پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

دوستان گرامی، وااسلاماه شدیدا به کمک مالی شما خیرین محترم نیازمند است با کمک به سایت در فعالیت های آن سهیم شوید کمک های خود را می توانید از طریق لینک زیر پرداخت نمایید http://vaislamah.com/donate ×
سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1726
بازدیدها: 1439256
علی دیوانه
| بازدیدها: 280

سلام
قبل از بیان صحبتم متذکر میشوم سوالات مرا بر روی جهالت و نادانی ام بگذارید. ولی بنده در اینجا قصد بی حرمتی به هیچ کس را نداشته و ندارم،همه در پیشگاه پروردگار محبوبند و عزیز و من پست ترین فقط سوال میپرسم فقط سوال و همین.
یکی از صفات پروردگار صابر است،صبری بی انتها و غیر قابل درک،پس چطور این صبر لبریز شد و اقوام گوناگونی در طول تاریخ بشری (لوط و نوح و …)هلاک شدند؟یعنی این صبر لبریز شد؟
مشیت اللهی هم اگر اقتدا کند باز پای دستوریست و آن دستور به علت و سببی رسیده،یعنی پروردگار صبرش به اتمام رسیده که دستور داده و فعل کن صرف شده؟

پاسخ :

صبر خداوند هیچ گاه لبریز نمی شود اما خداوند سنتی دارد و آن است که سالیان سال برای بندگانش صبر می کند تا بسوی او بازگشته و مومن شوند وبه دنبال آن سنت الهی است که وجود ظالمین را نابود کند . حضرت نوح علیه السلام 950 سال قومش را دعوت بسوی ایمان و پرستش خداوند داد یعنی این خداوند بود که 950 سال برای آنها صبر کرد  اگر محاسبه کنیم 9 تا 15 برابر عمر ما صبر کرد و پس از این همه مدت فوق العاده طولانی عذاب الهی ظالمین را از روی زمین برداشت، معنی اش این نیست که صبر خدا لبریز شد . ظالمین و گنهکاران هر چه بیشتر روی زمین دوام یابند باعث فساد بیشتر می شوند همچنانکه داریم در جهان کنونی ظالمین و فساد روز افزون شان را می بینیم ، این در حالی است که الله ، بشر و این دنیا را برای عبادت خویش آفریده است و اگر مومنی روی زمین نباشد قیامت برپا می شود . همینطور سنت الهی است که یک روزی قیامت برپا شود و دنیا زیر و روی گردد که باز نمی توان گفت صبر الهی لبریز شده است . اگر صبر الهی لبریز شده بود الان هیچ ظالمی در جهان وجود نداشت و بایستی جهان گورستانی می شد. .

موضوع:عقیده ,
| ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com