توشه سفر به آخرت را کامل کن

اگر پادشاه جهانی بازهم گدای خدایی

دارایی دنیا دوستان همیشگی تو نیستند

در محضر خدا گناه نکن

با تزکیه و اصلاح نفس خود را آراسته بگردان

زندگی، یک امانت است در دست تو

دوستان عزیز وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیاز دارد کمک های خود را از طریق آدرس vaislamah.com/donate واریز کنید هر چقدرکه باشد ارزشمند است، آدرس را بجای کلیک تایپ یا کپی نمایید ×
پیوندهای محبوب

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1596
بازدیدها: 1179165
رضا
| بازدیدها: 129

سلام درود ، من پیش یک نفرکار میکردم و من را ازیت میکرد و در آخر که خواستم از پیشش برم یک میلیون پولم راکه خود مطمئن بودم نداد و انکار کرد منهم ازحرص. کارش چندقلم چیز بی ارزش که ارزش پنجاه تاشصت هزارتومان داشت برداشتم وحال پشیمانم ونمیتوانم ازاوبخاطرشرایطزندگیم حلالیت بطلبم ونه بهش پس بدم خواهشا راهنمایی کنیدچه بایدکرد و حکم شرعیش چیست؟

پاسخ :

حکم شرعی اش این است که مقدار پولی را که ادعا طلبکار بودن از صاحب کار دارید، در صورت صحیح بودن همچنان متعلق به شماست و اشیایی را که مخفیانه برداشته اید همچنان متعلق به صاحب آن است و این عمل سرقت به حساب می آید و از نگاه شریعت تسویه حق شما صورت نمی پذیرد . حال راه حل این است که به هر طریقی که مناسب می دانید از جمله وساطت افراد و دوستان آن شخص ادعای خود را پیگیری نموده و سپس به روشی که مناسب می دانید (بدون فتنه انگیزی) جریان اشیای برداشته شده را به اطلاع شان برسانید و حسابهای خود را تسویه نمایید. (بطور مثال به آن شخص بگوئید قصد سرقت نداشته اید بلکه از روی عصبانیت اشیای او را به دلیل حقی که بر او دارید نزد خود بطور امانت نگهداری کرده اید و حالا قصد تسویه دارید)

| ۷ دی ۱۳۹۵

دیدگاه بسته است.

پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com