توشه سفر به آخرت را کامل کن

اگر پادشاه جهانی بازهم گدای خدایی

دارایی دنیا دوستان همیشگی تو نیستند

در محضر خدا گناه نکن

با تزکیه و اصلاح نفس خود را آراسته بگردان

زندگی، یک امانت است در دست تو

پیوندهای محبوب

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1621
بازدیدها: 1255442
بینام
| بازدیدها: 364

مردی که همیشه در خانه عصبانی هست و عرصه را بر زن تنگ میکند و همه کار و هنری را بر زن ممنوع میداند جز نوکری پدر و مادرش حکمش چیست؟. یعنی زن فقط کارهای خانه ی پدر و مادر همسرش را انجام دهد و حتی نفقه زن را نمیدهد ایا زندگی با چنین مردی جایزه و در ضمن مرد اهل نماز و روزه هست و خیلی زیاد رفیق باز هم هست.با همه خوب است جز همسرش .

پاسخ :

اسلام به مردان توصیه می کند که با همسران خود به نیکی رفتار نمایند این توصیه را هم قرآن کریم و هم سنت نبوی تصریح فرموده اند . لذا برای مرد جایز نیست دائما در منزل تندخو باشد چرا که رسول الله صلی الله علیه و سلم فرموده است : بهترین شما کسی است که بهترین برای خانواده اش باشد و من بهترین برای خانواده خودم هستم .

. همچنین از دیدگاه اسلام عروس در قبال پدر و مادر شوهر وظیفه ی خدمت کردن ندارد و این خود شوهر است که بایستی به والدین خود خدمت کند و خانم نمی تواند مانع خدمت او به والدینش شود . اما اگر عروس به میل خود بخواهد به والدین شوهر خدمت کند ثواب دارد .

زن تا شوهر راضی نباشد نمی تواند بیرون از منزل مشغول کار شود چرا که نفقه به عهده ی شوهر می باشد و نه زن لذا اگر در این باره چنین نظر دارند بر شماست اطاعت کنید ، همچنین انتخاب هر شغلی و در هر محیطی شایسته زنان مسلمان نیست .

تفصیل بیشتر را اینجا و اینجا بخوانید

| ۱۱ مرداد ۱۳۹۵

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com