پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران ارجمند؛ به سوالات تکراری پاسخ داده نمی شود لطفا ابتدا سوال خود را در سایت جستجو نمایید ×
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1753
بازدیدها: 1542106
میرویس
| بازدیدها: 1103

سلام علیکم آیا روزی بنام برات (برکت) رزق وجود دارد آگر دارد در حصه نماز ،روزه صدقه و دیگر افعال نفلی معلومات ارایه بدهید تشکر

پاسخ :

روز مشخصی که تعیین کند در این روز خیر و برکت رزق فراوان است ، نماز مخصوص رزق وو .. وجود ندارد ، آنچه که در شریعت اسلام در این باره وارد شده است چند مورد هستند 1_ در اختیار نمودن تقوای الهی ، رزق انسان افزون می گردد ، یعنی که به واجبات دینی و ترک محرمات الهی ملتزم باشد مطمئن باشد هرگز فقیر نخواهد شد و هر چقدر که انسان به نا فرمانی و گناه روی بیاورد با فقر نزدیکتر می گردد. 2_ در صله ی رحم رزق انسان افزون می گردد و کسی که خویشاوندی را قطع نماید رزق او بی برکت می شود . 3_ استغفار و توبه ، با توبه ، بازگشت بسوی الله و استغفار رزق انسان افزایش می یابد به شرطی که واقعی باشد. 5_ به الله توکل نموده و یقین کند و یقین خویش را از مخلوق و اسباب ظاهری قطع نماید . 5_ انفاق در راه خداوند یکی دیگر از اسباب افزاش رزق و خیر و برکت آن است .  6_ می تواند دعا بخواند از جمله دعاهایی که در حدیث وارد شده اند عبارتند از : 

اللَّهُمَّ أَعُوْذُ بِکَ مِنَ الْکُفْرِ، وَالْفَقْرِ / ابوداود. یعنی، بار الها از کفر به تو پناه می برم، از فقر به تو پناه می برم . 

اللَّهُمَّ عَافِنِی فِی بَدَنِی اللَّهُمَّ عَافِنِی فِی سَمْعِی اللَّهُمَّ عَافِنِی فِی بَصَرِی، اللَّهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِکَ مِنَ الْکُفْرِ وَالْفَقْرِ اللَّهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِکَ مِنْ عَذَابِ الْقَبْرِ لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ.

ترجمه : خدایا مرا عافیت ده در بدنم، خدایا مرا عافیت بده در شنوایی ام، خدایا مرا عافیت ده در بینایی ام، خدایا پناه می‌برم به تو از کفر و فقر، خدایا پناه می‌برم به تو از عذاب قبر، نیست معبودی بحق مگر تو .

اللَّهُمَّ رَبَّ السَّمَواتِ وَرَبَّ الاَرْضِ وَرَبَّ الْعَرْشِ العَظِیمِ، رَبنَّاَ وَرَبَّ کُلِّ شَیءٍ، فَالِقِ الحَبِّ وَالنَّوَی وَمُنْزِلِ التَورَاةِ وَالإِنْجِیلِ وَالْفُرقَانِ، أَعُوذُ بِکَ مِنْ شَرِّ کُلِّ ذِی شَرٍ أَنْتَ آخِذّ بِنَا صِیَتِهِ، اللَّهُمَّ أَنْتَ الأَوَّلُ فَلَیْسَ قَبْلَکَ شَیٌ وَأَنْتَ الآخِرُ فَلَیْسَ بَعْدَکَ شَیءٌ وأَنْتَ الظَّاهِرُ فَلَیَسَ فَوَقکَ شَیءٌ وأَنْتَ البَاطِنُ فَلیَسَ دُونَکَ شَیءٌ، اِقْضِ عَنَّا الدَّینَ وأغْنِنَا مِنَ الفَقْرِ.

خدایا! ای پروردگار آسمان‌ها و زمین، و ای پروردگار عرش عظیم، ای پروردگار ما و پروردگار همه چیز، شکافنده‌ی دانه و هسته و فرو فرستنده‌ی تورات و انجیل و قرآن! از شر هر شروری که پیشانیش به دست توست، به تو پناه می‌برم، خدایا! تو نخستینی، پیش از تو چیزی نیست، تو واپسینی، پس از تو چیزی نیست، تو آشکاری، فراتر از تو چیزی نیست و تو پنهانی فروتر از تو چیزی نیست، وام‌های ما را بپرداز و ما را از فقر دور بگردان. این دعارا شب هنگام خواب می خواندند .

اللَّهُمَّ إِنِّیْ أَسْأَلُکَ عِلْماً نَافِعاً، وَرِزْقاً طَیِّباً، وَعَمَلاً مُتَقَبَّلاً .

ترجمه : بار الها، از تو علم سودمند، رزق پاک و عمل مقبول مسألت می نمایم .

همچنین می تواند دعا به لهجه ی خودش بخواند .

موضوع:دعاها , عقیده ,
| ۷ خرداد ۱۳۹۵
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com