پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1745
بازدیدها: 1504140
محمد
| بازدیدها: 341

با سلام واحترام
مدتی است با یک زن بی سرپرست ارتباط دارم و مخارج زندگی او را می دهم ولی با او ازدواج نکردم متاسفانه یک بار مرتکب زنا شدم. آیا بایستی از همسرم طلب بخشش کنم یا توبه ام مورد قبول قرار می گیرد قصد ازدواج دارم ولی همسرم رضایت نمی دهد.
میتوانم مخفیانه عقد کنم.ممنون از راهنمایی شما

پاسخ :

ارتباط شما با آن خانم حرام است  و هر نوع ارتباط با نا محرم در شریعت از مقدمات فحشا یاد شده است دقیقا همان موردی که شما مرتکب آن شده اید و آن ارتکاب زناست . آنچه که در جامعه ی ما آشنایی مرد و زن نا محرم با هدف ازدواج رواج یافته است یک اشتباه و یک روش برای ترویج فساد است چنانچه برای بسیاری ها روشن شده است که چنین روابطی به فحشا انجامیده شده است به این دلیل است که خداوند آن را حرام فرموده است . و هر آنچه که حرام باشد برای زندگی مسلمان زیان آور است آرامش و خوشبختی او را از بین خواهد برد .
اگر چنانچه شما قصد کمک به این خانم را دارید بایستی از طریق همسرتان اقدام به کمک رسانی کنید کمک بخاطر الله باشد نه سوء استفاده و انجام معاصی ، لذا بر شما واجب است که ارتباط خود را با او قطع نموده و بسوی خداوند توبه کنید و استغفار نمایید تا مورد آمرزش او قرار گیرید .
اگر چنانچه مایل به ازدواج با او هستید می توانید او را به نکاح حلال شرعی در بیاورید و نیازی به کسب اجازه از همسر اول نیست و اگر هیچ سرپرست نسبی ندارد قاضی سرپرست او خواهد بود . همچنین ازدواج مخفیانه ازدواج نیست چرا که در اسلام ازدواج ها بایستی علنی برگزار شوند و این سبب پاک ماندن شما و دیگران می شود .

| ۱۹ اسفند ۱۳۹۵
برچسب ها :

یک دیدگاه بگذارید

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com