حقد ناسازگاری پدر و مادر خود بسوزند . 
برای شما بهترست به دنبال فردی دیگر که مومن ، متدین و شایستگی داشته باشد باشید .
و اگر مشکلی وجود دارد بایستی با گفتگو و پا در میانی بزرگتران حل نمایید برای حل مشکلات به گفتگو بنشینید بدون شک بسیار موثر است .

| ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
برچسب ها :

یک دیدگاه بگذارید

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com