پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1728
بازدیدها: 1443886
حدیثه
| بازدیدها: 1387

سلام علیکم بسیار ممنونم از سایت خوبتان یک زن چگونه میتواند وارد بهشت شود؟ همه میگویند نمازها را بخوانی حجاب را رعایت کنی از شوهر اطاعت کنی بهشتی هستی. پس چرا بیشتر جهنمیان زنها هستند؟ قطعا وظایف بیشتری داریم میشود به طور کامل بگویید.

پاسخ :

همانطور که یک مرد می تواند برای بهشت تلاش کند و بهشتی باشد یک زن می تواند برای بهشت تلاش کند و بهشتی باشد این موضوع را خداوند در سوره مبارکه نساء آیه 124 روشن فرموده است :  وَمَن یَعْمَلْ مِنَ الصَّالِحَاتَ مِن ذَکَرٍ أَوْ أُنثَی وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُوْلَئِکَ یَدْخُلُونَ الْجَنَّهَ وَلاَ یُظْلَمُونَ نَقِیرًا . ترجمه ، و کسی که چیزی از اعمال صالح را انجام دهد، خواه مرد باشد یا زن، در حالی که ایمان داشته باشد، چنان کسانی داخل بهشت می‏شوند؛ و کمترین ستمی به آنها نخواهد شد.

بدون شک یک زن اگر اعمال صالح انجام دهد مانند یک مرد صالح به دستور خداوند وارد بهشت خواهد گردید ، اما اینکه زنان اکثرا جهنمی هستند دلیلش این است که خود زنان با اعمال نا شایست شان طالب جهنم هستند در واقع خود زنان جهنم را برگزیده اند ، چنانچه برای همه روشن است که اکثر زنان در عصر ما به گناه بسیار با وضع اسفباری مبادرت می ورزند و در انجام گناه و فتنه با یکدیگر به رقابت می پردازند و باعث گمراهی خود ، و زنان دیگر و مردان می شوند . به فرموده رسول الله صلی الله علیه و سلم زنان دام های شیطان هستند چرا که شیطان توسط وجود زن آدم هارا شکار می کند.

زنان عموماً مغلوب هوس ها هستند و به زینت ناپایدار دنیا گرایش عمیق دارند. چون عقل‌ آنها ناقص و توان دیدن آنسوی قضایا را ندارند. بنابر این از عمل کردن برای آخرت و آمادگی برای آن ناتوانند. عامل دیگری اینکه‌ آنها به دنیا و زرق و برق آن گرایش دارند. با توجه به دلائل مذکور می‌توان گفت: زنها مؤثرترین عامل منصرف کننده  مردان از آخرت هستند. چون گرایش به سوی هوس در زنها بسیار زیاد است. لذا اغلب آنها خود و دیگران را از جهان آخرت بازمی‌گردانند و بسیار زود فریب می خورند و دعوت کسانی که آنها را به سوی آخرت فرا می‌خواند به‌ سختی اجابت می‌کنند. در عین حال میان آنها انسانهای شایسته‌ای وجود دارد که حافظ حدود خداوند، پایبند به اصول شریعت، فرمانبردار فرامین الهی و رسولش هستند و وارد بهشت می‌شوند. و در میان زنها کسانی یافت می‌شوند که در ایمان و اعمال نیک از بسیاری از مردان سبقت گرفته‌اند.

اما نباید فراموش کرد که زن به دلیل رقیق بودن همانطور که زود مغلوب هواهای نفس می گردد زود هم اصلاح شده و هدایت می گردد به شرطی که برای اصلاح آن زحمت کشید چه بسا زنانی هستند که بهترین افراد خانواده و هدایت را از مردان خانواده سبقت برده اند و زنانی هم هستند که بهترین جامعه هستند هیچ زنی و مردی بدون تلاش به هدایت نایل نمی گردد و زن آزاد و بدون قیوم زود از دست خواهد رفت .

بدون شک برای بهشتی شدن زن همان حدیثی که شما ذکر کردید کافی است ،  اگر زن نمازهای پنج گانه را بجا آورد و روزه ماه رمضان را روزه بدارد و عفت خو د را حفظ کند و اطاعت شوهر را بجا آورد، وارد بهشت می شود . این اطاعت از شوهری است که صالح باشد ، اطاعت از شوهر صالح و انجام موارد یاد شده در حدیث اورا بهشتی خواهد کرد و اگر شوهر نا صالح باشد و اورا به گناه و ترک واجبات تشویق یا امر کند نبایستی از چنین شوهری اطاعت کرد . این از سخنان حکیمانه پیامبر عظیم الشان اسلام می باشد ، اینطور بر می آید که اکثر زنان یا نماز نمی خوانند ، یا اکثرا روزه نمیگیرند ، یا اکثرا حجاب را نمی توانند رعایت کنند ، یا اکثرا قادر نیستند نصیحت شوهر را گوش کنند پس نتیجه = اکثرا جهنمی خواهند بود . 

اما حکم الهی برای زنان و مردان یکسان می باشد و آیه زیر گواه است

إِنَّ الْمُسْلِمينَ وَ الْمُسْلِماتِ وَ الْمُؤْمِنينَ وَ الْمُؤْمِناتِ وَ الْقانِتينَ وَ الْقانِتاتِ وَ الصَّادِقينَ وَ الصَّادِقاتِ وَ الصَّابِرينَ وَ الصَّابِراتِ وَ الْخاشِعينَ وَ الْخاشِعاتِ وَ الْمُتَصَدِّقينَ وَ الْمُتَصَدِّقاتِ وَ الصَّائِمينَ وَ الصَّائِماتِ وَ الْحافِظينَ فُرُوجَهُمْ وَ الْحافِظاتِ وَ الذَّاکِرينَ اللَّهَ کَثيراً وَ الذَّاکِراتِ أَعَدَّ اللَّهُ لَهُمْ مَغْفِرَةً وَ أَجْراً عَظيماً/ سوره احزاب آیه 35
به یقین ، مردان مسلمان و زنان مسلمان ، مردان با ایمان و زنان با ایمان ، مردان مطیع فرمان خدا و زنان مطیع فرمان خدا ، مردان راستگو و زنان راستگو ، مردان صابر و شکیبا و زنان صابر و شکیبا ، مردان با خشوع و زنان با خشوع ، مردان انفاق کننده و زنان انفاق کننده ، مردان روزه دار و زنان روزه دار ، مردان پاکدامن و زنان پاکدامن و مردانی که بسیار به یاد خدا هستند و زنانی که بسیار یاد خدا می کنند ، خداوند برای همه آنان مغفرت و پاداش عظیمی فراهم ساخته است
.

| ۲۸ دی ۱۳۹۴
برچسب ها :
یک پاسخ به “اگر اکثر زنان اهل جهنم هستند پس چکار می توان کرد ؟”
  1. وضعیت کاربر : مهمان
    شادی says:

    شما میگید که عقل زن ناقص هست؟؟؟!!!

یک دیدگاه بگذارید

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com