پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1724
بازدیدها: 1438451
سامان
| بازدیدها: 223

سلام علیکم ورحمه الله وبرکاته ۳۵ سال است که شهرداری زمین پدر بزرگم که بصورت ارث به مادرم رسیده. تحت عنوان طرح عمرانی با قدرت ایستاده وقصد تصرف ۴۰ درصد زمین را دارد مادرم راضی نیست خودم و برادرم مسکن نداریم و۴۰ سال سن داریم بدون فرزند حکم خدا وقران چیست راه به جایی نداریم غیر از خدا چکار کنیم زیر بار برویم و مالمان را شهرداری ببرد خدا و قران چه میگوید؟

پاسخ :

نه شهرداری و نه هیچ نهاد دیگری حق ندارند چیزی از اموال مردم را تصرف کنند چرا که خداوند چنین حقی به صاحبان قدرت و به مسئولین امر نداده است . زمانی که رسول الله صلی الله علیه و سلم به مدینه منوره هجرت فرمودند و قصد داشتند در آنجا مسجد النبی را بنا سازند ، زمین مورد نظر آنحضرت متعلق به دو یتیم بود رسول الله صلی الله علیه و سلم از آنها خواست تا زمین را جهت ساخت مسجد به آنحضرت بفروشد آنها از گرفتن پول امتناع ورزیدند ولی آنحضرت در پرداخت قیمت زمین به آنها اصرار فرمودند . لذا این دستور اسلام برای همه است و شهردار محترم در صورتی که نیاز به زمین شما دارد ، دو روش پیش رو دارد یکی اینکه بایستی از شما این زمین را به قیمت روز بخرد و یا که در عوض آن زمین دیگر به صاحبش واگذار نماید و یا که صاحب زمین با میل خویش و نه با تحمیل آن را هبه نماید .

| ۱۳ تیر ۱۳۹۵
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com