پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

کاربران گرامی؛ سوالات شرعی شما از روز پنجشنبه بررسی خواهند شد ان شاءالله، سوالات بسیار زیادی دریافت شده، تکراری ها حذف خواهند شد ×
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1749
بازدیدها: 1539517
| بازدیدها: 1381

با سلام جوانی ۲۹ ساله هستم ک ختنه نکردم میخواستم بدونم-ختنه نکردن چه حکمی دارد و چه تاثیری بر نماز و روزه و رابطه جنسی دارد؟

 

پاسخ :

قول راجح در مورد ختنه مردان این است که واجب می باشد چرا که رسول الله صلی الله علیه و سلم در احادیث متعددی به کسانی که اسلام را می پذیرفتند دستور می داد ختنه شوند و دستور شارع برای وجوب می باشد ، ختنه نکردن شیوه زندگی غیر مسلمانان است و حضرت رسول الله فرمودند هرکس خودرا با قومی تشبیه کند از آن قوم شمرده می شود .

در ختنه ی مردان دو مصلحت نهفته است: یکی بهداشتی و دیگری شرعی؛ و چنانچه پوست اضافه‌ی آله‌ی تناسلی مردان برداشته نشود این امر منجر به بیماری و التهاب و سوزش می‌گردد. همچنین پس از خروج ادرار در آن قسمت از پوست آله، ادرار جمع شده و زمانی که شخص حرکت می‌کند اندک اندک خارج شده و موجب نجس شدن لباس و بدن او می‌گردد در حالیکه برای نماز پاک بودن بدن و لباس شرط است و خواندن نماز را دچار مشکل می کند با این حال فردی که ختنه نشده اگر برای هر نماز اقدام به نظافت بدن و لباس کند نماز او صحیح است اما همانطور که گفته شد ختنه واجب است و فرد در هر سنی که باشد می تواند با مراجعه به پزشک خودرا ختنه کند .

| ۲ شهریور ۱۳۹۴
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com