امکانات کاربری
پیام مدیر

اگر مردم، منکر را ببینند و آن را تغییر ندهند، به زودی خداوند آنها را دچار عذابی فراگیر و همگانی خواهد کرد. نبی معظم اسلام . ص

خبرنامه
سروش
| بازدیدها: 518

سوال ۱- برای اخذ رمز PUK , PIN چگونه اقدام شود ؟ و نحوه وارد کردن آن به گوشی چگونه است ؟

جواب :رمز PUK , PIN هردو در شناسنامه تلفن همراه ثبت شده است که با برداشتن قسمت قلع اندود شده در پشت سیم کارت میتوان شماره ۴ رقمی pin و شماره ۸ رقمی puk را در قسمتی که پیغام Inter pin یا Inter puk داده است وارد نمود .

ضمنا در صورت عدم دسترسی به شناسنامه مالک با همراه داشتن آخرین قبض پرداختی و کارت شناسایی منحصرا به ادارات متقاضیان و مشترکان تلفن همراه مراجعه نماید .

سوال ۲-برای پیگیری گوشی های مفقودی و سرقتی چگونه اقدام شود ؟

جواب : ضمن مراجعه به مراکز انتظامی و با همراه داشتن نامه از دادگاه و درخواست مشترک و داشتن شماره سریال گوشی تلفن همراه به ساختمان شماره ۳ مراجعه فرمائید .

سوال ۳- SMS چیست و نحوه ی استفاده از آن چگونه می باشد ؟

جواب : SMS همان پیام کوتاه نوشتاری یا text می باشد و حداکثر ۱۶۴ کاراکتر است دریافت آن برای همه آزاد و جهت ارسال باید این سرویس را با همراه داشتن شناسنامه تلفن همراه وآخرین قبض پرداختی و کارت شناسائی به یکی از دفاتر امور مشترکین مراجعه و درخواست فرمائید . ضمنا عدد ۹۸۹۱۱۰۰۵۰۰+ را در قسمت center number گوشی خود وارد نمایید .

سوال ۴- هزینه های فعال سازی و استفاده ا ز SMS چقدر است ؟

جواب : هزینه فعال سازی آن ۰۰۰-۲۰ ریال است که یک بار و در صورتحساب درج می شود و ارسال هر پیام ۳۰% یک دقیقه مکالمه معادل ۱۴۰ ریال است ضمنا Report آن رایگان است .

سوال ۵- VMS چیست و نحوه ی استفاده از آن چگونه می باشد ؟

جواب : VMS همان صندوق پیغام های صوتیی است . برای درخواست آن مالک با همراه داشتن شناسنامه تلفن همراه و کارت شناسائی به یکی از دفاتر مراجعه کند ؛ ضمن اینکه عدد ۹۸۹۹۱۲+ را در قسمت Voice Mail Number گوشی خود وارد نماید دریافت این پیام فقط برای خط کسانی است که مجهز به این سرویس است ولی همه قادر به ارسال هستند .

برای ارسال پیام صوتی از تلفن همراه می توان با گرفتن ۰۹۹۱۲ ابتدای شماره مشترک مستقیما وارد Box صوتی وی شدولی از تلفن ثابت زمانی امکان ارسال پیام است که شماره موردنظر روی ۰۹۹۱۲ Divert شده باشد .

برای Divert می بایست یکی از حالتهای انتقال را از گوشی خود انتخاب نماید که ازاین پس با توجه به شرایط Divert هر کس با او تماس بگیرد به Box صوتی او منتقل می شود .

سوال ۶-هزینه های فعال سازی و استفاده ا ز VMS چقدر است ؟

جواب : هزینه فعال سازی آن ۰۰۰-۲۰ ریال است که یک بار و در صورتحساب درج می شود و ارسال هر پیام معادل نرخ مکالمه با تلفن همراه است .

