پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

سامانه پرسش و پاسخ شرعی
تعداد سوالات: 1749
بازدیدها: 1537072
| بازدیدها: 12899

سلام خسته نباشید آیا تماس جنسی بدون این که دخول صورت گیرد زنا حساب میشود حالا خیلی بشیمانم. جرا این کار را کردم ممنون میشم اگه جوابم را بدید لطفا جواب برام ایمیل کنیدا گر امکانش است.
پاسخ :

هرنوع پیوند جنسی‌ که بر اساس دستور شریعت نباشد زنا به حساب می‌آید. 

از ابو هریره رضی الله عنه روایت شده که پیامبر صلی الله علیه وسلم فرمودند: «کُتِبَ علی ابْنِ آدم نَصِیبُهُ مِنَ الزِّنَا مُدْرِکٌ ذلکَ لا محالَة: الْعَیْنَانِ زِنَاهُمَا النَّظَر، والأُذُنَانِ زِنَاهُما الاستِماع، واللِّسَانُ زِنَاهُ الْکَلام، وَالْیدُ زِنَاهَا الْبَطْش، والرَّجْلُ زِنَاهَا الخُطَا، والْقَلْب یَهْوَی وَیَتَمنَّی ، ویُصَدِّقُ ذلکَ الْفرْجُ أوْ یُکَذِّبُهُ » . متفقٌ علیه. وهذا لَفْظُ مسلم، وروایةُ الْبُخاریِّ مُخْتَصَرَة

یعنی: بر فرزند آدم بهره اش از زنا نوشته شده که خواهی نخواهی آنرا در می یابد، زنای چشم نگریستن (به نامحرم)است، و زنای دو گوش شنیدن (سخنان شهوت برانگیز نامحرم) است، و زنای زبان سخن گفتن ( از روی شهوت با نامحرمان) است، و زنای دست به چنگ گرفتن (نامحرم) است و زنای پا گام زدن ( تحریک آمیز) است و دل امید و آرزو می کند و شرمگاه آن را راستگو و یا دروغگو می سازد.

پس زنا شامل هر امری می شود که بنوعی در ارتباط نامشروع و ناجایز با نامحرم باشد، اما درجات آنها با هم متفاوت است و زشت ترین آنها مقاربت جنسی و دخول در فرج است.
اکنون توبه کرده و به این پند الهی عمل کنید .
« وَأَقِمِ الصَّلاَةَ طَرَفَیِ النَّهَارِ وَزُلَفًا مِّنَ اللَّیْلِ إِنَّ الْحَسَنَاتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئَاتِ ذَلِکَ ذِکْرَی لِلذَّاکِرِینَ»(هود 114)

یعنی: ‌نماز را در دو طرف روز -‌نمازصبح و عصر -‌و اوقاتی از شب برپای دار چرا که اعمال نیکو و حسنات آثار اعمال زشت و سیئآت را برطرف و محو می‌نماید این تذکری است برای آنها که اهل تذکرند و پند می‌پذیرند.

| ۲۷ مهر ۱۳۹۴
برچسب ها :

دیدگاه بسته است.

آخرین مطالب
پرسشهای شما

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com