پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1745
بازدیدها: 1504686
فاطمه
| بازدیدها: 1798

سلام اگر یه زن متاهل با وجود داشتن بچه عاشق یکی دیگه بشه که امکان رسیدن به اون شخص هم براش نیست و به هیچ وجه با این حال نمی تونه عشق رو. فراموشش کنه تکلیف چیه؟ اگر بخاطر بچه اش طلاق رو به تاخیر بندازه مرتکب گناه شده؟ آیا لازمه طلاق بگیره؟

پاسخ :

شما خواهر گرامی، دقت داشته باشید که نگاه بسوی نا محرم شرعا حرام و ممنوع است قرآن کریم ممنوعیت چشم چرانی را اینطور بیان فرموده است :  ای محمد(ص)  به زنان ایمان دار بگو چشمای خود را از نگاه (نامحرمان) فرو گیرند و دامان خود را حفظ کنند وزینت خویش را- جزآن مقدار که نمایان است – آشکار ننمایند و (اطراف) روسری های خود را بر سینه خود بیفکنند (تا علاوه بر موی سر، گردن وسینه شان نیز پوشیده باشد) وزینت خودرا آشکار نسازند جز آنکه برای شوهرانشان، یا پدرانشان، یا پدرشوهرانشان یا پشرانشان یا پسران همسرانشان، یا برادرانشان، یا پسران برادرانشان، یا پسران خواهرشان یازنان هم کیششان ویا کنیزانشان یا کودکانی که بر عورتهای زنان وقوف حاصل نکرده‏ اند . حفظ نگاه و یا عدم چشم چرانی باعث پاک ماندن می شود و اگر چشم چرانی ها ادامه یابد منجر به هوس می شود هوسی که عقل انسان را می پوشاند و هیچگاه واقعیت را درک نمی کند تا ما دامیکه با فرد مورد علاقه اش که نامش را عشق گذاشته است ازدواج کند و پس از ازدواج درکک  خواهد کرد که چیزی جز هوس نبوده است و پشیمان خواهد شد .

شما با این عمل تان مرتکب عمل حرامی شده اید فرمان خداوند را نقض کرده اید و به همسرتان خیانت . همچنین توجه داشته باشید که شما هیچگونه عذری برای درخواست طلاق ازهمسرتان ندارید و در خواست طلاق بدون عذر موجب نفرین شخص می شود. لذا بر شما واجب است که با توبه و استغفار بسوی خداوند رجوع نموده دست از گناه بکشید و حافظ ناموس شوهر خود باشید تا در دنیا و آخرت از ناراضگی و گرفت الهی نجات حاصل کنید چرا که خداوند بر اعمال انسانها ناظر است .

| ۱۰ بهمن ۱۳۹۵
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com