توشه سفر به آخرت را کامل کن

اگر پادشاه جهانی بازهم گدای خدایی

دارایی دنیا دوستان همیشگی تو نیستند

در محضر خدا گناه نکن

با تزکیه و اصلاح نفس خود را آراسته بگردان

زندگی، یک امانت است در دست تو

امکانات کاربری
آمار کلی سایت

 • کل مطالب 2286
 • کل نظرات 9469
 • کل اعضا 1652
 • جدیدترین عضو badboy

پیام مدیر

از زمانی که بشر آفریده شده عبد وعبودیت برای آفریدگارش از ویژگی های بارز او بوده است اگر چنانچه خود را ازعبدیت خدا کنار بکشد با انواع بیماری های روحی از جمله تکبر و غرور مبتلا خواهد شد لذا عبدیت برای الله زینت بخش حیات بشرست

وااسلاماه
| بازدیدها: 39903

سید مهدی حسینی
در شگفتم که چرا فقط در کشور ما عید غدیر، بزرگترین عید امت اسلامی به حساب می آید و یک هفته در سراسر کشور جشن و چراغانی برپا می شود و رسانه ها دربست در مورد فضائل این روز سخن به میان می آورند. ولی یک میلیارد مسلمان در کشورهای دیگر روزی به نام غدیر  نمی شناسند و آن را جشن نمی گیرند.

ـ در شگفتم که چرا روزهای عید فطر و عید قربان که نزد سایر مسلمانان دنیا از اهمیت زیادی برخوردار هستند در کشور ما از اهمیتی شبیه اهیمت غدیر برخوردار نیستند!

ـ در شگفتم از اینکه چرا رسول خدا در روز عرفه که محشر حاجیان بود و در خطبه ی معروف حجه الوداع که این آیه را تلاوت نمود: «الیوم اکملت لکم دینکم و اتمت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا» و خبر از اکمال دین و شریعت داد و فرمود: شما حاضرین به غایبین برسانید، دست علی را نگرفت و این امر مهم (جانشینی) را اعلام نکرد.

ـ در شگفتم که چرا بعد از سپری شدن چند روز از حج و در مسیر بازگشت به مدینه در مکانی بی نام و نشان  در فاصله دویست کیلومتر از مکه و دور از چشم مردم مکه و حاجیان یمن و سایر شهرها دست علی را گرفت و فرمود: « من کنت مولاه فهذا علی مولاه اللهم وال من والاه و عاد من عاداه» (هر کس مرا دوست دارد علی را دوست بدارد خدایا دوست بدار کسی که او را دوست دارد و دشمنی کن با کسی که با علی دشمن است) که در این جا بحث دوستی و دشمنی است و هیچ ربطی به جانشینی ندارد.

ـ در شگفتم که چرا آشکارا نفرمود: «خلیفه و جانشین من است» بلکه با  واژه مولا که دارای معانی متعدد است و فقط معنی جانشینی را نمی¬دهد فرمود.
ـ در شگفتم که چرا بعدها خود علی از این جریان برای خلافت خویش استدلال ننمود و هر ساله آن را جشن نگرفت و عید اعلام نکرد و در نهج البلاغه و سایر کتابهای معتبر یکبار هم ذکر نشده که ایشان با استدلال از جریان غدیر خود را مستحق خلافت بداند بلکه عکس قضیه صادق است چنانکه وقتی پس از قتل عثمان مردم نزد او آمدند تا با او بیعت کنند فرمود: «مرا رها کنید و دنبال کسی دیگر بروید» (نهج البلاغه)
ـ در شگفتم از جمهوری اسلامی ایران پرچمدار وحدت اسلامی در جهان که چرا برخی از وقایع تاریخی را پس  از گذشت هزار و چهارصد و اندی سال با این همه اهمیت احیا می نماید مگر نه اینکه ابوبکر و عمر و عثمان و علی رضی الله عنهم و همه ی آن روزگار از میان رفته اند و کیفر کردار نیک و بد خود رسیده اند.

| ۱ آذر ۱۳۹۰
۱۶ پاسخ به “چرا فقط غدیر ؟‌ و چرا فقط ما ؟”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  سجاد says:

  قرآن میفرماید :
  ولکن اکثر الناس لا یعلمون !
  همین جواب برای شما بس است که بدانید دلایل بسیار مضحکی دارید…
  اینکه اکثریت مسلمان واقعی نیستند و غدیر را قبول ندارند با استناد به همین آیه قرآن جواب داده میشود.

