امکانات کاربری
پیام مدیر

اگر مردم، منکر را ببینند و آن را تغییر ندهند، به زودی خداوند آنها را دچار عذابی فراگیر و همگانی خواهد کرد. نبی معظم اسلام . ص

خبرنامه
الخلیل
| بازدیدها: 1015

الم (۱) اللّهُ لا إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ (۲)

رسول الله صلی الله علیه و سلم می فرماید: در سوره بقره و آل عمران دو جمله وجود دارد که هرکسی بعد از دعا این دو جمله را بخواند خداوند دعایش را می پذیرد. آن دو جمله اسم اعظم الله ذوالجلال است که یکی از آن دو جمله در سوره بقره (اللّهُ لا إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ) می باشد و جمله دوم در سوره آل عمران است (الم (۱) اللّهُ لا إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ) می باشد.

یکی از آداب دعا این است که انسان وقتی می خواهد از خداوند چیزی بخواهد باید او را تعریف کند. از خداوند چیزهای کوچک نخواهید چراکه خداوند خیلی بزرگ است ، چیزهای که ما فکر می کنیم بزرگ هستند نزد او خیلی کوچک اند. لذا هدف از نماز همین است که انسان بعد از نماز از خداوند حل مشکلش را بخواهد.

یکی از علما می گوید : شخصی آمد مسجد نماز خواند و زود از مسجد بیرون شد من به دنبال آن شخص دویدم و گفتم: تو هیچ مشکلی در زندگی نداری؟ آن شخص گفت : بله من بعد از نماز هر چیز خود را از خداوند می خواهم حتی نمک غذایم را ؛

در سوره آل عمران جریان غزوه بدر را خداوند ذکر می کند که مسلمانان تعدادشان کم بود اما در مقابل لشکر ۱۰۰۰ نفره کفار پیروز شدند. اگر امروز ارتش های مسلمان دنیا بیایند و زندگی صحابه را اختیار کنند هیچ ابر قدرتی در مقابل آنها نمی تواند بایستد. همانطور که در جریان بدر اتفاق افتاد.

در آخر این سوره مناجات بسیار زیبایی است (إِنَّ فِی خَلْقِ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ وَاخْتِلاَفِ اللَّیْلِ وَالنَّهَارِ) مسلمان وقتی به آسمان نگاه می کند خداوند را می بیند ، به کوه وقتی می رود خداوند را می بیند ، او در هر چیز فکر و تدبر می کند.

در سوره نساء الله ذوالجلال احکامی که مرتبط به زنان است را ذکر می کند. خداوند به زنان اینقدر ارزش قائل شد که سوره ای به نام آنها نازل کرد.

در قبل از اسلام عرب ها دختران خود را زنده به گور می کردند یعنی دختر را بعد از چند سال بزرگ شدن پدر و مادرش او را آرایش می کردند و طلا می پوشاندند ، پدرش دختر را با خود می برد و در یک گودالی او را می انداخت و خاک می ریخت. لذا خداوند سوره ای نازل کرد و فرمود: حق ندارید چنین ظلمی بر زنان کنید شما از همین مادران هستید.

الخلیل آنلاین

| ۲ تیر ۱۳۹۴

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جستجو

آخرین مطالب

آمار سایت

  • کاربران آنلاین 31نفر
  • بازدید امروز 108114
  • بازدید دیروز 144335
  • بازید کل 49616847

آمار کلی سایت

  • کل مطالب 2183
  • کل نظرات 8636
  • کل اعضا 1554
  • جدیدترین عضو 365mahdi

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com