ما بزرگی را در تقوا، توانگری را در یقین و عزت را در تواضع یافتیم .... ابوبکر صدیق رض ..... از کسی که ترا در مقابل یک لقمه یا کمتر می فروشد بر حذر باش ..... وصیت زین العابدین به محمد باقر رحمهما الله
تصاویری از ویرانی در حمص       رعایت حجاب و پوشش مناسب در تمام ادیان الهی مورد تاکید قرار گرفته است       مولانا گرگیج: علمای اهل‌سنت نه شرقی نه غربی و نه وام‌دار کسی هستند       مولانا عبدالحمید: اصحاب پیامبر بر همه مسلمانان احسان دارند       شب قدر شب سرنوشت ساز برای انسانهاست       رئیس جمهوراز علمای شیعه و سنی سیستان و بلوچستان تشکر کرد       گزارشی جدید از شکنجه در سوریه       هفتاد و پنج وصیت برای جوانان       کارهایی که پاداش شان با جهاد فی سبیل الله برابر است       آداب رفتار با حيوانات       دروازه های بهشت       پایان انتخابات افغانستان، آغاز روند شمارش آرا       يكي از آفت هاي زبان دشنام دادن است       جشن فارغ التحصیلی جمعی از طلاب مدرسه دینی مدینه العلوم خاش       حزب"عدالت وتوسعه"پیروز انتخابات محلی ترکیه شد       اهانت به قرآن، خانه کعبه و مسجد پیامبر در بازی در دانمارک       دانلود سریال حضرت عمر رضی الله عنه (دوبله فارسی)       مسلمانان فیلیپین،استقلال خود را جشن گرفتند       روحانی: ساختمانی که در 8 سال خراب شده در چند ماه درست نمی شود       طلحه بن عبیدالله؛ شهید زنده      
تأثیر اسماء الله الحسنی بر روح و روان
احمد |موضوع: | بازديدها: 3477 | 2 مرداد 1391


خواننده ی گرامی، آیا مطلبی در مورد معالجه با اسماءالحسنی شنیده اید؟ آیا می توان تعداد مشخصی از اسماءالله را برای معالجه ی بیماری مشخصی به کار برد؟ به راستی حقیقت این امر چیست؟

بیایید مطلب زیر را بخوانیم:

الله سبحانه و تعالی می فرمایند: (وَلِلَّهِ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَى فَادْعُوهُ بِهَا وَذَرُوا الَّذِينَ يُلْحِدُونَ فِي أَسْمَائِهِ سَيُجْزَوْنَ مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ) (و نامهاى نيكو به خدا اختصاص دارد پس او را با آنها بخوانيد و كسانى را كه در مورد نامهاى او به كژى مى‏گرايند رها كنيد زودا كه به [سزاى] آنچه انجام مى‏دادند كيفر خواهند يافت)[الأعراف: 180]. همچنین در آیه ی دیگری می فرمایند: (قُلِ ادْعُوا اللَّهَ أَوِ ادْعُوا الرَّحْمَنَ أَيًّا مَا تَدْعُوا فَلَهُ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَى وَلَا تَجْهَرْ بِصَلَاتِكَ وَلَا تُخَافِتْ بِهَا وَابْتَغِ بَيْنَ ذَلِكَ سَبِيلًا) (بگو خدا را بخوانيد يا رحمان را بخوانيد هر كدام را بخوانيد براى او نامهاى نيكوتر است و نمازت را به آواز بلند مخوان و بسيار آهسته‏اش مكن و ميان اين [و آن] راهى [ميانه] جوى)[الإسراء: 110] درآیه ای دیگر می فرمایند: (اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ لَهُ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَى) [طه: 8] جناب رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرمایند: (إن لله تسعة وتسعين اسماً مئة إلا واحداً من أحصاها دخل الجنة)(خداوند نود و نه نام دارد ، هر که آنها را حفظ نماید وارد بهشت می شود.)، بهترین و زیبا ترین نام های خداوند 99 نام است.

اگر به کلمات قرآن دقت کنیم در خواهیم یافت که اسماء الحسنی در بسیاری از ایات تکرار شده است.