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  سعید says:

  ایه ۶۷ سوره مائده :
  “ای پیامبر انچه از سوی پروردگارت به سوی تو نازل شده ابلاغ کن و اگر نکنی پیامش را نرسانده ای (رسالت خود را انجام نداده ای) و خدا تو را از گزند مردم نگاه می دارد اری خدا گروه کافرمان راهدایت نمی کند ”
  در این زمانه که زمانه منطق و تعقل هست اینگونه مغلطه ها کارساز نیست هر خواننده دارای منطقی وقتی این ایه را بخواند برایش سوال پیش می اید که چه چیزی بوده که اگر پیامبر نمی گفته با ان همه زحمتی که کشیده ، رسالتش را انجام نداده؟ چه چیزی بوده که با گفتن اون احتمال تعرض به پیامبر می رفته و خدا گفته که تو نترس و بگو ما تو را حفظ می کنیم؟ ایا در ان زمان که اسلام فراگیر شده بود این حرف قران چه معنی می تواند داشته باشد “والله یعصمک من الناس” (خدا تو را از گزند مردم نگه می دارد!!!! ؟؟؟؟ یعنی با گفتن پیام خطری از جانب مردم ( مردم اسم جمع هست یعنی یه عده کثیر) متوجه پیامبر بوده در زمانی که اسلام قدرتمند بوده؟؟؟؟

  ایا وقتی در منابع حدیثی از کوچکترین چیزها و بی ارزش ترین چیزها از پیامبر سوال شده ایا کسی از پیامبر نپرسیده بعد شما تکلیف ما چیست؟؟؟ جانشین کیست؟؟؟ از چه کسی پیروی کنیم ؟؟؟ حدیث متواتر ثقلین که قران رو با عترت و هم تراز اون قرار داده این عترت کیا هستن؟ حتما بوده ولی چرا بیان نشده این پرسشها؟ شاید حذف شده؟ به چه دلیل؟
  واقعا به دور از عقله خیلی از مواردی که میگین نشانه های زیادی از این ابلاغ وجود دارد ولی در حد نشانه چون اصل موضوع کتمان شده و جاهایی که به صراحت گفته شده کتمان شده در غدیر خم، اولین دعوت پیامبر از نزدیکان چندین بار تکرار شده، حدیثی که گفته ای علی تو برای من همانند هارونی برای موسی -که متواتر هم هست- مگه هارون قصش چیه ؟ چرا رجوع نمی کنیم به قصه های قران؟؟مگه موسی هارون رو به جانشینی خودش نگذاشت مگه بهش خیانت نشد مگه قصد کشتن هارون رو در صورت مخالفت نکردن مگه حدود۶۰۰ هزار نفر ادم که به چشم معجزات موسی رو دیده بودن فقط بعد ۳۰ روز بهش خیانت نکردن؟ مگه جانشینی هارون رو زیر سوتال نبردن؟؟؟ اینا همه قرانی هست و حالا می فهمیم که چرا پیامبر گفته تو برای من مثل هارونی برای موسی

  التماس کمی فکر

  • وضعیت کاربر : مهمان
   حرم نفس says:

   سلام
   قربان قد و بالایت برادر من
   خداوند در قرآن فرموده ما این کتاب را حفظ میکنیم همانطور که میگوید این شهر را امن میکنیم منطقی فکر کن من هم مثه تو شیعه هستم ولی دیگه نه اینجوری!
   بعد از پیامبر هم دین تکمیل شده بود نیازی هم به خلیفه بازی و امام گرایی نبود بیاید قشنگ فکر کنیم نه از روی تعصب”تعصب آدم رو کور میکنه واقعا چشم دلش رو میبنده”از جمعی مرده چی میخوایم که به خون خواهی شون بلند شیم؟اونها رفتند حال حاضر را در یاب ۱۴۰۰ ساله داریم جلو خداوند خم و راست میشیم!!چرا یکی نیومد در مورده عرش خداوند حرف بزنه؟چرا یکی نیومد بگه دقیقا شب قدر کدوم شب از شبهاست؟چرا یکی نیومد دقیقا قرآن رو واکنه(که ۲۰۰۰۰ تا تفسیر نداشته باشیم!!)چون همش تو فکر علی و عمر و ابوبکر و عثمان و .. ایم!!اونا رفتند به دنیای ابدیشون حالا تو تو دنیایی پس به خودت فکر کن شبکه های مارو که وا میکنی همش دارن در مورد امر و نهی اسلامی صحبت می کنن اینجوری وضو بگیر اینجوری بخواب اینجوری لباس بپوش شبکه های اونوری هم همینطور بیاید دست از این کارا برداریم اسلام واقعی رو درک کنیم.

