پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1728
بازدیدها: 1440707
احمد
| بازدیدها: 248

سلام علیکم، در منطقه ترکمن صحرا در شب ۱۴ رمضان مراسمی تحت عنوان یا رمضان برگزار می شود که در آن گروهی جمع شده. و با مراجعه به هر خانه و خواندن اشعاری در وصف ماه رمضان و روزه داران پول جمع آوری می کنند، حکم این عمل چیست؟ جزاک الله خیرا.

پاسخ :

تحت عنوان یا رمضان برگزار نمایند و گروهی را به در خانه مردم بفرستند اشعار بخوانند و پول جمع کنند ، همچنین در سنت خلفای راشدین این عمل وجود نداشته است ، و امام ابوحنیفه و سه امام دیگر از چنین عملی بی اطلاع بوده اند لذا بایستی گفت این کار از سنت حضرت رسول خارج و بدعت می باشد . و هر آنچه که از سنت خارج باشد مردود است آنحضرت فرموده است هر آن نو آوری (دینی) بدعت است و هر بدعتی گمراهی است و هر گمراهی در جهنم است. لذا کسانی که بر خلاف سنت پیامبر عمل می نمایند بایستی توبه کنند و به سنت آنحضرت برگردند ما در سنت هیچ کاستی نداریم پیامبر علیه السلام در امر دین کوتاهی نکردند و دین را بطور کامل تبلیغ کردند و نیازی نیست ما موردی را به آن اضافه نمائیم و خودرا گنهکار کنیم .
از اثرات بد بدعت این است که در آینده دو چندان می شود یعنی بدعت گذاران به ایجاد یک بدعت اکتفا نمی نمایند بلکه هر زمان چه در گذشته و چه در حال دست به اعمال خلاف مسیر پیامبر(ص) می زنند و این عادت بسیار شنیعی است و اگر شنیع نیست بایستی عامه اهل سنت در تمام شهرها مراسم یا رمضان برگزار نمایند در صورتی که ملاحظه می کنیم علمای بزرگ کشور چنین مراسمی ندارند و از چنین اعمالی به دور هستند. 

موضوع:روزه ,
| ۳ تیر ۱۳۹۵
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com