اکنون سؤال این است که آیا رازی در پشت تکرار نام های خداوند نهفته است ؟

مثلاً اولین نام خداوند که به ترتیب سوره های قرآنی آمده است، نام مبارک الله است که در قرآن در آیه ی ( بسم الله الرحمن الرحيم) یعنی آیه ی اول سوره ی فاتحه قرار دارد، و آخرین نام از نام های الهی اسم مبارک (الصمد) است که در آیه (الله الصمد) {آیه ی 2}از سوره ی اخلاص است.

نکته ی عجیب این است که  اولین اسم خداوند یعنی اسم جلاله ی الله 2699 بار در قرآن تکرار شده است و نام الصمد تنها یک بار در قرآن آمده است. هر دو عدد فوق یعنی 2699 و 1 ، جزو اعداد اول بوده جز بر عدد یک بخش پدیر نیستند که اشاره ای است به وحدانیت و یگانگی صاحب این نامها سبحانه و تعالی!

هر یک از نامهای خداوند معانی و دلالت های خود را دارند و به تعداد مشخصی در قرآن آمده اند

در این تکرار رازی وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد؛ آری قرآن کتاب شگفتی ها و رازهای بسیار است. ایا این نام ها دارای اثر روانی خاصی هستند؟

مطالعات و مشاهدات بسیاری تاثیر روانی تکرار یک نام خاص از نام های خداوند را تایید می کنند.

مثلاً اگر شما بنشینید و دقیقاً به تعداد 2699 بار نام جلاله ی الله را تکرار کنید، تأثیر روانی عجیبی در خود احساس خواهید نمود، که جز با تجربه نمی توان در مورد این مطلب مطمئن شد.

تعدادی از نام های خداوند متعال را در این گفتار بیان نموده و تعداد تکرار آنها در قرآن را نیز بیان خواهیم نمود.

الحلیم

یکی از نام های زیبای خداوند، نام (الحلیم) است که بر معانی حلم رشد، تأنی و حکمت دلالت دارد و 15 بار  در کل قرآن  به صورت های(حليم، الحليم، حليماً) آمده است.

اگر  از تحریک روانی رنج می برید و زود بر انگیخته می شوید، یا عجول و ماجراجو هستید، می توانید این نام مبارک   (یا حلیم) هر صبح و شام پانزده بار یعنی درست به تعدادی که در قرآن کریم آمده است، بخوانید ؛ با این کار بعد از چند روز احساس خواهید کرد که برانگیحته نمی شوید و بردبارتر شده اید البته این نتیجه به شرطی حاصل خواهد گردید که به صاحب این اسم یعنی ذات متعالی الله جل شأنه اعتماد کامل داشته باشید.

نام (الرحیم) در قرآن115 بار تکرار شده است و اگر شما هر صبح و شام این نام را درست به همین تعداد تکرار کنید، آثار رحمت و شفقت را در دل خود خواهید یافت امّا به شرط آنکه به این اسم اطمینان داشته و در صورتی که از این نعمت محروم هستید، بر توانایی خداوند بر بخشیدن رحمت یقین داشته باشید.

اللطيف

اسم (اللطيف) ، در قرآن 7 بار تکرار شده است، در صورتی که از هر چیز ناگواری ، هر چند بزرگ، یا حتمی بیم دارید، اگر این نام خدا یعنی  (يا لطيف) را هر صبح هفت بار و هر شام هفت بار تکرار نمایید؛ اثر لطف خداوند را بر خود خواهید دید و غم و ترستان هر قدر که بزرگ با شد از بین خواهد رفت.

تجربه بهترین دلیل است

خواننده ی عزیز، شما می توانید با یقین بر عظمت این نام های الله تعالی ، و قدرت آنها بر علاج و شفای بیماری ها و اینکه این کار همانگونه که در حدیث شریف آمده، نوعی شمردن و احصاء این اسماء الهی است، یعنی اینکه انشاالله شما جزو انسانهای بهشتی خواهید بود، خود این کار را تجربه فرمایید!

