پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1745
بازدیدها: 1503559
hamid
| بازدیدها: 395

سلام
پسری هستم عاشق دخترعمویم بودم قرار شده بود با هم ازدواج کنیم. با هم از طریق تلفن رابطه داشتیم میخواستم ازش خواستگاری کنم. قبل از خدمت سربازی ام گفت کنکور دارم تا بعد صبر کردم. تا بعد خدمتم با هم رابطه تلفنی داشتیم همدیگر را زیاد دوست داشتیم و اقوام هم میدانستند. آخر خدمت گفتم چند ماه صبر کن کار پیدا کنم میام خواستگاریت قبول کرد. رفتم برای استخدامی امتحان و مصاحبه چند روزی باهاش تماس نداشتم تا قبول شدم کمتر از یک ماه بعد پیام دادم ایشان گفت من شما را نمیخواهم خیلی به من فشار آمد و فکر کردم اتفاقی افتاده حس کردم داخل دانشگاه با کسی رابطه داره پس او را هک کردم فهمیدم چند ماه هست با کسی رابطه داره میرن بیرون پارک سینما و عکس میفرستن . به هیچ کس چیزی نگفته ام حتی خودش. من شروع کردم به توبه کردن چون خیلی دوستش دارم یا دختر عموم یا هیچ کس. توبه کردم که بیشتر کسی را هک نکنم نماز با جماعت بخوام الان چند روز میشه مسجد میرم قرآن میخوانم .نماز استخاره خوانده ام ولی هنوز نمیدانم چه کنم دوستش دارم خیلی با وجود این که با کسی بوده عکس فرستادن ولی من ۵ ساله عاشقش بودم از زمانی که خودم دانشجو بودم تا الان درس بهش یاد میدادم دانشگاه ثبت نامش کردم من به خاطر اون به تمام دختر های فامیل جواب رد دادم خودش هم میدونه.
ازتون خواهش میکنم کمک کنید چکار کنم بهش بگم من همه چی میدونم یا نه؟
به خانواده اش چیزی بگم یا نه؟
میترسم شاید چون من از یاد خدا غافل شدم خدا داره منو امتحان میکنه نمیدانم ولی اینو میدانم عموم از کجا راضی میشه به یک غریبه دختر بده پس چرادختر عموم داره عکس هاشو میفرسته از رابطه منم به اون پسره گفته که پسر عموم هم منو دوست داره من هکش کردم و تمام اطلاعاتم دارم ولی چه فایده
خواش میکنم جواب سریع بدید چون فشار زیادی روی من است.

پاسخ :

کاربرگرامی خواهشمند است پرسش های خود را خلاصه کنید و برای آشنایی با شیوه استفاده از سامانه ابتدا قوانین را مطالعه بفرمایید .
پاسخ بطور خلاصه
خوشبختی یک مسلمان در دینداری است ، دینداری به معنی اطاعت از خدا و ترک معاصی است لذا در معاصی الله تعالی برای مسلمان خوشبختی و آرامش وجود نیست.
توصیه رسول الله صلی الله علیه و سلم برای کسانی که خواهان ازدواج هستند گزینش شریکی متدین برای زندگی است ، بنابر این پسر یا دختری که عادت به روابط نا مشروع (دوستی با نا محرم) دارند مناسب برای زندگی نمی باشند همینطور دختر و پسری که نماز نمی خوانند به هیچ عنوان شایستگی گزینش برای زندگی را ندارند . لذا دوستی شما با دختر عموی تان به دلیلی نا محرم بودن حرام بوده است و شما مسبب گناه خود و او شده اید و این عمل حرام شما می تواند مقدمه ای برای گناهان بزرگتر و فحشا برای دختر عموی تان باشد و ارتباط او با فرد دیگری می تواند نتیجه عملکرد نا جایز شما باشد، باید دانست هر نوع ارتباط با نا جنس مخالف قبل ازعقد شرعی حرام است حتی اگر قصد ازدواج داشته باشند ، چنین دختر و پسر هایی بایستی صادقانه توبه نمایند و دست از این نوع گناه بکشند و یا که نباید با آنها ازدواج نمود .
 زمانی که علاقه مند به دختری شدید موضوع را از طریق خانواده خود به اطلاع خانواده آن دختر برسانید و از او خواستگاری نمایید.
هک افراد و ورود پیدا کردن به اسرار دیگران جایز نمی باشد این کار بر خلاف امانتداری است و اسلام ما را به امانت داری امر فرموده است اما در هر صورت شما می توانید همسر شرعی خود را کنترل و مراقبت نمایید حتی اگر نیاز به ورود پیدا کردن به اسرار او باشد.
و در اخیر توصیه ما این است که از روی احساسات تصمیم نگیرید بلکه برای نجات از پشیمانی تصمیم درست و عاقلانه بگیرید لطفا به لینک های زیر مراجعه کنید.

معیارهای انتخاب همسر شایسته

آموزش صحیح استخاره برای اهل سنت

 

| ۸ فروردین ۱۳۹۶
برچسب ها :

یک دیدگاه بگذارید

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com