امکانات کاربری
پیام مدیر

اگر مردم، منکر را ببینند و آن را تغییر ندهند، به زودی خداوند آنها را دچار عذابی فراگیر و همگانی خواهد کرد. نبی معظم اسلام . ص

آمار کلی سایت

  • کل مطالب 2242
  • کل نظرات 8982
  • کل اعضا 1608
  • جدیدترین عضو www.nawabasadi

خبرنامه
وااسلاماه
| بازدیدها: 1216

مانند جلسات ۱۰ دوره ی قبل «مجمع رمضان» در فیلیپین، امسال نیز با گرویدن دهها نفر از غیر مسلمانان به اسلام، شب های رمضان به مهم ترین رویداد سال مبدل شد.

به گزارش اخبار جهان اسلام-صفحه انگلیسی، شیخ عمر پنالبر، روحانی برجسته ی ۵۷ ساله ی فیلیپینی، روز پنجشنبه، در منطقه ی التوار شهر تاگالوگ، در بخشی از برنامه ی فرهنگی ۶ سخنرانی مجمع رمضان برای جوامع خارجی، به سخنرانی درباره ی «راه رستگاری» پرداخت.

پس از این سخنرانی که ۳ ساعت به طول انجامید، ۲۵ تن از غیرمسلمانان فیلیپینی حاضر در جلسه، پس از شنیدن سخنرانی شیخ مبنی بر این که قرآن کریم باران رحمت الهی است که اصول زندگی درست و واقعی را برای انسان ها به ارمغان آورده است، به دین مبین اسلام ایمان آوردند.

محمد ال هاشمی، رییس کمیته ی برپایی این مجمع، اظهار داشت: پس از این جلسه، تازه مسلمانان فیلیپینی، برای ثبت رسمی مسلمان شدن شان، به مرکز فعالیت های اسلامی و امور خیریه مشایعت شدند. این عده همچنین، رسما با گفتن شهادتین و گواهی دادن به اینکه خدای یگانه تنها خالق جهان و محمد(ص) آخرین رسول و فرستاده ی اوست، به جامعه ی مسلمانان فیلیپین پیوستند.

وی ادامه داد: همچنین مجموعه ایی از کتاب ها، کتابچه، سی دی و نوار کاست های آموزشی و توجیهی که به زبان های مختلف و با بیانی ساده و گیرا درباره ی اسلام توضیح می دهد، به این برادران تازه مسلمان شده ی فیلیپینی داده شد.

هاشمی هم چنین افزود: تازه مسلمانان پس از گفتن شهادتین، لازم است خالصانه به رعایت و انجام ۴ اصل اساسی دیگر دین اسلام، یعنی خواندن نماز، روزه، پرداخت زکات و به جا آوردن حج در صورت استطاعت مالی، بپردازند.

در پی برگزاری جلسات این رویداد سالیانه که توسط سازمان «گردشگری و بازاریابی بازرگانی» فیلیپین ترتیب داده شده است، طی جلسات دوره ی دهم «مجمع رمضان» در فیلیپین، ۱۲۷ نفر و در دوره ی نهم نیز، ۱۲۵ نفر دیگر به دین اسلام گرویدند.

این در حالی است که طی ۶ ماه نخست امسال، ۱۲۰۰ نفر از مردم فیلیپین به کمک شیخ پنالبر، در نقاط مختلف این کشور مسلمان شده اند.

این روحانی در سخنرانی اخیر خود، با تاکید بر این نکته که قرآن کریم می تواند ما را به سوی پروردگار عالم رهنمون شود و راهی برای رسیدن خداوند متعال است، نور ایمان را در دلهای این عده روشن کرد.

وی همچنین اظهار کرد: قرآن نور روشنگر الهی است که تاریکی و ظلمت شک و بی ایمانی را از دل می زداید. قرآن کتاب هدایت بی شائبه ی پروردگار و منبع سعادت برای تمام موجودات است و آنجا که هیچ وسیله ی دیگری به کار نمی آید،  تنها راه ارتباط  مومنان با پروردگارشان است.

منبع : اخبار جهان اسلام

| ۱۵ مرداد ۱۳۹۱

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جستجو

آخرین مطالب

تغییر باور ها

آمار سایت

  • کاربران آنلاین 18نفر
  • بازدید امروز 41297
  • بازدید دیروز 117347
  • بازید کل 72416173

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com

طراحی سایت