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  مهدي says:

  سلام بر دوست عزیزم
  جانا سخن از زبان ما می گویی. من سایت شما رو متهم به ایجاد اختلاف نکردم. از سایت مذکور هم طرفداری نکردم. من شما رو جسارتا نصیحت هم نکردم. من تو حرفهام هرجا سخن از تکفیر گفتم از اهانت به مقدسات هم گفتم. اگر من تو اون سایت حدیثی را می بینم دنبال اصل اون حدیث می گردم. خیلی وقت ها به علت کمبود منابع در دسترسم موفق نمی شوم. فقط دوست داشتم فایل کتاب های اهل سنت رو بطور کامل از مرجع اصلی که شما باشید داشته باشم. ” آیا فکر نمی کنید عامل بدبختی ما مسلمونا وجود این افراد هستند که آزادنه دست به خرابکاری و تفرقه می زنند ” . کاملا با شما موافقم. اما محدودیت های من رو هم در نظر بگیرید. من فقط یک محققم. خدای همه ما را به راه راست هدایت کند.

 4. وضعیت کاربر : مهمان
  مهدي says:

  سلام. قرار نیست از هم تبعیت کنیم. ۲ میلیارد نفر هم در دنیا میلاد حضرت مسیح را جشن می گیرند ما قرار نیست جشن بگیریم. وحدت ارتباطی به تقلید از یکدیگر ندارد. مثل مسیحیان کاتولیک و پروتستان. ۵۰۰ سال پیش مثل همدیگر را می سوزاندند(مثل داعش الان) اما الان در کنار هم هستند و هرکدام مراسم خود را دارند و هیچکدام به دیگری خرده نمی گیرد که وقتی همه مان مسیحی هستیم چرا مراسم مذهبی مان یکسان نیست. اصلا لازمه وحدت این نیست. این که پیغمبر چرا تو صحرای غدیر گفت و نه جای دیگر این رو از خدا باید پرسید که چرا از پیامبر خواست انجا بگوید در چون طبق قران پیامبر از روی هوا و هوس حرف نمی زنند. این که مولا را به کار برده چون قبلش گفته اولا به انفسکم ما از اونجا گفتیم مولا یعنی سرپرست. اینکه بحث جانشینی نبود و دوستی بود نظر اهل سنت عزیز است نه نظر شیعیان. اگر مربوط به هزار چهارصد سال پیش است باید روزه و نماز هم مال ۱۴۰۰ سال پیش باشد و عید فطر و قربان و حج تعطیل باشند. شیعه عقیده دارد در عید غدیر امامت حضرت علی تا اخر تاریخ تعیین شد. ایها شگفتی ندارد. شگفتی از این است که ما از تاریخ مسیحیت درس نمی گیریم و به جای تکفیر و کشتن و اهانت به یکدیگر کنار هم به خوبی و خوشی زندگی نمی کنیم؟ عقاید هرکس برای خودش باشد و اهانتی به مقدسات هم نداشته باشیم و پشت سر و رو در روی هم بدخواه نباشیم. همین. رمز وحدت ما الله، پیامبر و قبله مشترک است . به اینها چنگ بزنیم. اگر تکفیر و سب و فحش و توهین نباشد نیازی به دشمنی نیست. و مباحث در سطح علما ادامه داشته باشد و ما عوام کنار هم به خوبی و خوشی زندگی کنیم با همه تفاوت ها ، اختلاف ها و مشترکات

  • وضعیت کاربر : مهمان
   میثم says:

   آقا مهدی سلام بر شما
   از سخنان تون اینطور فهمیدم که میخای بگی ما یکی هستیم هر چند روش و مسلک ما متفاوت هستند و ما باید درس از مسیحیت بگیریم که با وجود یکسان نبودن شون علیه یکدیگه گساتخی نمی کنن تکفیر کشتن و اهانت نمی کنن. خوب مثال فرموده شما همین سایته که این موارد رو رعایت می کنه.
   اما در طرف شما لطف کنید سایت موسسه تحقیقاتی ولی عصر عج رو سری بزنید ببینید هرچه مطلب که نوشته علیه اهل سنت نوشته یعنی این سایت تاسیس شده با هدف خراب کردن مذهب و عقاید اهل سنت اونم با دروغ خدا میدونه این موسسه تخقیقاتی ولی عصر عج تنها کارش اینه که احادیث صحیح بخاری رو قطع برید و تغییرات درشون ایجاد می کنه تا بتونه سخنی علیه مذهب اهل سنت جعل کنه، حال شما بگید این چه سودی برای شما و اسلام داره ؟ آیا کسی که ایمان به خدا و روز قیامت داره همچنین کاری می کنه ؟ چرا شما اینو نصیحت نمی کنید؟!
   ضمنا فقط این سایت نیست بلکه سایت دیگه ای مانند این هستش.
   آیا فکر نمی کنید عامل بدبختی ما مسلمونا وجود این افراد هستند که آزادنه دست به خرابکاری و تفرقه می زنند .

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید *

جستجو

آخرین مطالب

پیوندهای محبوب
آمار سایت

 • کاربران آنلاین 22نفر
 • بازدید امروز 9805
 • بازدید دیروز 104978
 • بازید کل 92303640

خبرنامه

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com