سوال ۷- کدهای خدمات ویژه مندرج در قبوض تلفن همراه هرکدام مربوط به چیست ؟

جواب :

مکالمات سه نفره کد۵۱

نمایشگر کد۵۴

عدم نمایشگر کد۵۵

محدودیت مکالمه کد۵۶

فاکس کد۵۷

دیتا کد۵۸

وصل SMS کد۴۱

وصلVMS کد۴۲

سوال ۸- آیا برای نام و آدرس مشترکین تلفن همراه بانک اطلاعاتی وجود دارد؟

جواب : خیر – تلفن همراه بانک اطلاعاتی ندارد .

سوال ۹- شکایت و پیگیری مزاحمین تلفن همراه چگونه باید اقدام شود ؟

جواب : مشترک باید به اداره بازرسی شرکت ارتباطات سیار مراجعه و یا با شماره تلفن ۸-۸۸۶۶۱۰۵۷ تماس حاصل نمائید .

سوال ۱۰-مبلغ آبونمان تلفن همراه چقدر است ؟

جواب : مبلغ آبونمان ؛ ماهیانه ۶۳۰۰ ریال می باشد که به صورت دوره ای ( دو ماهه ) ۱۲۶۰۰ ریال در قبوض درج می شود .

سوال ۱۱- اقدامات لازم جهت تعویض سیم کارت سوخته چیست ؟

جواب : مالک یا وکیل قانونی وی ؛ با مراجعه به دفاتر خدمات مشترکان تلفن همراه با در دست داشتن مدارک شناسائی ؛اعم از ( شناسنامه یا کارت شناسائی معتبر) و شناسنامه تلفن همراه و آخرین قبض پرداختی می تواند برای تعویض سیم کارت سوخته یا معیوب اقدام کند .

ضمنا مبلغ ۰۰۰-۷۰ ریال روی اولین قبض بعد از تعویض سیم کارت مشترک منظور خواهد شد .

سوال ۱۲- چنانچه بعد از تعویض سیم کارت سوخته مشکل وجود داشت چه اقدامی شود ؟
جواب : اگر حداکثر ظرف ۴۸ ساعت اداری مشکل برطرف نشد مجددا باید از طریق دفاتر پیگیری شود .

سوال ۱۳- اقدام لازم برای سیم کارت مفقودی چیست ؟
جواب : مالک با همراه داشتن کارت شناسائی و آخرین قبض پرداختی به دفاتر خدمات مشترکان تلفن همراه مراجعه کند تا حداکثر ظرف ۲۴ ساعت اداری سیم کارت قطع شود .

ضمنا در روزهای عادی بعد از وقت اداری تا ساعت ۲۲ و روزهای تعطیل از ساعت ۸ صبح الی ۲۲ به اداره ی مشترکان و متقاضیان تلفن همراه شهید یگانه (واقع در خیابان ستارخان نبش شادمان – مجتمع مخابراتی شهید یگانه) یا با تلفن تماس ۶۶۵۰۱۰۸۶-۶۶۵۱۰۰۰۴ و اداره مشترکان و متقاضیان (مرکز رسالت واقع در میدان میدان رسالت جنب پایانه ی مینی بوس ها) به شماره تلفن تماس ۸ -۷۷۴۹۱۲۵۵ می توانید مراجعه کنید .

سوال ۱۴- مشترک جهت دریافت مجدد سیم کارت مفقودی به کجا باید مراجعه کند و هزینه ی آن چقدر است ؟
جواب : مالک با همراه داشتن کارت شناسائی و آخرین قبض پرداختی و در صورت وکالتی بودن با سپردن تعهد و ارائه ی مدارک تغییر نام ( ظرف ۱۰ روز امکان پذیر است ) به دفاتر خدمات مشترکان تلفن همراه مراجعه کند .ضمنا برای تحویل سیم کارت جدید ؛ سه روز فرصت دارید ؛ در غیر این صورت به طور خودکار تلفن وصل می شود . در ضمن هزینه ی آن ۰۰۰-۷۰ ریال است که در صورتحساب اعمال خواهد شد .

