پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1720
بازدیدها: 1429971
صغری محمدی
| بازدیدها: 1239

سلام علیکم این سوال خیلی ذهنمو درگیرکرده آیا واقعا بازیگری تو اسلام اومده اینکه به بهانه نقش بازی کردن مرد غریبه روشوهرت کنی. و این همه نامحرم فیلمتو ببینه آیا این کار حرام نیست ؟

پاسخ :

بازیگری زن در کنار مردان نا محرم از چند جهت حرام است اولا به دلیل اختلاط با نا محرم ، اسلام اختلاط مردان و زنان نا محرم را ممنوع قرار داده است . دوما ، به دلیل دوستی با نا محرم ، در بازیگری ، مرد و زن ارتباط محبت آمیزی پیدا می کنند و اسلام این ارتباط را حرام قرار داده است . سوما ، نگاه بسوی نا محرم جز نگاه اول ممنوع و حرام است بخصوص اگر زن جوان باشد جذابیت دارد و باعث گناه مردان می شود و حرام می باشد. چهارما ، زنان جوان در پخش تلویزیونی نیز باعث گناه بیینندگان می شوند . همچنین در بازیگری موارد غیر شرعی و منکرفراوان وجود دارد از جمله آرایش نمودن زن برای نا محرم و شریعت محمدی آن را ممنوع قرار داده است ، و برای همه ثابت شده است که یکی از ابزارهای گمراه کننده جوانان فیلم ها و تصاویر هستند چنانچه جوانان از عکسهای بازیگران از جنس مخالف مرتب در کامپیوترها و گوشی همراه شان استفاده می کنند و استفاده شان غیر اخلاقی است همچنین اکثر فیلم ها و سریال ها هدف خیرو صلاح شرعی ندارند بلکه اهداف آنها سرگرمی و کسب درآمد است و موارد شرعی اهمیت داده نمی شوند لذا مشارکت در آنها همکاری در گناه است و قرآن از همکاری در گناه ، مسلمانان را برحذر داشته است واین حکم برای مردان و زنان یکسان است . 

| ۲۶ تیر ۱۳۹۵
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com