امکانات کاربری
پیام مدیر

اگر مردم، منکر را ببینند و آن را تغییر ندهند، به زودی خداوند آنها را دچار عذابی فراگیر و همگانی خواهد کرد. نبی معظم اسلام . ص

خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 35614

نشریه مغرض چارلی ابدو دو بارمرتکب اهانت بهبزرگمرد گیتی حضرت محمد مصطفی علیه السلام شده بود ، این هفته نامه در سال ۲۰۱۳ یک شماره ۶۴ صفحه‌ای زندگی حضرت محمد را به شکل کاریکاتور منتشر کرد!  یک بارقبل در سال ۲۰۱۱  هم بطور تمسخر نوشت که سردبیر شماره آینده این مجله حضرت محمد خواهد بود و همراه با این خبر کاریکاتوری از آن حضرت را در صفحه اول خود منتشر کرد !

همچنین ، روز چهارشنبه هفته گذشته نیز، روی جلد شماره جدید‌ش، با عنوان «همه چیز عفو شده» شامل کاریکاتوری از پیامبر اسلام همراه با جمله «من شارلی هستم» چاپ کرد . 

 اقدامی که باعث تحریک احساسات جهانی مسلمانان گردید ، و به دنبال آن اعتراض ها و محکومیت هایی را از جانب برخی کشورهای اسلامی و غیر اسلامی در پی داشت ، در این میان باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا تنها فردی بود که از اهانت به پیامبر حمایت کرد و اقدام  جاهلانه را جزو آزادی بیان دانست  و اهانت کنندگان به ساحت پیامبراسلام را بی گناه خواند!.

نظر پاپ فرانسیس دوم

این در حالی است که پاپ فرانسیس دوم رهبر کاتولیک‌های جهان در فیلیپین ، گفت که حق دین و آزادی بیان از حقوق اساسی هر انسانی هستند اما این به معنای توهین به اعتقادات دیگران نیست .

وی همچنین افزود: تحریک وتوهین به اعتقادات دیگران و یا تمسخر آن‌ها جایز نیست

پاپ فرانسیس دوم اظهار داشت: هر فردی علاوه بر داشتن آزادی فردی، لازم است که ایده‌های خود را در خدمت منافع عمومی قرار دهد، آزادی امری قانونی است اما بدون اهانت به دیگران

وی افزود: اگر شخصی علیه مادرم اظهاراتی توهین آمیز بیان کند، یک سیلی را پیش بینی می‌کند، این یک امر طبیعی است

رهبر کاتولیک‌های جهان گفت: برخی هستند که به اشتباه درباره مذاهب و اعتقادات مردم نظر می‌دهند و آن‌ها را تمسخر می‌کنند، آن‌ها با این اقدام، کارهای تحریک آمیزی انجام می‌دهند 

اعترافات بنیانگذارنشریه شارلی به تقصیر و افراط گرایی سردبیر 

بنیانگذارشارلی ابدو  سردبیر این نشریه را متهم کرد که دیگر همکارانش را به کشتن داد وی افزود سردبیر، مسئول کشته شدن همکارانش است چرا که در استفاده از کاریکاتورهای تحریک آمیز افراط کرده و عواقب این کار را برای کارکنان مجله، ناچیز شمرده بود.

راسل (بنیگانگذار) به تصمیم شارپ(سردبیر) برای انتشار کاریکتاتورهای پیامبر اسلام در سال ۲۰۱۱ بر روی جلد اشاره کرد و گفت که این تصمیم، همکاران نشریه را در معرض خطر قرار داد و نباید این کار تکراد می‌شد، اما چنین اقدامی سپتامبر ۲۰۱۲ تکرار شد . راسل همچنین سردبیر را فردی لجباز و ابله توصیف کرد .

در همین حال فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه گفت : مسلمانان نخستین قربانیان تندروی هستند

او تاکید کرد که فرانسه هرکس را که دینی را هدف قرار دهد، تحت تعقیب قرار خواهد داد ، اسلام دینی همساز با دموکراسی است و مسلمانان‌‌ همان حقوق و‌‌ همان مسئولیت‌های دیگر شهروندان را دارند . 

اما باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بدون محکوم کردن اقدام سخیف هفته نامه چارلی ابدو در مقاله مشترکی با دیویدکامرون وعده دادند که جبهه‌ای متحد علیه تندرو‌ها تشکیل دهند و به گفته او قاتلان وحشی را از میان خواهیم برد.

این مقاله درشماره روز پنجشنبه ۱۵ ژانویه روزنامه بریتانیایی تایمز منتشر شده است

نخست وزیر بریتانیا و رئیس جمهوری آمریکا افزودند . هنگامی که آزادی‌های ما در پاریس هدف حمله‌ای نفرت انگیز قرار گرفت، جهان یکصدا پاسخ داد

آن‌ها تاکید کردند . این قاتلان وحشی و اندیشه‌شان که سعی می‌کند کشتن بی‌گناهان را توجیه کند، از میان خواهیم برد.

آقای اوباما !

آقای اوما وحشی کسی است که تمدن و آزادی برای او قابل درک نیست ! آنچه که بعنوان آزادی یاد می شود آزادی با حفظ حرمت به دیگران است و آزادی بدون حفظ حرمت همان وحشی گری است که خونریزی را به دنبال دارد.

آقای اوباما !

قاتلان کسی هستند که سربازان مسلح آدم کش به کشورهای دیگران می فرستند و شما آقای اوباما جنایتهای خودرا در کشورهای اسلامی و ابوغریب و پل خشتی و گوانتانامو با چه توجیه می کنید ؟

آقای اوباما پدر دمکراسی !

حمله شما به خانه های مردم در لیبی و… و گرفتن آرامش از خانواده ها حق آزادی شما ست ؟

آقای اوباما !

شما که با قاتلان وحشی طرف هستید اسرائیل از کدام نوع قاتلان است ؟

آقای اوباما !

شما برای دمکراسی در جهان تلاش می کنید آیا اشغال فلسطین توسط اسرائیل تحت حمایت شما دمکراسی است ؟

وآقای اوباما اگر وجود شماها در جهان نبود الان شاهد جهانی آرام بودیم ، چرا که شمایید که خونریزی در عراق، افغانستان و پاکستان و دیگر کشورها رادر پرونده دارید .

| ۳۰ دی ۱۳۹۳

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جستجو

آخرین مطالب

آمار سایت

  • کاربران آنلاین 19نفر
  • بازدید امروز 39411
  • بازدید دیروز 139436
  • بازید کل 49403809

آمار کلی سایت

  • کل مطالب 2183
  • کل نظرات 8633
  • کل اعضا 1552
  • جدیدترین عضو karimi

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com