پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1745
بازدیدها: 1505804
سميرا
| بازدیدها: 507

السلام علیکم، من معمولاً ٧ روز در ماه یعنى تا نماز صبح روز هشتم هم هنوز کامل پاک نمیشم،اینه که همیشه تا نماز ظهر پاک شدم و غسل کردم. و مایع زرد رنگ رو میبینم و مطمئن میشم، ولى این سرى من بعد از اینکه غسل کردم نماز ظهرم رو خوندم هیچى ندیدم،ولى براى نماز عصر رگهاى خونى در مایع زرد رنگ دیدم،و دوباره نماز رو قطع کردم تا دوباره روز بعدش که بازم همینجورى بود که دیگه بیخیال شدم و غسل حیض انجام دادم و نماز خوندم،حالا من از جوابهاى شما خوندم که تا ده روز هم میشه پریود حساب کرد،حالا من نمیدونم نمازم غسلم درسته یا نه؟ و آیا غسل نفاس یا استحاضه نمیدونم هردو به یک معنى هستند یانه؟واجب هستش که من انجام بدم چون من دارم همچنان نماز هم میخونم با این شرایط؟خواهش میکنم خیلى واضح کامل به سؤالهام جواب بدید،خیلى ممنونم،جزاکم الله خیرا

پاسخ :

لطفا سوالات خود را خیلی کوتاه ، واضح و با دقت بیشتری ارسال نمایید عدم دقت در سوال پرسیدن دلیل دیر پاسخگویی و یا حذف سوال می باشد .

و اما پاسخ :

هر گاه زنی، با پایان یافتن مدت حیض اش ، علائم پاکی را مشاهده نموده ، پاک شمرده شده است بایستی غسل کند و نماز بخواند ، و پس از آن اگر خونی مشاهده کند خون حیض نبوده و مانع نماز و روزه نمی باشد.

هرگاه زنی، قبل از تمام شدن یا کامل شدن ایام عادت اش خون آن قطع شد و علائم پاکی را مشاهده نمود ، این شخص پاک شده است و بایستی غسل کند.

هرگاه زنی، با کامل شدن مدت عادت اش خون آن قطع نشود و علائم پاکی را هم مشاهده نکند این زن همچنان حائض بشمار می رود تا زمانی که خون اش قطع شود و علائم پاکی مشاهده گردد هر چند مدت حیض او بر خلاف ماه های قبلی افزایش پیدا کند.

قطع ایام عادت چه نشانه هائی دارد تا غسل انجام شود؟

| ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
برچسب ها :

یک دیدگاه بگذارید

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com