پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1720
بازدیدها: 1431196
بینام
| بازدیدها: 450

مردی که همیشه در خانه عصبانی هست و عرصه را بر زن تنگ میکند و همه کار و هنری را بر زن ممنوع میداند جز نوکری پدر و مادرش حکمش چیست؟. یعنی زن فقط کارهای خانه ی پدر و مادر همسرش را انجام دهد و حتی نفقه زن را نمیدهد ایا زندگی با چنین مردی جایزه و در ضمن مرد اهل نماز و روزه هست و خیلی زیاد رفیق باز هم هست.با همه خوب است جز همسرش .

پاسخ :

اسلام به مردان توصیه می کند که با همسران خود به نیکی رفتار نمایند این توصیه را هم قرآن کریم و هم سنت نبوی تصریح فرموده اند . لذا برای مرد جایز نیست دائما در منزل تندخو باشد چرا که رسول الله صلی الله علیه و سلم فرموده است : بهترین شما کسی است که بهترین برای خانواده اش باشد و من بهترین برای خانواده خودم هستم .

. همچنین از دیدگاه اسلام عروس در قبال پدر و مادر شوهر وظیفه ی خدمت کردن ندارد و این خود شوهر است که بایستی به والدین خود خدمت کند و خانم نمی تواند مانع خدمت او به والدینش شود . اما اگر عروس به میل خود بخواهد به والدین شوهر خدمت کند ثواب دارد .

زن تا شوهر راضی نباشد نمی تواند بیرون از منزل مشغول کار شود چرا که نفقه به عهده ی شوهر می باشد و نه زن لذا اگر در این باره چنین نظر دارند بر شماست اطاعت کنید ، همچنین انتخاب هر شغلی و در هر محیطی شایسته زنان مسلمان نیست .

تفصیل بیشتر را اینجا و اینجا بخوانید

| ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com