پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه

 

باید یقین کامل داشته باشی که با قرآن زنده ای و بدون قرآن مرده

با قرآن بینایی و بدون قرآن نابینا

با قرآن هدایت یافته ای و بدون قرآن گمراه

با قرآن دانشمندی و بدون قرآن نادان

اول الله، آخر الله ، ظاهر الله، باطن الله، فقط الله

بهترین یاد خدا ورد (لااله الا الله) است

آمار کلی سایت
 • کل مطالب 2335
 • کل نظرات 9754
 • کل اعضا 1707
 • جدیدترین عضو MEHDI7
خبرنامه
aveen
| بازدیدها: 36888

در زمانى که افسانه ها و جهل و بت پرستی امرى رایج ومعمول بود.در این شرایط خداوند پیامبر رحمت محمد *صلى الله علیه وسلم*رامبعوث کرد وچون خداوند خواست که رسالت اسلام در جهان منتشر گردد. پیامبر را به معجزه هایى غیبى عظیمى پشتیبانى کرد واورا از چیزهایى با خبر کرد که کسی پیش بینی اش را در زمان پیامبر نمی کرد. یا حتى در ان زمان هیچ کس انتظار وقوع چنین چیزهایی را نداشت.از جمله خبردان از حوادثى که پس از صدها سال رخ مى دهد. بنابراین این احادیث شریف دلیلی برصدق نبوت او دراین عصراست. وهمچنین ثابت مى کند که محمد صلی الله علیه وآله وسلم فرستاده اى ازجانب خداوند است.
والان بیاییم سخنان پیامبر(ص)را در نظر بگیریم وببینیم چگونه صد در صد با واقعیت امروز ما متطابق است:

۱-افزایش قتل و خونریزى

رسول الله( صلی الله علیه وآله وسلم)در یک حدیث می فرماید:لاتقوم الساعه حتى یکثر الهرج.قالوا:وما الهرج یارسول الله؟قال:القتل,القتل.(رواه مسلم)
قیامت بر پا نمى شود تا هرج افزایش یابد.گفته شد هرج چیست اى پیامبر خدا؟فرمودند:قتل,قتل

ودر حدیث دیگرى میفرماید:والذی نفسی بیده لا تذهب الدنیا حتى یاتى على الناس یوم لایدرى القاتل فیم قتل ولا المقتول فیم قتل.
قسم به کسى که نفس من در دست اوست دنیا تمام نمى شود تا روزى بیاید قاتل نداند به چه دلیل قتل کرده است و مقتول نداند چرا کشته شده است.

این حدیث در حال حاضر  حاصل شدنى است. جنگ در حال حاضر بدون دلایل قانع کننده فراوان شده است و هزاران مردم بى گناه  قربانى این جنگ ها هستند و ظهور سلاح هایى مخرب که در خدمت این جنگ هاى ویرانگر هستند.و همچنین جنگ ودرگیرى هایى مسلحانه بین مردم  که هر روز ما شاهد ان در کانال هایى ماهواره اى هستیم

 ۲-ساخت برج های بلند

در یک حدیث دیگرى میفرماید:(وأن ترى الحفاه العراه العاله رعاء الشاء یتطاولون فی البنیان)(رواه مسلم)
ازعلائم ظهورساعت (قیامت) این است که مردم درساختمان سازی وبنای ساختمانها وعمارات بایکدیگربه رقابت می پردازند واین کار را ازحد می گذرانند

امروزه شاهدهستیم که مردم کشورهای مختلف درساخت برج های بلند با یکدیگر به رقابت می پردازند وبه آن بریکدیگرفخرمی فروشند ؛ واین پیشگویی رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم اعجازی است که برصدق نبی اعظم شهادت می دهد.

۳-علنى شدن زنا و شرابخوارى

(إن من أشراط الساعه…… ویشرب الخمر ویظهر الزنا)(رواه البخاری)
ازشروط برپایی ساعت (قیامت) علنی شدن زنا وشرابخواری است.”

اگرامروزه نظری به خیابانهای کشورهای غیراسلامی وحتی اسلامی بیندازیم ، شاهد تعداد زیادی ازمغازه های فروش مسکرات ومشروبات الکلی وهمچنین  مراکزفسادی خواهیم بود که درگوشه وکنارشهرها به چشم می خورد

۴-افزایش زلزله

قال رسول الله صلى الله علیه وسلم :(لا تقوم الساعه حتى تکثر الزلازل)(رواه البخاری)

علماى امروز میگویند که نشانه های بسیاری را در وقوع زلزله، ناگهانی و غیر منتظره وجود دارد.

