پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران گرامی؛ سوالات شرعی شما از روز پنجشنبه بررسی خواهند شد ان شاءالله، سوالات بسیار زیادی دریافت شده، تکراری ها حذف خواهند شد ×
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1749
بازدیدها: 1539261
عایشه
| بازدیدها: 962

سلام یکی از دوستانم در یک گروه اسلامی با جوانی مسلمان آشنا شده و بدون رد وبدل عکس و ملاقات پسر میخواهد به خواستگاریش بیاید آیا جایز است؟

پاسخ :

معیار انتخاب همسر چه برای پسر و چه برای دختر فقط دین و ایمان فرد مقابل است حتما باید مومن و متدین باشد و برای نمازهای پنجگانه اهمیت خاصی قایل باشد. حضرت  رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمودند هرگاه کسی به خواستگاری آمد در حالیکه شما دین و ایمانش را می پسندید حتما قبولش کنید. اما از گفتار شما اینطور بر می آید که آشنایی در گروه چت و گفتگوهای اینترنتی صورت گرفته است و این روش مناسبی برای انتخاب همسر نمی باشد در گروه های چتی هرچند با نام مذهبی بودن و دین حضور می یابند ولی بر شرع اسلام عامل نیستند و باعث گناه خود و دیگران می شوند و ارتباطات تبدیل به دوستی بین دختر و پسر می شود که حرام است و این نوع رفتارها باعث بی حیایی و فساد خواهد شد .

برای کسانی که خواهان ازدواج با دختری هستند بجای ارتباط و دوستی مخفیانه که حرام است به خانواده دختر مراجعه کنند و از طریق خانواده مدت کوتاهی را و با حضور یکی از افراد خانواده جهت آشنایی بشتر باهم به گفتگو بپردازند.

بنابر این ما ازدواج از طریق اینترنت را به صلاح ندانسته و به آن توصیه نمی کنیم چرا که از بنیاد مغایر با شریعت اسلام می باشد، این مانند این است که کسی همسرش را از خیابان وبخاطر تیپ و مد انتخاب نماید چون که معیارهای اساسی نادیده گرفته می شود به صلاح نیست وبرای دوام زندگی کمک نخواهد کرد.

برای آشنایی بیشتر به لینکهای زیر مراجعه کنید

آیا چت کردن دختر و پسر حرام است ؟

حکم چت کردن پسر و دختر در گروه های مذهبی

| ۸ آذر ۱۳۹۴
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com