سوال ۱۵-نرخ مکالمات تلفن همراه چگونه است ؟
جواب :

نرخ یک دقیقه مکالمه شهری تلفن های همراه به همراه به ثابت و بالعکس :

از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ همراه به همراه ۱۰ پالس دردقیقه ۴۴۷ ریال

و روزهای جمعه و تعطیلات رسمی همراه به همراه ۸ پالس در دقیقه ۳۵۸ ریال

از ساعت ۲۱ تا ۸ صبح همراه به ثابت وبالعکس ۸ پالس دردقیقه ۳۵۸ ریال

و روزهای جمعه و تعطیلات رسمی همراه به ثابت وبالعکس ۸ پالس در دقیقه ۳۵۸ ریال

نرخ یک دقیقه مکالمه به سایر نقاط از تلفن های همراه به همراه به ثابت و بالعکس :

از ساعت ۸ صبح تا ۲۱ همراه به همراه ۱۷ پالس دردقیقه ۷۶۰ ریال

از ساعت ۲۱ تا ۸ صبح همراه به ثابت وبالعکس ۱۲ پالس دردقیقه ۵۳۶ ریال

و روزهای جمعه و تعطیلات رسمی همراه به ثابت وبالعکس ۱۲ پالس در دقیقه ۵۳۶ریال

سوال ۱۶-اگر قبل از تحویل سیم کارت برای مشترک صورتحساب صادر شود مشترک باید چه اقدامی انجام دهد؟

جواب : چنانچه مشخصات مشترک در قبض صحیح باشد و سیم کارتی اخذ نگردیده باشد مشترک باید به همراه قبض دریافتی به یکی از ادارات دولتی مراجعه کند و در صورتیکه مشخصات مندرج در قبض اشتباه باشد برای مشترک مشکلی ایجاد نمی کند و مشترک می تواند با مراجعه به منطقه پستی و یا انداختن قبض در صندوق پستی اشتباه بودن آدرس را اعلام کند.

سوال ۱۷-در صورتیکه صورتحساب مشترک به دست وی نرسد چه اقدامی باید انجام دهد؟
جواب : مشترک ابتدا با شناسنامه تلفن همراه و کارت شناسایی به یکی از دفاتر امور مشترکین مراجعه نماید ؛ آدرس و کد پستی خود را چک کند در صورتیکه آدرس و کدپستی صحیح باشد مشترک به منطقه پستی محل سکونت راهنمایی می گردد و یا به شماره تلفن ۸۸۱۱۲۶۹۰ روابط عمومی شرکت پست باید تماس بگیرد ضمنا فرمهایی نیز تهیه شده که از طریق دفاتر مشخصات اعلام شده چنانچه در رایانه صحیح ثبت شده باشد در فرم درج گردیده و به اداره پست طی نامه ای اعلام می گردد.

سوال ۱۸-اگر برای مشترکی دو قبض صادر شود مشترک چه اقدامی باید انجام دهد؟‌

جواب : در صورتیکه برای مشترک دو قبض صادر شود مشترک موظف به پرداخت یک قبض در مهلت مقرر می باشد.

سوال ۱۹-در صورتیکه مشترک سهوا صورتحساب مشترک دیگری را پرداخت نماید مشترک چگونه باید این مشکل را پیگیری کند؟

جواب : مشترک باید با صورتحسابی که اشتباها پرداخت شده به یکی از ادارات دولتی مراجعه نماید تا نسبت به بستانکاری در دوره های آتی اقدام لازم صورت گیرد.

سوال ۲۰-در چه شرایطی مشترک می تواند صورتحساب خود را تقسیط کند؟

جواب : چنانچه صورتحساب مشترک بیشتر از ۰۰۰-۲۹۰ تومان باشد مشترک می تواند جهت قسطی کردن صورتحساب به همراه شناسنامه تلفن همراه – کارت شناسایی – دسته چک به ساختمان شماره ۳ واقع در خیابان شریعتی نرسیده به پل سیدخندان واحد آبونمان مراجعه نماید.

سوال ۲۱-مشترک برای گرفتن ریز مکالمات خود باید چه اقدامی کند؟

جواب : مشترک باید با ارایه شناسنامه تلفن همراه – آخرین قبض پرداختی و مدرک شناسایی خود مالک به یکی از دفاتر مراجعه کند و جهت گرفتن ریز مکالمات اقدام نماید.

