توشه سفر به آخرت را کامل کن

اگر پادشاه جهانی بازهم گدای خدایی

دارایی دنیا دوستان همیشگی تو نیستند

در محضر خدا گناه نکن

با تزکیه و اصلاح نفس خود را آراسته بگردان

زندگی، یک امانت است در دست تو

دوستان عزیز وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیاز دارد کمک های خود را از طریق آدرس vaislamah.com/donate واریز کنید هر چقدرکه باشد ارزشمند است، آدرس را بجای کلیک تایپ یا کپی نمایید ×
پیوندهای محبوب

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1596
بازدیدها: 1179136
فرهاد یوسفی
| بازدیدها: 207

با سلام و و احترام این جانب حدود یک سال پیش طی مشاجره ای تلفنی به همسرم پیام دادم و نوشتم ظلاق ظلاق ظلاق با اینکه می دانستم طلاق با طاء نوشته می شود. منظورم تهدید بود نه ایقاع طلاق.
بعد از یک سال در مشاجره ای که با همسرم داشتم گفتم طلاق طلاق، نگفتم طلاقی طلاقی. چون می دانستم این گونه هست که طلاق واقع می شود. وباز منظورم تهدید بود.
خواهشمند است مرا راهنمایی فرمایید

پاسخ :

در حالت اول طلاق روی نمی دهد به دلیل اینکه الفاظ کنایه و با نیت تنبیه همسر بکار برده اید . و در صورت دوم طلاق واقع می گردد به دلیل استفاده از کلمات صریح طلاق هر چند طلاق را به همسر نسبت نداده اید اما نسبت آن با کلمات صریح بطرف همسر شما می باشد و طلاق روی داده است ، حال اگر شما در مدت عدت، به همسر تان رجوع کرده اید عقد شما کما فی السابق پا برجاست و اگر چنانچه در مدت عدت رجوع نکرده اید می توانید با همسر تان با عقد جدید ، مهر جدید و رضایت او ازدواج کنید . در این صورتی است که شما لفظ «طلاق» را دو بار بکار برده باشید همانطور که در متن پرسش ذکر کرده اید، اما اگر لفظ طلاق را سه بار بکار برده باشید شما نمی توانید با او ازدواج کنید تا زمانی که ایشان با کسی دیگری ازدواج نکرده و آن مرد با میل و اختیار خود ایشان را طلاق نداده است .

توجه : طلاق از طریق ارسال پیامک واقع می گردد

| ۲۲ آبان ۱۳۹۵

دیدگاه بسته است.

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com