امکانات کاربری
پیام مدیر

اگر مردم، منکر را ببینند و آن را تغییر ندهند، به زودی خداوند آنها را دچار عذابی فراگیر و همگانی خواهد کرد. نبی معظم اسلام . ص

خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 36800

 انجنیر محمد نذیر تنویر

مردی که دو امپراطوری روم و فارس را از جغرافیای زمین برچید و پس از ساختن یک تمدن جدید، که بشریت نظیرش را ندیده بود، امروز به پیروری بزرگ (شهادت) نایل گشت!

پیروزی از برای خودش، اما ضایعه ای بزرگ و جبران ناپذیر برای امت اسلامی!

بلی! امیرالمومنین عمربن الخطاب (رضی الله عنه) پس از “ده و نیم” سال خلافت در سن ۶۳ سالگی به شهادت رسید. وی پس از آنکه بروز چهارشنبه ۲۶ ذی الحجه در هنگام امامت نماز صبح توسط ابولولوی مجوسی (فیروز) مورد ضربه خنجر زهرآلود قرار گرفت، در روز اول محرم سال ۲۴ قمری رحلت نمود.

بلی! اسلام عمر(رضی الله عنه) جهان کفر و شرک را به لرزه در آورد اما صاحبان خرد و اهل ایمان را به توفیق الهی به مسیر عزت و افتخار برد.

عدالت عمر فاروق (رضی الله عنه) آن چنان آشکار و واضح بود که حتی دشمنان اسلام شیفته آن شده بودند. از شرق تا غرب ولوله و غوغا برپا بود و هر جا سخن از “عدالت عمر” می رفت. به همین علت کفار و منافقین که طعم تلخ شکستهای پیاپی را چشیده بودند در فکر انتقام  برآمدند که از ناجوانمردانه ترین شیوه شان استفاده برده و در حالی که همه غرق در راز و نیاز با پروردگار شان بودند به وی حمله بردند.

بلی! عمر فاروق امپراطور “خاک نشین” که تاج و تخت قیصر و کسرا را به هم ریخت و د ر حالی با این جهان وداع گفت که لباس های پیوند خورده بر تن داشت و نان جوی فقیرانه صبح در انتظارش بود.

بیاید! تا با آشنایی “تمدن عمر”، یادی از وی نمایم!

واقعاً اگر از دوستدارانش هستیم، هر روز کمتر از یک ساعت از وقت خویش را در طول ماه محرم با دیدن این گنجینه، پُربار تر گردانیم و خویشتن را در مسیر عدالت وی جهت دهیم زیرا وی از بهترین شاگردان نبوت بود!

درود و سلام خداوند بر او باد!

| ۸ آبان ۱۳۹۳
۱۱ پاسخ به “یادی از اولین شهید محراب”

 1. حسن می‌گه:

  الله محمد علی///حضرت محمد و علی با هم نسبت پسر عمو و از طایفه بنی هاشم اند و از نسل حضرت اسماعیل علیه السلام اند////مادر گیتی نزاید یلی همچو علی بن ابیطالب اسداله الغالب .حیدر کرار .فاتح خیبر.صاحب تیغ ذوالفقار////جوانیم نذر فاطمه بنت محمد بهترین بانوی دو عالم///ترس از عباس میترسید یا ابوالفضل العباس قمر بنی هاشم/////چقدر خوشحال شدم وقتی شنیدم زبیر بن عوام پسر عمه محمد و علی موقع غصب خلافت شیرخدا رو عمر شمشیر کشیده////خدا لعنت کند کسانی که به فاطمه بنت محمد بهترین زن جهان خلقت ظلم کردند////حسن از دیار سلحشوران و جرات داران خرم اباد لرستان


 2. سید می‌گه:

  سلام
  اگر چه در اسلام عقیده آزاد است و هر کس می تواند برداشت خودش را داشته باشد و حسن این فضای مجازی این است که موجب تضارب افکار و آرا خواهد بود
  و در خصوص مطلب فوق باید عرض بکنم : ۱- خلیفه دوم شهید محراب نیست
  ۲-انگیزه ابو لولو ایرانی برای قتل خلیفه دوم صرفا شخصی بود و ربطی به شیعه و سنی بودن ندارد
  ۳- خود جناب عمر چندین با بر زبان آوردند که : لولا علی لهلک عمر ( اگر علی نبود بدرستیکه عمر هلاک می شد ) این سخن بیانگر اینست که علی بز عمر برتری داشته است و با این حال خود را بر علی مقدم داشت و بر جامعه حکومت میکرد !!!
  سخن در باره خلیفه دوم زیاد دارم ولی مجال نوشتن ندارم


 3. ruby_king_1989 می‌گه:

  شما شهداى گمنام کربلا
  بدون شک واقعه کربلا یکی از وقایع دلخراشی است که در تاریخ اسلام به ثبت رسیده است. در این واقعه بسیاری از فرزندان، نزدیکان و یاران حضرت حسین رضی‌الله‌عنه به شهادت رسیدند. ما در این واقعه نامهای بسیاری چون علی اصغر، عباس، جعفر و غیره را در رسانه‌‌ها، کتاب‌ها و غیره بارها شنیده‌ایم که با آب و تاب برای آنها سوگواری شده و حتی کودکان هم با این نامها آشنایی کامل پیدا کرده‌اند.
  جالب است بدانید در میان این نامها، نامهایی همچون ابوبکر، عمر و عثمان نیز دیده می‌شود که از نزدیکترین افراد به حضرت امام حسین رضی‌الله‌عنه بوده‌اند. بطور مثال حضرت حسین برادرانی به نامهای ابوبکر، عمر و عثمان داشته‌اند وحتی فرزندی به نام ابوبکر داشته که همه آنان در واقعه کربلا در کنار حضرت حسین رضی‌الله‌عنه و در کنار برادران دیگرشان به همان دلیلی که آنان به خون غلتیدند، به شهادت رسیدند اما امروزه هیچ نامی از آنها برده نمی‌شود.


 4. محمد می‌گه:

  درود خداوند برنبی اسلام وصدیق امت وفاروق اعظم وحیای با عظمت وحیدر امت ،شهادت فاروق اعظم واولین شهید محراب رابه تمامی مسلمانان جهان تسلیت میگویم اگر امیر المؤمنین عمر نبود عاقبت ما ایرانی ها چی میشد خداوند در روز قیامت دیدار اورابرای همه ی مسلمین فراهم اورد (رحمه الله علیه)


 5. علی رضا می‌گه:

  در محرم به جای اینکه یادی از نوه پیامبر(امام حسین )کنیدیادی از عمربن خطاب می کنید.جایی که امام حسین اسوه است می خواهید عمر بن خطاب را می خواهید اسوه قرار دهید.اگر با این کارها بخواهید عمربن خطاب خوب نشان دهید.


  • صلاح الدین می‌گه:

   سلام ودرود خدا بر امیرمومنین حضرت عمربن الخطاب (رض)


   • حسن می‌گه:

    اول کسی که امیرالمومنین مورد خطاب گرفت حضرت علی بن ابیطالب اسداله الغالب بود مرتضی علی اولین کسی است در طول تاریخ داخل کعبه به دنیا اومده


  • صلاح الدین می‌گه:

   در جواب علی رضا بگم درسته امام حسین یه اسوه است وهمیشه باید یادشد نه با زنجیر زنی وقمه زنی و……بلکه راه وروش حضرت حسین مهمه امام حسین با شهادت خود در جوانمردی ایثار وتقوا و……را به ما اموخت ما باید با راه وروش او پیش بریم
   و اینو باید ذکر کنم که همه ی ایرانی ها باید مسلمان بودن خودشونو مدیون حضرت عمر باشن چون قبل اون همه مشرک وزرتشت بودن


   • علی رضا می‌گه:

    سلام به برادر صلاح الدین.
    جناب صلاح الدین در جواب زنجیر زنی که گفتی باید بگویم که علی اکبر,علی اصغر,
    حضرت عباس,قاسم ابن الحسن …. این ها جانشان را فدای امام حسین کردند بعدا انتظار داری ما برای حسین سینه نزنیم,زنجیر نزنیم؟
    گفتی که ایرانی ها مدیون عمر هستند.اولا ایرانی ها اکثرا شیعه اند ما مدیون سلمان فارسی هستیم. ما ایرانی ها دست پرورده ی برادر کاشانیمان هستیم.


   • زهرا می‌گه:

    سلام آقای صلاح الدین
    دقیقا درسته همونطوری که شما گفتی امام حسین درس جوانمردی و ایثار و مقابله بازور و تسلیم نشدن به خاطر منافع دنیایی رو داد…
    اگر براشون عزاداری نکنیم اگر مجلس برپا نکنیم چجوری میتونیم به جهان نشون بدیم که به یادشونیم و راهشون ر وادامه میدیم؟؟؟
    ما قراره جونمون رو در راه آرمان های اسلام و امام حسین بدیم، عزاداری که چیز کوچیکیه!
    و اما درمورد اینکه ما اسلاممون رو باید مدیون عمر باشیم اینو باید بگم که اولا ایرانی ها هرگز کافر و بت پرست نبودند،زرتشتی ها یکتا پرست بودن و به گواهی تاریخ ایرانی ها بدون هیچ مخالفتی دین اسلام رو پذیرفتن، چرا که به دین خودشون نزدیکتر بود
    السلام علی من تبع الهدی


 6. مصطفی می‌گه:

  سلام خدا بر فاتح امپراطوری ها آن بزرگ مرد تاریخ اسلام که شجاعانه درخشید رضی الله عنه

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جستجو

آخرین مطالب

آمار سایت

 • کاربران آنلاین 12نفر
 • بازدید امروز 42127
 • بازدید دیروز 144335
 • بازید کل 49550860

آمار کلی سایت

 • کل مطالب 2183
 • کل نظرات 8636
 • کل اعضا 1554
 • جدیدترین عضو 365mahdi

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com