سوال ۲۲-دلیل تکرار بدهی در قبوض چیست ؟

جواب : تکرار بدهی در قبض به چند دلیل می تواند باشد : ۱- پرداخت قبض بعد از مهلت مقرر ۲-عدم پرداخت قبض ۳ – تاخیر یا عدم ارسال قبض پرداختی توسط بانک مربوطه به شرکت ارتباطات سیار در موعد مقرر ۴ – تاخیر در پاسخ قبوض

سوال ۲۳-برای نقل و انتقال تلفن همراه مشترکین چه اقداماتی باید انجام دهند؟

جواب : برای نقل و انتقال تلفن همراه خریدار و فروشنده باید به یکی از دفاترخدمات امور مشترکین مراجعه کنند و با ارایه مدارک (شناسنامه تلفن همراه – شناسنامه خریدار و فروشنده – آخرین قبض پرداختی ) نقل و انتقال انجام می گیرد ضمنا هزینه نقل و انتقال (صد هزار ریال) در اولین قبض محاسبه می شود.

سوال ۲۴-در صورتیکه تلفن همراه به درون آب بیفتد باید چه اقداماتی انجام داد؟

جواب : اگر گوشی تلفن همراه – درون آب بیفتد ابتدا بعد از اینکه گوشی را از آب درآوردید باطری تلفن همراه را از دستگاه درآورنده سپس سیم کارت را از دستگاه تلفن همراه خارج کنید و دستگاه تلفن را به صورت ایستگاه در مقابل پنکه یا سشوار قرار دهید تا کاملا خشک شود و در صورت عدم کارایی به نزدیکترین نمایندگی مجاز مراجعه شود .

سوال ۲۵-مشترکین برای تعویض آدرس باید چه اقدامی انجام دهند؟

جواب : مشترکین برای تعویض آدرس باید به یکی از دفاترخدمات امور مشترکین مراجعه کنند و آدرس و کدپستی درست و جدید را ارایه نمایند.

سوال ۲۶-اگر در شناسنامه اشتباهی وجود داشته باشدمشترک باید به کجا مراجعه کند؟

جواب : مشترک باید با اصل شناسنامه تلفن همراه و کارت شناسایی به یکی از دفاتر امور مشترکین مراجعه کند و در آنجا نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند.

سوال ۲۷-اگر کسی به صورت وکالتی سیم کارتی را خریداری کرده باشد چگونه می تواند سیم کارت را به صورت قطعی به نام خود کند؟‌

جواب : در چنین مواردی شخص باید با اصل وکالتنامه کپی برابر اصل آن و کارت شناسایی و شناسنامه تلفن همراه به یکی از دفاتر امور مشترکین مراجعه کند تا نقل و انتقال انجام شود.

سوال ۲۸-در صورتیکه قبض پرداخت شده باشد و در قبض جدید تکرار بدهی داشته باشد مشترک باید چه اقدامی انجام دهد؟

جواب : مشترک باید به همراه شناسنامه سیم کارت و قبض پرداختی و قبضی که جدید آمده به علاوه کارت شناسایی به یکی از دفاتر امور مشترکین مراجعه کند تا نسبت به اصلاح قبض اقدام شود.

سوال ۲۹-اگر مشترکی در مورد نحوه محاسبه هزینه ها و آبونمان تلفن همراه خود شکایتی داشته باشد باید به کجا مراجعه کند؟

جواب : ابتدا مشترک می تواند به همراه شناسنامه تلفن همراه و کارت شناسایی و آخرین قبض تلفن همراه به یکی از مراکز دولتی تلفن همراه مراجعه کند و به واحد رسیدگی به شکایات آن اداره اعتراض کتبی خود را اعلام نماید و در صورت قانع نشدن مشترک می تواند به بازرسی شرکت ارتباطات سیار واقع در خیابان ونک – ساختمان نوآوران طبقه ۱۰ مراجعه نماید.