۵-از بین رفتن امانتداری

فعن أبی هریره  قال : قال رسول الله*ص*( إذ ضیعت الأمانه ، فانتظر الساعه ،قال : کیف إضاعتها یا رسول الله ؟ قال : إذا أسند الأمر إلى غیر أهله ، فانتظر الساعه )(رواه البخاری )
 رسول خدا صلی الله علیه وسلم  فرمودند: «هر گاه امانت گم شد، منتظر قیامت باش». گفت: ای رسول ‏خدا صلی الله علیه وسلم ! گم شدن امانت یعنی چه؟ فرمودند: ‏«إذا وسّد الأمر إلی غیر أهله». ‏‏«هر گاه کارها را به بی‌لیاقتان واگذار نمایند».

اگرامروزه سرى به محاکم قضایى سراسردنیا بزنیم خواهیم دید که بسیارى ازشکواییه ها به دلیل خیانت درامانت است ؛ دراین راستا میلیونها پرونده مربوط به کلاهبردارى،جعل اسناد ومدارک وفریب دیگران به منظورتصاحب غیرقانونى اموال ومایملک آنها وجود دارد واین درحالى است که این معضل درعصررسول الله (ص) به این شکل وسیع امرى رایج ومعمول نبوده است .

۶-تقارب زمان

قال رسول الله صلى الله علیه وسلم:( لا تقوم الساعه حتى یتقارب الزمان فتکون السنه کالشهر ویکون الشهر کالجمعه وتکون الجمعه کالیوم ویکون الیوم کالساعه وتکون الساعه کاحتراق السعفه أو الخوصه ) (رواه احمد )
امام احمد از ابوهریره نقل می‌کند که رسول خدا صلی الله علیه وسلم  فرمودند: ‏قیامت برپا نمی‌شود تا اینکه زمان آنقدر به هم نزدیک ‌شود که سال همچون ماه و ‏ماه همچون هفته و هفته همچون یک روز و یک روز همچون یک ساعت و یک ‏ساعت همانند سوزاندن یک برگ خشک درخت خرما بگذرد».

 امروز ما شاهد این واقعیت هستیم که زمان به طور خییلى سریع میگذرد.زمان اینقدر به هم نزدیک شده است که سال همچون ماه و ‏ماه همچون هفته و هفته همچون یک روز و یک روز همچون یک ساعت میگذرد.

 

در پایان

پیامبر*صلى الله علیه وسلم* در مورد این چیزها ما را باخبر نکرده است که فقط ثابت کند او یک فرستاده است از جانب خدا.این هدف بزرگیست که این احادیث شاهد و دلیل باشد براى صدق رسالت اسلام .اما یک هدف بسیار بزرگتر هست اونم اماده سازى براى روز قیامت است.در این احادیث پیامبر*ص*ما را از نزدیک شدن روز قیامت تحذیر میکند که به طور ناگهانى مى اید.اگر ما امروز شاهد چیزهایى را مثل(زنا-مشروبات الکلى-دروغ…)هستیم باید از امدن قیامت با حذر باشیم و توبه استغفار کنیم وبرگردیم به تعالیم این دین واز کسانى باشیم که خداوند در موردشان میگوید:مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا.(الأحزاب: ۲۳)در میان مؤمنان مردانی هستند که با خدا راست بوده‌اند در پیمانی که با او بسته‌اند. برخی پیمان خود را بسر برده‌اند (و شربت شهادت سرکشیده‌اند) و برخی نیز در انتظارند (تا کی توفیق رفیق می‌گردد و جان را به جان آفرین تسلیم خواهند کرد). آنان هیچ گونه تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود نداده‌اند (و کمترین انحراف و تزلزلی در کار خود پیدا نکرده‌اند)
………………………………………………..
منبع:کتاب (نهایه العالم) للشیخ الدکتور محمد بن عبد الرحمن العریفى مع اقتباس نبذه صغیره فی شرح الاحادیث  من موقع الاعجاز العلمى فی القران والسنه.
ترجمه:Aveen

| ۲۶ دی ۱۳۹۲
۳ پاسخ به “اعجاز هایى غیبى در احادیث پیامبر(ص)”

 1. وفا says:

  سلام مطلب خوبی بود


 2. مسلم says:

  بسیار عالی بود با تشکر


 3. ramin says:

  Exellent…….very very very nice

یک دیدگاه بگذارید

جستجو
آخرین مطالب
پیوندهای محبوب
آمار سایت
 • کاربران آنلاین 43نفر
 • بازدید امروز 81043
 • بازدید دیروز 137987
 • بازید کل 107567252

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای وااسلاماه با ذکر منبع و آدرس سایت بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com