سخن خود را با این فرموده ی الله تعالی به پایان می بریم که :

(هُوَ اللَّهُ الْخَالِقُ الْبَارِئُ الْمُصَوِّرُ لَهُ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَى يُسَبِّحُ لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ) (اوست‏خداى خالق نوساز صورتگر [كه] بهترين نامها [و صفات] از آن اوست آنچه در آسمانها و زمين است [جمله] تسبيح او مى‏گويند و او عزيز حكيم است)[الحشر: 24]

منبع :

 IslamQT.Com

 اسلام-قرآن و تفسیر


تگها : تأثیر اسماء الله الحسنی بر روح و روان، اسماء وصفات خداوند

# 1 | نويسنده: سنا | [ايميل] :: تاريخ ارسال: 5/05/1391 - 02:15


سلام. اگر بخاهیم صاحب فرزند شویم کدام نام خدا را تکرار کنیم یا چه دعایی بخوانیم .با تشکر

نعداد مطالب: 0 | تعداد نظرات: 0 پاسخ

# 2 | نويسنده: احمد | [ايميل] :: تاريخ ارسال: 5/05/1391 - 02:25


سنا,
سلام
سوال تان را در قسمت سوالات شرعی مطرح بفرمائید آنجا پاسخ داده می شود .با تشکر

نعداد مطالب: 1007 | تعداد نظرات: 601 پاسخ

# 3 | نويسنده: منوچهر | [ايميل] :: تاريخ ارسال: 25/01/1393 - 19:35


ممنون از مطالب مفیدتون

نعداد مطالب: 0 | تعداد نظرات: 0 پاسخ


ارسال نظر

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
تصویر كد امنیتی
ریست کد
کد:

بخش امکانات کاربران

بخش سوالات شرعی

بخش مشاوره

از وااسلاماه حمایت کنید


پربازدید ترین مطالب

همسران و فرزندان علي
--------------------------
پاسخ به سوالات شرعي
--------------------------
شهدای گمنام کربلا
--------------------------

پيام مدير

نشانه محبت خداوند نسبت به بنده اش .... رسول خدا صلی الله علیه وسلم فرمودند: هرگاه، خداوند، بنده ای را دوست داشته باشد، به جبرئیل ندا می دهد که خداوند، فلانی را دوست دارد. تو نیز او را دوست بدار. پس جبرییل، او را دوست می دارد و به اهل آسمان، ندا می دهد که خدا، فلانی را دوست دارد، شما نیز او را دوست بدارید. پس اهل آسمان هم او را دوست می دارند. سپس به همین ترتیب، مقبول اهل زمین نیز می گردد. پس برشماست تا محبت خداوند را جلب نمائید، تا محبت شما را در دل اهل آسمان و زمین قرار دهد، و بدون تردید محبت خداوند جز با التزام به شریعت وی بدست نخواهد آمد هرچند که انسانهای فاسد و بی دین التزام شما را به شریعت خداوند نپسندند .... توضیح : پس محبوبیت شخصی در نزد مردم نشانه محبوبیت او درنزد الله بزرگ است ومبغوض بودن شخصی در نزد مردم نشانه مبغوضیت او در نزد الله بزرگ است .

آمـار بـازدیـد سایت

خبرنامه سایت

برای دریافت مطالب جدید وااسلاماه ایمل خودرا وارد کنید

آخرین مطالب

آداب رفتار با حيوانات
--------------------------
دروازه های بهشت
--------------------------

لینکهای محبوب سايت

اوقات نماز به افق تهران

نظرسنجی سایت


چه مطالبی از سایت را بیشتر می پسندید ؟

عقیدتی
قرآن و سنت
سیرت
سوالات شرعی
بانوان مسلمان
اخبار جهان اسلام
خانواده و اجتماع
صوتی تصویری
معرفی کتاب
همهكل مطالب : 1582
کل نظرات : 6421
اعضاء سايت : 1359
جدیدترین عضو: blilyjpaqjy

آرشیو مطالب

<    «  فروردین 1393  »    >
شیدسچپج
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

وااسلاماه در شبکه ها

twitter
facebook