سوال ۳۰-مفهوم پیام های شنیداری :

– مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد : مشترک در جایی است که تحت پوشش شبکه نمی باشد یا شبکه پرترافیک است .

– شماره مشترک مورد نظر در شبکه موجود نمی باشد : مشترک در جایی است که تحت پوشش شبکه نمی باشد یا شبکه پرترافیک است و یا Divert ناقص انجام شده است .

– کد شماره مشترک تغییر کرده است با ۱۱۸ تماس بگیرید : ممکن است Divert ناقص انجام شده باشد و در برخی از موارد اختلال در شبکه می تواند باشد .

سوال ۳۱- مفهوم پیامهای صفحه نمایشگر :
Insert simcart: سیم کارت را داخل دستگاه قراردهید و یا دستگاه فاقد سیم کارت می باشد.
Network busy : شبکه اشغال و پرترافیک است .
Sim missing : گوشی تلفن همراه سیم کارت را نمی تواند شناسایی کند .
Check subscriber : سیم کارت قطع است .
Card rejected : سیم کارت مربوطه سوخته است
:PUK سیم کارت قفل کرده است
No access : به شبکه دسترسی پیدا نمی کند
Limited service: سرویس مشخصی بر روی گوشی فعال شده که مکالمات را محدود می کند
No network coverage : در نقطه ی کور می باشد
Card contact block : سیم کارت مربوطه با گوشی سازگاری ندارد
: Card errorسیم کارت خراب بوده یادرآن گوشی کارنمی کند

در هنگام ارسال پیام کوتاه Check operator service : سرویس SMS برای مرکز HLR معرفی نشده است .

در هنگام ارسال پیام کوتاه pending : پیغام معلق است .

در هنگام دریافت پیام کوتاه Out off memory simcart : inbox پر شده است و باید خالی شود .

عدم نمایشگر ID WATH LED : کسی که با شما تماس گرفته سرویس گارد یا عدم دارد که شماره ایشان روی نمایشگر نمی افتد.

سوال ۳۲-چه شماره هایی برای نمایندگی های گوشی تلفن همراه اعلام شده است ؟

جواب :

۱-سامسونگ – پارس قائم ۸۷۳۵۰۵۰ ۸ و ۱۱-۸۸۷۳۸۵۱۰

۲-زیمنس – پارس پردیس ۷-۸۸۳۲۳۲۸۵

۳-سونی اریکسون ۸۸۲۸۶۶۶۶

۴ -صاایران

۵- نوکیا ۹-۸۸۷۲۳۵۷۱ و ۲۲۲۶۱۷۶۹ و۸۸۷۱۸۷۶۰

۶- اریکسون ۱-۸۸۰۶۴۹۲۰

۷-سونی ۶۶۴۹۵۶۷۷

سوال ۳۳- کدام کشورها دارای قرارداد رومینگ هستند ؟
جواب : به قسمت تعرفه ها -> رومینگ بین الملل سایت مراجعه کنید.

سوال۳۴-هزینه ارسال SMS برای کشورهایی که دارای قرارداد رومینگ هستند چقدر می باشد؟

جواب :

ّبه قسمت تعرفه های سایت مراجعه کنید

سوال ۳۵- گوشیهایی که از خارج کشور وارد می شوند بدرستی کار نمی کند برای رفع مشکل چکار باید کرد؟
پاسخ مقام مسئول : صاحبان گوشیهایی که با مشکل عدم شناسایی در شبکه مواجه هستند می توانند با مراجعه به مرکز امور مشترکین نسبت به ثبت شماره سریال اقدام نمایندو توضیح اینکه گوشی ها از نوع GSM بوده وطول موج آنها ۹۰۰ مگاهرتز باشد.

سوال ۳۶- صدور مجوز جهت نقل و انتقال فیشهای موجود چه زمانی خواهد بود؟
پاسخ مقام مسئول : دیسکت مربوط به اطلاعات ثبت نام کنندگان فیشهای سال ۸۲ متعاقبا تحویل دفاتر خواهد شد و با وجود این اطلاعات هیچ منعی برای نقل و انتقال فیش ها وجود نخواهد داشت .

سوال ۳۷- ثبت نام تلفن همراه در چه زمانی انجام می شود ؟
پاسخ مقام مسئول: از یک دی ماه تا بیست و هفتم. برای اطلاعات بیشتر به اطلاعیهء شرکت ارتباطات سیار مراجعه کنید .

سوال ۳۸- تعرفه پیامهای sms که از مبدا ارسال شده ولی مقصد دریافت ننموده است چگونه در نظر گرفته می شود؟

پاسخ مقام مسئول :زمانی که یک پیام توسط مشترک ارسال می شود و شبکه آن را می پذیرد هزینه ارسال یک پیام برای مشترک محاسبه می شود و در صورت عدم دریافت توسط مشترک مخاطب بدلایل فنی و شخصی ؛ پیام برای مشترک برگشت داده می شود بدین شرح که اگر ظرف مدت ۲۴ ساعات گوشی مشترک مخاطب در دسترس قرار نگیرند و یا شبکه امکان ارسال پیام را بدلیل اختلال نداشته باشد پیام به مشترک اول برگشت داده می شود تا در صورت تمایل مجددا اقدام به ارسال پیام نماید .

سوال ۳۹- امکان پیگیری برای کشف گوشیهای سرقتی وجود دارد یا خیر ؟
پاسخ مقام مسئول: مشترک با مراجعه به یکی از مراجع قضایی یا نواحی انتظامی در خواست ردیابی گوشی مفقودی را می نمایند که از طریق اداره ء کل خدمات مشترکین قابل پیگیری می باشد و شهرستانها می توانند از طریق مراجع قضایی و امور مشترکین با بازرسی تهران در ارتباط بوده و نسبت به ردیابی گوشی اقدام نمایند.

سوال ۴۰ – بهترین ومطمئن ترین محل برای خرید وفروش سیم کارت کجاست؟

خرید و فروش سیم کارت ،بهتر است از طریق دفاتر مشترکین و متقاضیان تلفن همراه صورت گیرد . زیرا خرید و فروش در این دفاتر کاملا قانونی صورت می گیرد .

سوال ۴۱ – چگونه می توانیم از فعالیت های دفاتر مشترکین آگاه شویم؟

سرویس ها و فعالیت ها یی که دفاتر انجام می دهند در قالب پوستر و بروشور اطلاع رسانی می شوند . و معمولا در تمام دفاتر این پوستر ها و بروشور ها نصب میباشد ،در غیراینصورت واحد ارتباطا ت مردمی با تلفن ۰۹۹۹۰ پاسخگوی سوالات می باشد .

سوال ۴۲ – در برخی موارد در قبض ها تلفن همراه مغایرت هایی دیده شده ، علت چیست؟

البته باید بدانیم بین ریز مکالمات و قبض ها تفاوت هایی است . زیرا شمادر ریز مکالمات هزینه آبونمان و سرویس ها ی ویژه را ندارید ولی در قبض هااین موارد را مشاهده می کنید .

این موارد مو جب تفاوت هایی می شود ،البته در برخی موارد سیستم محاسبه صورتحساب دچار مشکلاتی شده بودکه با پی گیری ها ی به عمل آمده مقرر شده که کارشنا سان رایانه قبل از صدور قبض ها، بررسی های بیشری را روی صورتحساب ها انجام دهند تا چنین مشکلا تی نیز بوجود نیاید.

سوال ۴۳ – دلیل به وجود آمدن نقطه کور و عدم آنتن دهی در برخی مناطق چیست ؟

به دلیل مشکلات فنی درHLR وآنتن های B TS در برخی اقداما ت ، اشکالات به وجود می آید ، که مقطعی بوده ، که پس از رفع مشکل نقاط کور از بین می رود .

سوال ۴۴ – آیا می توانیم مشترک جدید SMS باشیم ؟

بلی ، از طریق دفاتر خدمات ارتباطی برای دریافت SMS می توان اقدام کرد.

سوال ۴۵ – آیا دفاتر مشترکین استان ها هنوز تحت پو شش شرکت ارتباطات سیارهستند؟

شرکت ارتباطات سیار برای استانها نقش کنترلی دارد و کنترل غیر منظم ،بیشتر فعالیت ها به خود دفاتر استان سپرده شده است و تهران فقط نقاط ضعف و اشکالات کار را بررسی میکند .

سوال ۴۶ – چگونه می توان با اطمینان خرید و فروش سیم کارت را انجام داد ، چه کارهایی را باید انجام داد تا دچار مشکلات نشویم ؟

در هنگام خرید سیم کارت حتما باید به شماره سیم کارت توجه شود و همچنین از فعال بودن آنها اطمینان حاصل کرد . در این صورت باید با شماره مورد نظر تماس بر قرار کرد و اگر پیام ارتباط مقور نمی با شد داشته باشیم ،سیم کارت به هیچ وجه قابل خرید و فروش نیست .

مسئله مهم در خرید سیم کارت این است که خریدار حتما باید فروشنده را بشناسد . تا در صورت بروز مشکلاتی بتواند به او مراجعه کند . مثلا ممکن است تلفن همراه بدهی هایی داشته باشد که روی قبض اخر که در هنگام خرید و فروش ارایه می شود نیامده باشد و در قبض بعدی بدهی هنگفتی بیاید .چون در سند قید می شود که بعد از نقل و انتقال مخابرات فقط خریدار را می شناسد و با فروشنده کاری ندارد در اینجا خریدار متضررمی گردد. همچنین به موارد دیگری چون روئیت آخرین قبض پرداختی ، دقت در زمان واگذاری اولیه ء تلفن ، جدا نبودن سیم کارت از قاب آن ، خش نداشتن سیم کارت و .. نیز باید توجه کرد.

سوال ۴۷ – درصورتی که سیم کارت صفر را بخواهیم خریداری کنیم ،چگونه می توانیم آن را امتحان کنیم؟

در مورد خرید سیم کارت صفر نیز باید دقت لازم به عمل آید ،با شماره مورد نظر ارتباط بر قرار کنید اگر پیام خاموش است آمد سیم کارت درست است و تنها باید شناسنامه سیم کارت و هماهنگی در شماره های آن دقت شود .در غیر این صورت هر پیام دیگری مانند مقدور نمی باشد بیاید سیم کارت قابل خر یداری نیست و باید بررسی بیشتر ی صورت گیرد.

سوال ۴۸ – شکایت و پی گیری مزاحمین

SMS چگونه باید اقدام شود؟

مشترکان تلفن همراه که پیام های غیر اخلاقی و کذب در یافت می کنند جهت پیگیری از این مزاحمین می توانند با به همراه داشتن مدارک شناسایی تلفن همراه و کارت شناسایی به دفترارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شرکت ارتباطات سیار واقع درمیدان ونک – خ ونک – برج همراه – ط ۱۲ و یا ادارات مشترکین شهرستان کرج و شهرری مراجعه وشکایت خود را تسلیم و مراتب راپیگیری نمایند.

پرسش و پاسخ دیتای تلفن همراه

۱ – دیتا (DATA ) چیست ؟

جواب: برقراری ارتباط کامپیوتری صوتی برای ایجاد بزرگراه های ارتباطی کشور و جهان بویژه ارتباط اینتر نتی را به عهده دارد .

۲ – نحوه اشتراک سرویس دیتا (DATA ) و هزینه های آن به چه صورت است ؟

جواب: مشترک می تواند با همراه داشتن سند مالکیت ویا وکالتنامه ، آخرین قبض پرداختی و مدارک شناسایی به یکی از دفاتر امور مشترکین مراجعه وبا پر کردن فرم مربوطه این سرویس را درخواست نماید . مبلغ آبونمان این سرویس در هر دوره ۱۰۰۰۰۰ ریال می باشد . ( ماهانه ۵۰۰۰۰ ریال ) هزینه استفاده از سرویس دیتا مطابق تعرفه مکالمات تلفن همراه است .

۳ – چه گوشی هایی می توانند با استفاده از سرویس دیتا به اینتر نت متصل شوند ؟

جواب: گوشی هایی که قابلیت تصویر رنگی در حد استاندارد High Color یا True Color را داشته باشند . ضمناً باید قابلیت اتصال به مودم و اتصال به شبکه دیتا (DATA ) را نیز دارا باشند .

۴ – گوشی هایی که فاقد امکانات دیتا(DATA )هستند چگونه می توانند از این سرویس استفاده نمایند ؟

جواب: این گوشی ها باید ازطریق کابل مخصوص به رایانه متصل شوند واز مودم رایانه استفاده کنند. این گوشی ها از طریق کابل Infrered و یا بوسیله دستگاه مبدل موبایل ( سازگار با شبکه GSM ) به رایانه وصل می شوند .

۵ – سرویس دیتا (DATA ) چگونه بر روی موبایل راه اندازی می شود ؟

جواب: مشترک باید ابتدا Account یا کارت اینترنت تهیه و در منوی مخصوص Connection جدید بسازد . ( وارد کردنPassword , User name و شماره تلفن ISP ) سرعت مودم ( Maximum Data Speed ) را به KB 9600 تغییرداده Data Call را به حالت Analogue برگرداند .سپس وارد منوی Internet شده و Connect شود .

۶ – شماره دیتا (DATA ) چیست و طریقه استفاده از آن به چه نحو است ؟

جواب: مشترک پس از اشتراک این سرویس از دفتر امور مشترکین شماره ای دریافت می کند که شماره دیتا نام دارد . که با دادن این شماره به دیگران می تواند اطلاعات مختلفی از قبیل فایل های Text و Picture را ارسال و دریافت نماید . برای دریافت این اطلاعات می باید از طریق Windows برنامه Hyperterminal را اجرا کند . ( از طریق گوشی های مخصوص که دارای حافظه برای گرفتن اطلاعات دیتا (DATA ) باشند می توان بعد از اتصال به شبکه دیتا ( اینترنت ) اطلاعات مورد نیاز را دریافت کرد .

موضوع:, گوناگون
| ۱۸ مهر ۱۳۹۰
۷ پاسخ به “پرسش و پاسخ درمورد موبایل”
 1. وضعیت کاربر : مهمان
  ندا می‌گه:

  سلام
  مدتیه در تلگرام یک مخاطب جدید ظاهر میشود که طوسی رنگ است و هیچ مشخصاتی ندارد و افلاین است حتی نمیشود پی ام داد اما در بخش share media این مخاطب تمامی اطلاعات مبادله شده تلگرام ذخیره هست و پاک نمی شود
  حتی خود مخاطب هم پاک نمی شود
  میتونید راهنماییم کنین که چی هست؟؟؟؟؟؟؟

 2. وضعیت کاربر : مهمان
  رضا می‌گه:

  ببخشید میخواستم بپرسم چجوری میتونم بفهمم که از ابتدا تابحال چه سیمکارت‌ها و با چه شماره‌هایی بر روی گوشیم قرار گرفتن؟!
  (مثلا شماره و نوع اولین سیم کارتی که روی گوشیم انداختم چند بوده؟!)

 3. وضعیت کاربر : مهمان
  فری می‌گه:

  سلام میخوام بدونم چطورمیشه گاهی ازاینترنت دیتااستفاده کنم وگگاهی از وایفای لطفاکمکم کنید

یک دیدگاه بگذارید

پاسخ کد امنیتی را در فیلد خالی تایپ کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

جستجو

آخرین مطالب

آمار سایت

 • کاربران آنلاین 32نفر
 • بازدید امروز 50587
 • بازدید دیروز 142008
 • بازید کل 49701328

آمار کلی سایت

 • کل مطالب 2184
 • کل نظرات 8644
 • کل اعضا 1554
 • جدیدترین عضو 365mahdi

این سایت در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است.

کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه محفوظ میباشد.

استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی وااسلاماه با ذکر منبع بلامانع است. | تگ ها

Powered By Vaislamah.com - Copyright © 2010-2015 Vaislamah.com